יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא מסתדרים, אבל איך מביאים את הסכום ההתחלתי?


כאשר תיגשו בפעם הראשונה לבקש משכנתא מהבנק שלכם, אחת מהבדיקות הראשונות שהפקיד יבצע זה האם עומד לרשותכם הסכום ההתחלתי ללקיחת משכנתא. נכון להיום סכום המשכנתא הממוצעת עבור משפחה בישראל נעה סביב ה-700 אלף שקל. לצורך ההשוואה, ממוצע ההלוואות האחרות של משפחה ממוצעת נעה סביב סדר הגודל  של 50-100 אלף שקל. כך שאתם בוודאי מבינים כי לקיחת משכנתא תהיה שונה מאוד מלקיחת כל סוג אחר של הלוואה, ולכן אתם צריכים להיערך לכך בהתאם. אז איך תוכלו להשיג את הסכום ההתחלתי לצורך לקיחת משכנתא? כל התשובות במאמר הבא.

מהו סכום התחלתי ללקיחת משכנתא?

ההון ההתחלתי (הסכום ההתחלתי) ללקיחת משכנתא הוא בעצם סכום כסף שביחד עם המשכנתא תוכלו לרכוש את הדירה או הנכס שאתם מעוניינים לקנות. באופן טבעי ככל שההון ההתחלתי אשר ברשותכם יהיה גדול יותר, כך תוכלו לקחת משכנתא קטנה יותר – וכמובן שהעניין הזה תקף להפך.

הבנק שמספק לכם את המשכנתא רוצה לראות כי אתם מסוגלים להשתתף גם בהוצאה על הדירה, ושלא תיקחו את כל הסכום לרכישת הנכס רק על ידי משכנתא. לכן בכל הבנקים יבקשו מכם להעמיד הון התחלתי שהוא מעין סוג של הבטחה לכך שגם אתם שותפים לתהליך וגם לכם יש מחויבות להחזיר את המשכנתא מכיוון ששמתם סכום כסף לא קטן על רכישת הדירה.

איך ניתן להשיג הון התחלתי ללקיחת משכנתא?

אז כעת נעסוק אולי בנושא החשוב ביותר של המאמר הזה, כיצד אתם תוכלו להשיג את ההון ההתחלתי על מנת שתוכלו להגיש בקשה למשכנתא. הרי ללא הון התחלתי, הבקשה שלכם תדחה על הסף, ולכן אתם צריכים להיערך לכך בהתאם.

הדרך השכיחה ביותר שבה מרבית האנשים משתמשים על מנת לספק לעצמם את ההון ההתחלתי ללקיחת משכנתא זה כמובן דרך חיסכון שיש ברשותם. כיום לא מעט אנשים חוסכים לעצמם בכל חודש סכום חודשי קבוע לתוכנית חיסכון, שבה הם ישתמשו בשלב כזה או אחר של חייהם. אין סיבה יותר טובה לפתוח את תוכנית החיסכון שלכם, אם לא על מנת לממן את ההון ההתחלתי למשכנתא. כל זאת בתנאי שהספקתם לחסוך מספיק כסף, אחרת האופציה הזאת איננה רלוונטית עבורכם.

אפשרות נוספת תהיה לבקש מבני משפחה או מחברים קרובים שיסייעו לכם לממן את המשכנתא. תוכלו להסתייע באנשים שקרובים אליכם, ובכך תשיגו את סכום הכסף הראשוני לממן את ההון ההתחלתי. אך אתם צריכים לקחת בחשבון כי במקרה כזה תהיה לכם מחויבות להחזיר גם את המשכנתא וגם את סכום הכסף שהלוואתם מאותו קרוב משפחה ומכאן המשימה שלכם הופכת להיות הרבה יותר קשה וסבוכה, ואתם צריכים להיות ערוכים לכך.

יש להורים שלכם דירה? תוכלו להשתמש בה על מנת לממן את המשכנתא שלכם. האופציה הזאת הופכת להיות שכיחה יותר ויותר בשנים האחרונות, כאשר ילדים מסתייעים בהוריהם אך לא בסכום כסף אלא בנכס אשר ברשותם. בעבר ההורים היו יכולים לרכוש דירה ביתר קלות, וכיום מדובר על משימה כמעט בלתי אפשרית. לכן הורים ממשכנים את הדירה שלהם, על מנת שהילדים שלהם יוכלו לקחת משכנתא ולרכוש דירה בעצמם.

האפשרות האחרונה שנרצה לספק לכם עליה זה פשוט לפנות אל הבנק או אל חברה חוץ בנקאית על מנת לבקש הלוואה. ההלוואה כמובן תהיה הסכום ההתחלתי אותו אתם נדרשים להביא לבנק, וכך תוכלו להתחיל לקחת את ההלוואה. אך גם פה תדרשו להחזיר שתי הלוואות בו זמנית, והמשימה יכולה להיות מאוד לא פשוטה.

להתייעצות ועזרה בתחום המשכנתאות מומלץ לדבר עם צחי גרוסמןיועץ משכנתאות מוסמך.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים