יועץ משכנתאות פרטי

הכול על משכנתא ותשלום משכנתא


יש הרבה דברים בחיים שהם גם טובים וגם רעים. כל אחד מאתנו יכול להיזכר בקלות בדברים שמצד אחד עשו לו טוב ומצד שני גבו מאתנו מחיר לא קטן ולעיתים אפילו מחיר כבד. כאשר אנחנו לוקחים משכנתא אנחנו מתחייבים לטוב ולרע להחזיר אותה. משכנתא היא התחייבות לטווח הארוך. יש הרבה יתרונות למשכנתא כאשר היתרון העיקרי שלה הוא שהיא מאפשרת לנו ליהנות מבית בבעלות פרטית שלנו.  החיסרון של משכנתא הוא שכאשר אנחנו לוקחים אותה אנחנו מתחייבים מבחינה כספית להחזיר הרבה מאוד מההכנסות שלנו לבנק לאורך שנים. בסופו של דבר לרובנו אין ממש ברירה ואנחנו חייבים לקחת משכנתא – אחרת בחיים לא נוכל להיות בעלים של הדירה או של הבית שלנו. אז אם אנחנו כבר לוקחים משכנתא חשוב שנהיה מודעים לתנאים שלה וניקח אותה בעיניים פקוחות.

משכנתא וריבית – האם הריבית היא עקב אכילס של מי שלוקח משכנתא?

כאשר אנחנו לוקחים משכנתא אנחנו חייבים לקחת אותה בריבית מסוימת אל מול הבנק. המשכנתא שלנו יכולה להיות צמודה לממד הריבית והיא יכולה להיות בריבית קבועה. כמעט כל כל מי שלוקח משכנתא רואה בריבית את עקב האכילס שלו. כאשר אנחנו לוקחים משכנתא עם ריבית לפי המדד אנחנו חשופים לשינויים במדד הריבית – כאשר הריבית גבוהה אנחנו משלמים יותר. אם אנחנו לוקחים משכנתא בריבית קבועה אז לא משנה מה – תמיד נאכל את הלב ונרגיש פראיירים ושאנחנו משלמים יותר מדי. אם אנחנו רוצים להיות שקטים ולהיות בטוחים שהריבית על הלוואה שלנו על הבית היא ריבית הוגנת והגיונית אנחנו חייבים להיעזר ביועץ משכנתאות אשר יסייע לנו לבחור את הריבית שהכי מתאימה לסגנון החיים שלנו ולהוצאות וההכנסות החודשיות שלנו.

סיכום או למה אין ברירה אלא לקחת הלוואה בשביל לקנות בית?

בעולם מושלם אף אחד מאתנו או לפחות רובנו לא היינו צריכים לקחת הלוואה גדולה מאוד לאורך שנים בשביל שיהיה לנו בית בבעלותנו, אולם במציאות רובנו כן ניקח הלוואה כי אחרת אף פעם לא יהיה לנו בית משלנו. אם אנחנו רוצים ליהנות מבית פרטי ואישי אנחנו חייבים ליישר קו עם כורח המציאות. כורח זה אולי לא נעים לנו ואולי לא הוגן – אבל זוהי מציאות החיים של כולנו. בימים אלו בנק ישראל הוריד את אחוז הריבית ודבר זה יכול לאפשר לנו לקחת משכנתא בתנאים טובים יותר וגם לשפר את התנאים של ההלוואה שלקחנו כבר. עלינו להיות קשובים לשינויים בכלכלת ישראל ולהתאים את ההתנהלות הכספית שלנו אליהם. רק על ידי מתן קשב לשינויים בכלכלה העולמית ובכלכלה בארץ נוכל להחזיר את ההלוואה שלנו בזמן קצר יותר מבלי שנצטרך לעמוד בפני קשיים ומעומורות בדרך.

לסיכום, ניתן לומר שכאשר אנחנו לוקחים הלוואה לקניית בית אנחנו אולי לא נמצאים במצב אידאלי אבל אנחנו יכולים בהחלט להפיק את המיטב ממצב זה. על ידי בחירה נכונה של מהלכים ופעולות נוכל לעמוד בתשלומים של ההלוואה ולהחזיר אותה בכבוד. יועץ משכנתאות ויועץ מימון מוסמך יוכלו לסייע לנו להחזיר את הלוואה מבלי שניקח יותר מדי סיכונים מיותרים מבחינה כלכלית ואישית. ייעוץ זה יאפשר לנו לחסוך כסף רב.

זקוקים לייעוץ משכנתא?

צחי גרוסמן יועץ משכנתא פרטי וצוות המשרד המסור שלו מספקים ייעוץ פיננסי למשפחות, בעיקר נושא משכנתא וניהול נכון ומושכל של כלכלת הבית. צוות המשרד מגיע עד בית הלקוח ומעניק לו ליווי אישי ללא מתווכים גם לאחר קבלת ההלוואה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים