יועץ משכנתאות פרטי

למה בנק ישראל סבור שלקיחת משכנתא היא מסוכנת, ואיך תוכלו להגן על עצמכם?


כאשר ריביות המשכנתא כיום הן משתלמות ביותר – יותר ויותר רוכשי דירות מעדיפים להגדיל את סכום המשכנתא

כיום כבר ברור לכולם כי כל המעוניין  לרכוש דירה יכול לעשות זאת על ידי לקיחת משכנתא בריבית נמוכה מאוד ביחס לשנים קודמות. הדבר מעודד רבים מאתנו לרכוש דירה, אפילו כאשר בידם הון עצמי המכסה את כל עלות הרכישה. כאשר הריבית נמוכה, נוכל להשתמש רק בחלק מההון העצמי ואת שאר סכום הרכישה להשלים כמשכנתא. בין אם מדובר בדירה להשקעה לבין אם מדובר ברכישה למגורים. דבר זה יצר את המצב הנוכחי שבו ציבור הולך וגדל מעוניין לרכוש דירה למגורים או להשקעה ולהרוויח מכך כסף רב.

יש לכם משכנתא? זה הזמן לצמצם סיכונים ולמחזר

הריביות הנהוגות כיום במשכנתאות הן כה נמוכות, עד כדי שמי שלקח מהבנק משכנתא אפילו רק לפני שנה, קיימת סבירות גבוהה שאם ימחזר את המשכנתא היום, יוכל לחסוך עשרות אלפי שקלים בסך החזרי המשכנתא שנותרו לו, זאת אודות לירידת הריבית שחלה בשנה האחרונה.

צחי גרוסמן יועץ משכנתא – צרו קשר עוד היום! 03-5017237

 

מתי המצב יכול להיות מסוכן? כאשר משקי בית רבים התחייבו להחזר משכנתא גדולים, היות והיה בידם הון עצמי מינימאלי בלבד הנדרש לקבלת משכנתא, הרי שאלה יצטרכו לעמוד בהחזר משכנתא גבוה יחסית. לחצו לחישוב החזר משכנתא. האפשרות שמצב מסוכן עבור אותה אוכלוסייה יכול להתממש תלויה בשני גורמים. האחד, ירידת מחיר הנכס שברשותם והשנייה, שחיקה ביכולתם לשלם את החזרי המשכנתא כתוצאה משינויים בכלכלת המשפחה. במצב רגיל, אם יאלצו למכור את הדירה שבבעלותם במחיר דומה לזה שבו רכשו אותה ואף גבוה מכך, הרי שלא תהיה בעיה של ממש בסילוק החוב שלהם. אך במידה והדבר יהפוך לתופעה כלל-ארצית, קיימת סכנה ששוק הדירות למכירה יוצף ויביא לקריסה של בועת נדל”ן.

מדוע הבנק חושש שלא תוכלו לשלם את המשכנתא שלכם? מספר צעדים נעשו בשנה האחרונה על-ידי תיקנון תקנות חדשות של בנק ישראל. אחת הבולטות היא התקנה שחלה בחודש מאי 2011 לפיה לא ניתן לשלב בתמהיל המשכנתא יותר משליש מסכום המשכנתא בריבית משתנה. ריבית משתנה הוגדרה על-ידי הבנק כריבית אשר תדירות העדכון שלה היא בכל מקסימום חמש שנים. כך, למשל, ריבית המשתנה בכל חמש שנים אינה נחשבת כריבית משתנה. תקנה נוספת שתוקננה מאוחר יותר, לפיה יש לשלב בתמהיל המשכנתא מקסימום שליש בריבית משתנה כלשהי (בנוסף למקסימום שליש בריבית משתנה), כולל ריבית המשתנה בכל יותר מחמש שנים, באה לתת מענה יעיל יותר לבעיית הסיכון אליו חשוף ציבור רוכשי הדירות עם משכנתא. יחד עם זאת, כאשר ניתן לקבל שני שלישים מהמשכנתא בריבית משתנה, הדבר יכול להיות מסוכן במידה וייפגע כושר ההחזר של הלווים והם יתקשו לשלם את החזרי המשכנתא בכל חודש.

מה תוכלו לעשות כדי להימנע מסיכונים מיותרים? במשכנתא, בדומה לכל השקעה אחרת, אתם חייבים להיות עם היד על הדופק. כאשר יש לכם במשכנתא מרכיבים משתנים, עליכם לוודא לפחות אחת לשנה, שהמשכנתא שלכם עדיין יעילה. מה זאת אומרת? תארו לכם שיש לכם תחנת עדכון ריבית שמגיעה בעוד מספר חודשים ולא ידעתם מה אמורה להיות הריבית החדשה באותו מסלול שעשויה להיות לאחר העדכון. קיימת סבירות לא נמוכה שהריבית תעלה ותאלצו לשלם יותר עבור החזר המשכנתא החודשי. לכן, יש לבדוק מעת לעת ולזכור מהם מועדי התחנות במסלולי הריבית המשתנה השונים. רק על-ידי מעקב צמוד, תוכלו לדעת מה טוב בשבילכם והאם כדאי לשנות מרכיב כלשהו בתמהיל המשכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19