יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא מסתדרים, אבל איך מביאים את הסכום ההתחלתי?


כאשר תיגשו בפעם הראשונה לבקש משכנתא מהבנק שלכם, אחת מהבדיקות הראשונות שהפקיד יבצע זה האם עומד לרשותכם הסכום ההתחלתי ללקיחת משכנתא. נכון להיום סכום המשכנתא הממוצעת עבור משפחה בישראל נעה סביב ה-700 אלף שקל. לצורך ההשוואה, ממוצע ההלוואות האחרות של משפחה ממוצעת נעה סביב סדר הגודל  של 50-100 אלף שקל. כך שאתם בוודאי מבינים כי לקיחת משכנתא תהיה שונה מאוד מלקיחת כל סוג אחר של הלוואה, ולכן אתם צריכים להיערך לכך בהתאם. אז איך תוכלו להשיג את הסכום ההתחלתי לצורך לקיחת משכנתא? כל התשובות במאמר הבא.

מהו סכום התחלתי ללקיחת משכנתא?

ההון ההתחלתי (הסכום ההתחלתי) ללקיחת משכנתא הוא בעצם סכום כסף שביחד עם המשכנתא תוכלו לרכוש את הדירה או הנכס שאתם מעוניינים לקנות. באופן טבעי ככל שההון ההתחלתי אשר ברשותכם יהיה גדול יותר, כך תוכלו לקחת משכנתא קטנה יותר – וכמובן שהעניין הזה תקף להפך.

הבנק שמספק לכם את המשכנתא רוצה לראות כי אתם מסוגלים להשתתף גם בהוצאה על הדירה, ושלא תיקחו את כל הסכום לרכישת הנכס רק על ידי משכנתא. לכן בכל הבנקים יבקשו מכם להעמיד הון התחלתי שהוא מעין סוג של הבטחה לכך שגם אתם שותפים לתהליך וגם לכם יש מחויבות להחזיר את המשכנתא מכיוון ששמתם סכום כסף לא קטן על רכישת הדירה.

איך ניתן להשיג הון התחלתי ללקיחת משכנתא?

אז כעת נעסוק אולי בנושא החשוב ביותר של המאמר הזה, כיצד אתם תוכלו להשיג את ההון ההתחלתי על מנת שתוכלו להגיש בקשה למשכנתא. הרי ללא הון התחלתי, הבקשה שלכם תדחה על הסף, ולכן אתם צריכים להיערך לכך בהתאם.

הדרך השכיחה ביותר שבה מרבית האנשים משתמשים על מנת לספק לעצמם את ההון ההתחלתי ללקיחת משכנתא זה כמובן דרך חיסכון שיש ברשותם. כיום לא מעט אנשים חוסכים לעצמם בכל חודש סכום חודשי קבוע לתוכנית חיסכון, שבה הם ישתמשו בשלב כזה או אחר של חייהם. אין סיבה יותר טובה לפתוח את תוכנית החיסכון שלכם, אם לא על מנת לממן את ההון ההתחלתי למשכנתא. כל זאת בתנאי שהספקתם לחסוך מספיק כסף, אחרת האופציה הזאת איננה רלוונטית עבורכם.

אפשרות נוספת תהיה לבקש מבני משפחה או מחברים קרובים שיסייעו לכם לממן את המשכנתא. תוכלו להסתייע באנשים שקרובים אליכם, ובכך תשיגו את סכום הכסף הראשוני לממן את ההון ההתחלתי. אך אתם צריכים לקחת בחשבון כי במקרה כזה תהיה לכם מחויבות להחזיר גם את המשכנתא וגם את סכום הכסף שהלוואתם מאותו קרוב משפחה ומכאן המשימה שלכם הופכת להיות הרבה יותר קשה וסבוכה, ואתם צריכים להיות ערוכים לכך.

יש להורים שלכם דירה? תוכלו להשתמש בה על מנת לממן את המשכנתא שלכם. האופציה הזאת הופכת להיות שכיחה יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר ילדים מסתייעים בהוריהם אך לא בסכום כסף אלא בנכס אשר ברשותם. בעבר ההורים היו יכולים לרכוש דירה ביתר קלות, וכיום מדובר על משימה כמעט בלתי אפשרית. לכן הורים ממשכנים את הדירה שלהם, על מנת שהילדים שלהם יוכלו לקחת משכנתא ולרכוש דירה בעצמם.

האפשרות האחרונה שנרצה לספק לכם עליה זה פשוט לפנות אל הבנק או אל חברה חוץ בנקאית על מנת לבקש הלוואה. ההלוואה כמובן תהיה הסכום ההתחלתי אותו אתם נדרשים להביא לבנק, וכך תוכלו להתחיל לקחת את ההלוואה. אך גם פה תדרשו להחזיר שתי הלוואות בו זמנית, והמשימה יכולה להיות מאוד לא פשוטה.

להתייעצות ועזרה בתחום המשכנתאות מומלץ לדבר עם צחי גרוסמןיועץ משכנתאות מוסמך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19