יועץ משכנתאות פרטי

כמה משכנתא אני יכול לקבל?


רוב הישראלים זקוקים למשכנתא כדי לקנות דירה, זאת עובדה ידועה שמפרנסת את הבנקים כבר שנים רבות ומניעה רבים לתהות האם יוכלו לקנות דירה בעצמם אם אין להם הון עצמי שנחוץ לקבלת משכנתא. כאן מתחילה עבודת התכנון האמיתית שכל אחד צריך לעשות כדי להבין כמה משכנתא הוא יכול לקבל. מכיוון שמשכנתא היא הדרך שלכם לקבל מימון לדירה כשיש לכם רק חלק קטן מההון הדרוש לרכישתה, כדי לקבל משכנתא אתם צריכים לתכנן אותה, את מסלולי החזר שלה, את בניית ההון העצמי ואת מסלול חייכם באופן כללי.

כמה משכנתא מותר לקבל?

בעבר, הבנקים נתנו משכנתאות נדיבות מאוד עד 95% מערך הדירה ולכן ההון העצמי שהיה נחוץ לכם היה כמעט אפסי. זו הסיבה שכל כך הרבה אנשים הצליחו לקנות דירות בעבר, אולם בד בבד נקלעו לחובות של משכנתא גבוהה שהלכה ותפחה עם השנים בגלל השינויים בכלכלה ובריבית ובעוד מדדים. יש לדעת כי משכנתא אינה כסף זול ואתם משלמים עליו ריבית עם השנים. ככל שהתשלומים שלכם נפרסים ליותר שנים כך גם אתם משלמים יותר כס, ולכן ההון העצמי שלכם צרי להיות גבוה ככל שאפשר. היום החוק אינו מאפשר לקבל משכנתא של יותר מ-75% למי שקונה דירה ראשונה, ו-50%-70% למי שקונה דירה שנייה, מה שמכונה משפרי דיור.

עליכם לגייס הון עצמי

גיוס הון עצמי מחויב לא רק לפי חוק אלא גם לפי חישוב של המשכנתא שמגיעה לכם. מכיוון שככל שההון העצמי שלכם יהיה גדול כך תצטרכו לשלם פחות משכנתא, נסו לגייס אותו מראש. הכסף הזה נחוץ לכם גם לתשלום של אגרות ומסים למיניהם, שכר טרחה של עורכי דין, יועצי משכנתאות ועוד, ולכן עוד לפני שניגשתם בכלל למסלול של בקשת הצעה למשכנתא, יש לכם הוצאות על הדרך אליה בעצמה.

ממי לגייס הון עצמי?

  • חסכונות – חסכו ככל האפשר לפני קניית דירה ונצלו זאת כחלק מההון העצמי. זה הכסף הכי זול שיהיה לכם בכל התהליך.
  • משפחה וחברים – מומלץ רק למי שי שלו משפחה וחברים שיכולים להלוות לו על סמך חוזה כתוב והוגן. לא מומלץ למי שיש לו משפחה וחברים שמתקשים לעזור מכל הלב, כי אז תרגישו שאתם חייבים להם מעבר למה שתתחייבו בחוזה.
  • הלוואות חוץ בנקאיות – אם אין ברירה, חפשו הלוואות חוץ בנקאיות שונות שתוכלו לקבל ממוסדות כמו חברת כרטיסי אשראי, חברות ביטוח, קרנות פנסיה, פלטפורמות להלוואות חברתיות, חברות מימון חוקיות ופרטיות. היתרון שלהן הוא שאינן משפיעות על מגבלות שלכם בבנקים כמו המשכנתא. החיסרון הוא שמדובר למעשה בהלוואה נוספת שמכבידה על פריסת התשלומים שלכם.

בכל מקרה, משכנתא היא מסלול לטווח ארוך שעולה כסף בכל מסלול החזר. רצוי מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע שיעזור לכם למפות את הכסף בחייכם ואת מסלול החיים שלכם מרגע שתתחייבו למשכנתא, כדי לשלם כמה שפחות.

אולי יעניין אתכם גם:

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים