יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לתושבי חוץ בישראל


קניית נכסי נדל”ן בישראל מתבצעת גם על ידי תושבי חוץ, יהודים המתגוררים במדינות זרות מבקשים לרכוש לעצמם דירות ושאר נכסים בישראל. המחירים הגבוהים בישראל מביאים אותם לא אחת לבקשת הלוואות משכנתא למימון הקנייה. הבנקים למשכנתאות בישראל הם אשר מציעים גם מסלולי משכנתא לתושבי חוץ. ההבדלים בין משכנתא רגילה לתושב ישראל ובים משכנתא לתושבי חוץ באים לידי ביטוי בערבונות אותם מבקש הבנק. בניגוד לתושב ישראל אשר מציג מקורות הכנסה מוכרים ופעילויות בחשבון הבנק, המידע אותו מציגים תושבי החוץ זר למקבלי ההחלטות בבנקים.

מדוע רוכשים תושבי חוץ דירות בישראל?

א.      קניית דירות למטרת השקעה.

ב.      דירות המשמשות בתי נופש לצרכי חופשות בישראל.

ג.       דירה הצפויה לשמש ילדים או בני משפחה אחרים המתגוררים בישראל.

ד.      קנייה של דירה לקראת עלייה קרובה לישראל.

בעבר, רכישת דירות על ידי תושבי חוף התמקדה בעיקר באזור תל אביב וירושלים, כיום כבר אפשר לראות פיזור גיאוגרפי רחב יותר. אזור המרכז עודו האזור הפופולרי ביותר לרכישת דירות נופש, אך ניתן לראות עלייה גם במספר הדירות הנרכשות על ידי תושבי חוץ בנהריה, חיפה, רעננה וגם אילת.  מסלולי משכנתא לתושבי חוץ מהווים הזדמנות נפלאה בעבור יהודים בגולה ומשקיעים זרים לרכישת נכסים בישראל, שוק הנדל”ן בישראל מתאפיין בעלייה מתמדת של מחירים, נתון ההופך את הנדל”ן הישראלי להשקעה חכמה.

משכנתא לתושבי חוץ בסכומים גבוהים

על פי רוב, הנכסים הנרכשים על ידי תושבי החוץ הם נכסים יקרים. מדובר בבתים פרטיים, דירות נופש בבניינים חדשים, נכסים בקרבת חופי הים ורכישה של מספר נכסים בו זמנית. המומחים בתחום הנדל”ן טוענים כי כניסת תושבי החוץ אל תחום הנדל”ן בישראל מעודדת את עליית המחירים. ההון העצמי אותו מביאים עמם תושבי החוץ משמעותי, אך בשל מחירי הנכסים עליהם גם ליטול על עצמם הלוואות משכנתא המערבות סכומי כסף מאוד גבוהים.

מסלולי משכנתא לתושבי חוץ מתבססים על תהליך אישור דומה לתהליך בו מחויב כל תושב ישראל. תושב החוץ מתבקש להציג מסמכים המפרטים את מצבו הכלכלי, הכנסות, נכסים נוספים ותנועות בחשבון הבנק.  כמו כן, מסלול המשכנתא מתבסס על שיעבוד של הנכס לבנק. בניגוד להלוואת משכנתא לתושב ישראל אין ביכולתו של הבנק להפעיל עיקולים או הגבלות על חשבון בנק במדינה זרה במקרה של אי עמידה בתשלומי ההחזר.

מסלול משכנתא דולרי

רוב תושבי החוץ בוחרים את מסלול המשכנתא הדולרי, ההכנסה שלהם מתבססת על מט”ח ונראה כי מדובר בבחירה ההגיונית ביותר. חשוב לומר כי המסלול הדולרי מתבסס על שער הליבור, דולר ארצות הברית מול לירה שטרלינג, זהו שער המאופיין בדרגת סיכון גבוהה. משכנתא לתושבי חוץ ניתן לקבל גם במסגרת של מסלולים רגילים : ריבית פריים, ריבית משתנה ועוד. אפשרות נוספת היא נטילת המשכנתא על ידי תושב ישראל תוך ערבות של תושב החוץ.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19