יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא לתושבי חוץ בישראל


קניית נכסי נדל”ן בישראל מתבצעת גם על ידי תושבי חוץ, יהודים המתגוררים במדינות זרות מבקשים לרכוש לעצמם דירות ושאר נכסים בישראל. המחירים הגבוהים בישראל מביאים אותם לא אחת לבקשת הלוואות משכנתא למימון הקנייה. הבנקים למשכנתאות בישראל הם אשר מציעים גם מסלולי משכנתא לתושבי חוץ. ההבדלים בין משכנתא רגילה לתושב ישראל ובים משכנתא לתושבי חוץ באים לידי ביטוי בערבונות אותם מבקש הבנק. בניגוד לתושב ישראל אשר מציג מקורות הכנסה מוכרים ופעילויות בחשבון הבנק, המידע אותו מציגים תושבי החוץ זר למקבלי ההחלטות בבנקים.

מדוע רוכשים תושבי חוץ דירות בישראל?

א.      קניית דירות למטרת השקעה.

ב.      דירות המשמשות בתי נופש לצרכי חופשות בישראל.

ג.       דירה הצפויה לשמש ילדים או בני משפחה אחרים המתגוררים בישראל.

ד.      קנייה של דירה לקראת עלייה קרובה לישראל.

בעבר, רכישת דירות על ידי תושבי חוף התמקדה בעיקר באזור תל אביב וירושלים, כיום כבר אפשר לראות פיזור גיאוגרפי רחב יותר. אזור המרכז עודו האזור הפופולרי ביותר לרכישת דירות נופש, אך ניתן לראות עלייה גם במספר הדירות הנרכשות על ידי תושבי חוץ בנהריה, חיפה, רעננה וגם אילת.  מסלולי משכנתא לתושבי חוץ מהווים הזדמנות נפלאה בעבור יהודים בגולה ומשקיעים זרים לרכישת נכסים בישראל, שוק הנדל”ן בישראל מתאפיין בעלייה מתמדת של מחירים, נתון ההופך את הנדל”ן הישראלי להשקעה חכמה.

משכנתא לתושבי חוץ בסכומים גבוהים

על פי רוב, הנכסים הנרכשים על ידי תושבי החוץ הם נכסים יקרים. מדובר בבתים פרטיים, דירות נופש בבניינים חדשים, נכסים בקרבת חופי הים ורכישה של מספר נכסים בו זמנית. המומחים בתחום הנדל”ן טוענים כי כניסת תושבי החוץ אל תחום הנדל”ן בישראל מעודדת את עליית המחירים. ההון העצמי אותו מביאים עמם תושבי החוץ משמעותי, אך בשל מחירי הנכסים עליהם גם ליטול על עצמם הלוואות משכנתא המערבות סכומי כסף מאוד גבוהים.

מסלולי משכנתא לתושבי חוץ מתבססים על תהליך אישור דומה לתהליך בו מחויב כל תושב ישראל. תושב החוץ מתבקש להציג מסמכים המפרטים את מצבו הכלכלי, הכנסות, נכסים נוספים ותנועות בחשבון הבנק.  כמו כן, מסלול המשכנתא מתבסס על שיעבוד של הנכס לבנק. בניגוד להלוואת משכנתא לתושב ישראל אין ביכולתו של הבנק להפעיל עיקולים או הגבלות על חשבון בנק במדינה זרה במקרה של אי עמידה בתשלומי ההחזר.

מסלול משכנתא דולרי

רוב תושבי החוץ בוחרים את מסלול המשכנתא הדולרי, ההכנסה שלהם מתבססת על מט”ח ונראה כי מדובר בבחירה ההגיונית ביותר. חשוב לומר כי המסלול הדולרי מתבסס על שער הליבור, דולר ארצות הברית מול לירה שטרלינג, זהו שער המאופיין בדרגת סיכון גבוהה. משכנתא לתושבי חוץ ניתן לקבל גם במסגרת של מסלולים רגילים : ריבית פריים, ריבית משתנה ועוד. אפשרות נוספת היא נטילת המשכנתא על ידי תושב ישראל תוך ערבות של תושב החוץ.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים