יועץ משכנתאות פרטי

החזר משכנתא – איך מחשבים? כל הטיפים


כשאומרים החזר משכנתא מתכוונים לסכום אותו תצטרכו לשלם כל חודש על מנת להחזיר את ההלוואה שלקחתם. חישוב נכון ומדויק ככל הניתן של ההחזר חשוב וקריטי, מהסיבה שהמשכנתא תלך איתכם שנים ארוכות, ואתם צריכים להתכונן לכל תרחיש על מנת להימנע מנזקים עתידיים.

החזר משכנתא

איך מחשבים את תשלום המשכנתא?

על מנת לחשב את ההחזר החודשי תקחו בחשבון מספר מרכיבים: סכום קרן המשכנתא, הריבית, תקופת ההלוואה וסכום הביטוח.

קבעו את קרן המשכנתא שלכם

הקרן היא למעשה הסכום הכולל של ההלוואה אותה אתם לווים מהבנק. את הסכום הזה מחשבים באמצעות עלות הדירה אותה אתם רוצים לרכוש, פחות ההון העצמי הקיים שלכם, ומקורות מימון נוספים.

חשבו את סכום הריבית החודשית

עליכם להחליט איזה מסלול ריבית משכנתא אתם לוקחים. ריבית המשכנתא מתחלקת ל-4 מסלולים שונים: מסלול ריבית קבועה, מסלול ריבית צמודה – קבועה, מסלול ריבית צמוד, מסלול ריבית משתנה. הריבית זהו המרכיב המרכזי בסוף ההחזר החודשי ולכן יש להחליט על כך עם נתונים מדוייקים.

חשבו את מספר התשלומים

מספר התשלומים שלכם הוא קריטי לחישוב ההחזר החודשי, ולחישוב הריבית. ככל שתהיו מדויקים יותר, תימנעו מבעיות והפתעות לא צפויות. 

צחי גרוסמן - יועץ משכנתאות
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
072-3954389
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

  חשבו את סכום הביטוח

  ביטוח חיים או ביטוח מבנה המשכנתא נועדו במטרה לבטח גם אתכם וגם את הבנק בתקופת ההלוואה. ביטוח מבנה מכסה אתכם במקרים של נזקים למבנה הבית או הדירה שרכשתם, ואילו ביטוח חיים למשכנתא מבטיח לבנק החזר יתרת ההלוואה במקרים של מוות של הלווים.

  מה זה מיחזור הלוואת משכנתא והאם הוא ישפר גם את הריבית?

   מיחזור זהו למעשה תהליך בו משפרים את המשכנתא הישנה, והופכים אותה לחדשה וטובה יותר עבור מצבכם העדכני. השינויים המוכרים בהליך זה הם קיצור או הארכה של תקופת המשכנתא או שינוי מסלול המשכנתא הישן שלכם למסלול אחר.

  על מנת לבצע מיחזור, מומלץ לבדוק האם בכלל כדאי לכם למחזר במצבכם הנוכחי. במידה וממחזרים את המשכנתא באופן נכון ועם ליווי של יועץ משכנתאות פרטי היא בהחלט תשפר גם את הריבית.

  אלה שלושה טיפים שימושיים לגבי מחזור הלוואות המשכנתא: ניתן למחזר גם את ביטוח המשכנתא. מסלולי משכנתא שונים עשויים להגדיר קנס לגבי מחזור. ניתן למחזר מסלולים ספציפיים במשכנתא.

  אגב, כמה מסלולים במשכנתא אתם בכלל צריכים? מחד, ישנם לרוב שלושה או ארבעה מסלולים במשכנתא האופיינית. מאידך, זה לא חייב להיות כך והדבר תלוי בשיקוליכם האישיים. ובכלל, כדאי לא לקחת שום דבר כמובן מאליו בנושא המשכנתאות, מאחר שכל שינוי קטן, יכול לעשות כאן כידוע הבדל גדול.

   

  מחזור הלוואת המשכנתא – עניין של תזמון

  מחזור הלוואת המשכנתא הוא צעד שנמצא למעשה כולו בשליטתכם – מותר למחזר מתי שתרצו (וכמה פעמים שתרצו) וניתן לתזמן זאת לנקודת הזמן הטובה ביותר עבורכם. ואכן, תזמון מחזור המשכנתא עשוי להיות משמעותי מאוד. ניתן לתזמן זאת לנקודות יציאה ללא קנס אם ישנן ובכך לחסוך כסף רב. כמו כן, התזמון תלוי כמובן במצבכם הכספי. שיקולים אישיים נוספים עשויים להיות למשל מעבר דירה.

  עוד היבט חשוב מאוד, הוא שאתם יכולים ואף מומלץ, לבדוק את כדאיות המחזור באופן קבוע. אפילו פעם בשנה. זו אולי עבודה לא מעטה לעשות זאת היטב, אך הדבר עשוי להשתלם מאוד, כאשר לוקחים בחשבון את סכומי הכסף הגדולים שבהם מדובר.

   

  מחזור הלוואת המשכנתא – כמה סיבות טובות

  בגלל שלא קל להחזיר – לעתים, אנשים לוקחים משכנתא ומתחייבים להחזרים חודשיים בגובה מסוים ובהמשך, מצבם משתנה ולא קל להם לעמוד בכך. אם השינוי הוא פתאומי, ייתכן שתתאים לכם יותר אפשרות ה"גרייס" (ראו כאן בהמשך). במידה ולא, אם יש לכם את הזמן לבדוק אפשרויות בנחת, כדאי לבדוק את האפשרות של מחזור הלוואות המשכנתא משכנתא.

  בגלל שקל יותר להחזיר – לעתים קורה ההיפך ויכולת החזר ההלוואה דווקא גדלה. במצבים כאלה, האפשרות להחזיר אותה יותר מהר, עשויה לצמצם את הריבית שתשלמו ותודות לכך, את העלות הכוללת של המשכנתא.

  שינוי פרמטרים במשכנתא עצמה – מחזור ההלוואה, מספק הזדמנות לשנות פרמטרים שונים במשכנתא באופן שיותר נוח לכם. זאת, לא רק לגבי גובה ההחזר החודשי. גובה הריבית במשק למשל, הוא דבר שעשוי להשתנות בכלכלה המקומית ובעקבותיו, ישתנו השיקולים שלכם בלקיחת המשכנתא. ייתכן שאתם מעוניינים לקחת משכנתא מגורם אחר – גם את זה תוכלו לעשות במסגרת פעולת המיחזור.

  שינויים נוספים – עשויים להיות למעשה עוד כמה וכמה סוגי שינויים נוספים, אשר משנים נסיבות באופן שעשוי להפוך מחזור ההלוואה לכדאי. נסיבות אישיות כמו גירושין, שינוי בשווי הדירה, מעבר דירה, הן רק כמה דוגמאות לכך.

  משא ומתן – עוד כדאי לזכור, שכל מחזור הלוואת משכנתא מספק לכם הזדמנות לקבל הצעות מגורמים שונים ובכך, להתחיל במשא ומתן על התנאים.

   

  גרירת משכנתא

  מלבד מחזור, ישנו גם ההליך האפשרי של "גרירת משכנתא", אשר עשוי להשליך על חישוב ההחזר. מדובר על מצב שבו רכשתם דירה נוספת, מלבד זו אשר עליה אתם משלמים כעת את המשכנתא הנוכחית. במצב כזה, ניתן למשכן עבור המשכנתא את הנכס החדש, במקום את הישן. כלומר, "לגרור אותה" (וזה מקור הביטוי) אל הנכס החדש. כמובן, הכדאיות של ביצוע מהלך כזה, תלויה בתנאי המשכנתא הקיימת. אם הם טובים מספיק לדעתכם, אולי תרצו להעביר אותה לדירה החדשה. אם לא, אולי תרצו למחזר משכנתא או לשנות משהו בפרטי ההחזר של המשכנתא הקיימת. בכל מקרה, לאור החשיבות של לקיחת החלטות כאלה, חישוב החזר משכנתא חודשי צריך להיעשות בתשומת לב. כמו כן, תמיד מוטב להיעזר ביועץ מומחה.

   

  טיפים מסייעים

  משתנים קטנים עם השפעה גדולה – גובה הריבית במשק ושערי המט"ח, הם אלמנטים שמהווים חלק מחישוב החזר המשכנתא. חשוב לקחת בחשבון, שהם עשויים להשתנות בהמשך במידה שתשפיע מאוד. גם שינויים קטנים יחסית בהם, עשויים להתבטא משמעותית בגובה ההחזר החודשי ולהצטבר לאורך זמן לסכומים כספיים גדולים.

  התעמקות במסלולים – יש מסלולי משכנתא בסיסיים שמוכרים היטב בציבור, דוגמת מסלול בריבית צמודה למט"ח. או מסלול ריבית קבועה ולא צמודה (אשר מכונה קיצור קל"ץ), שיסייע לכם לקבל יציבות בהחזרים. מעבר לכך, יש מגוון רחב למדי של מסלולים נוספים, מיוחדים. לשם ההמחשה: מסלול בריבית צמודת מט"ח, שבו קרן המשכנתא תוצמד לשערי מט"ח (דולר או אירו) והריבית תוצמד אל "ריבית הליבור". זה הוא למעשה נושא מורכב למדי, אך חשוב ביותר, לאור ההשלכות הכספיות הכבדות של הבחירה שתעשו. לכן, מומלץ להקדיש די זמן להתעמקות בכך ומוטב גם להיעזר ביועץ.

  איזון סיכונים – את המשכנתא לוקחים כאוסף מסלולים, אשר מכונה "תמהיל ". אחד ההיבטים החשובים ביותר של בחירת מסלולים אלה, הוא לבחור אותם באופן כזה, שבו תצומצם השפעת שינויים שמתרחשים לרעתכם. נאמר למשל שעלה המדד, באופן שגורם לעליה בתשלומים החודשיים של המשכנתא (ובסך הכול שתשלמו עליה). אפשר לבחור שילוב מסלולים, שבו שינוי כזה ישפיע לרעה רק על אחד מהם.

  מחשבונים בעירבון מוגבל – ישנם מחשבוני עזר שונים, אשר מסייעים לחשב את החזר המשכנתא. כלים אלה נוחים ושימושיים בכדי לקבל מושג כללי, אבל מומלץ שלא להסתפק בהם, אלא לגשת ליועץ מקצועי. זאת, מאחר שהם כלים לשימוש כללי, שמעצם טבעם לא לוקחים בחשבון נסיבות אישיות שלכם ספציפית. חוסר דיוק קטן עם תוצאות ממחשבון כזה, מאוד לא רצוי, כאשר מדובר על החזרת ההלוואה הגדולה ביותר שתיקחו כנראה בחייכם.

  לשאול ולהבין – תחום המשכנתאות הוא תחום מורכב למדי, עם עולם המונחים המיוחד שלו ומגוון מונחים מתחומים שקרובים אליו, כמו עולמות הכספים והבנקאות. מי שלוקח משכנתה לראשונה ולא רק, עשויים להיתקל בלא מעט מונחים לא ברורים. לוח שפיצר, הלוואת בלון, תקופת הקפאה ("גרייס") – חשוב להבין לעומק, כל מושג כזה שרלוונטי למצבכם.

  שתי שיטות מקובלות

  יש שיטות רבות לחישוב גובה החזר משכנתא. אלה שתי דוגמאות בולטות במיוחד:

  החזר קרן שווה – בגישת החזר זו, תשלום ההחזר על קרן ההלוואה הוא בסכום קבוע בכל חודש. תשלום הריבית של ההלוואה, נעשה בסכום אשר הולך וקטן לאורך הזמן. כתוצאה מכך, הסכום הכולל שמשלמים בכל חודש לשם החזר המשכנתא, כמובן הולך ומצטמצם. כמו כן, סכום הריבית הכולל אשר משלמים בסך הכול על המשכנתא כולה, יוצא יחסית נמוך.

  לוח שפיצר, החזר קבוע – שיטת "לוח שפיצר" ידועה גם בשם שיטת "החזר קבוע", מסיבה פשוטה: מחזירים בה את הריבית וגם את הקרן, בסכום קבוע. זאת, לכל אורך תקופת ההחזר. נשמע פשוט וברור, לא? זה בדיוק הרעיון. החזר בגישת לוח שפיצר / החזר קבוע נפוץ במיוחד, מסיבות מובנות. חישוב החזר משכנתא הופך בעזרתו לפשוט יותר, קל לצפות קדימה את ההוצאות שהדבר יגרום וגישה זו יוצאת גם בדרך כלל זולה יחסית, בסיכומו של דבר ובטווח הארוך.

   

  דגשים חשובים

  אלה כמה נקודות חשובות, לגבי השיטות שהזכרנו עד כאן (החזר קרן שווה, לוח שפיצר / החזר קבוע) ושיטות נוספות:

  חשיבות ההתאמה האישית – לשיטות אלה יש מאפיינים ידועים, יתרונות וחסרונות. עם זאת, חשוב שלא להחליט לגביהן במהירות ולפי נקודות כלליות כאלה, אלא לראות באיזו מידה הן מתאימות, למצבכם הספציפי. מה הוא החזר משכנתא חודשי מומלץ? באילו שיטות כדאי לעשות זאת? מה הוא תמהיל המשכנתא הטוב ביותר? התשובות לכל אלה, הן בסופו של דבר מאוד אישיות.

  לקחת בחשבון הצמדות – כמו כן, ככל שההלוואה כרוכה בהצמדה כלשהי, גם היבט זה נלקח בחשבון בחישוב.

  לקחת בחשבון את הסכום ההתחלתי – בהחזר בשיטת קרן שווה, הסכומים החודשיים שתצטרכו לשלם יהיו בהתחלה גבוהים במיוחד (יחסית לתשלום בשיטות האחרות). חשוב לקחת זאת בחשבון כמובן.

  התמונה הגדולה – השיקולים השונים שהעלנו עד כאן, מחדדים נקודה חשובה: כאשר מחשבים החזר משכנתא ובכלל עוסקים בתכנונים לגבי נושא זה, חשוב מאוד לחשוב לטווח רחוק ולראות את התמונה הגדולה. כלומר, לחשוב היטב ובנחת, האם וכיצד ואריאציות שונות על נושא המשכנתא, תהיינה יותר או פחות מתאימות לאורח חייכם – הכנסות, הוצאות, רמת חיים, הלוואות אחרות וכדומה. חשוב מאוד כמו כן, לקחת בחשבון שתכניות ונסיבות שונות בהכרח משתנות. ומאחר שמשכנתא היא עניין אשר כרוך בהתחייבות לשנים רבות וגם בסכומי כסף גדולים, מוטב שלא לקחת החלטות בנידון בפזיזות.

   

  הלוואות "בלון"

  בהקשר שיטות החזר משכנתא, עוד מונח מעניין וחשוב שאתם עשויים לשמוע הוא הלוואות מסוג "בלון". הלוואות אלה, מכונות לעתים גם בשם הלוואת Bullet ("הלוואות בולט"). במבט על, הלוואות אלה עשויות לספק לכם הקלה בהחזרים בצורות שונות, בעיקר בתחילת תקופת ההלוואה. תודות לכך, ניתן להתחיל להשתמש מיידית בנכס שרוכשים וגם להיות במצב כספי טוב יותר בשלב התחלתי זה. אפשרות כזו לא מתאימה בהכרח לכל אחד, אבל היא עשויה להתאים במצבים מיוחדים.

  "הלוואת בלון מלא" – זו היא מעין הלוואת גישור, אשר תהיה חלק מהמשכנתא. התנאים המקובלים בלקיחתה, הם שלא תצטרכו להחזיר אותה במשך שנה עד שלוש שנים ואז, תידרשו להחזיר אותה בבת אחת. גם את הקרן וגם את הריבית.

  הלוואת בלון חלקי – אם יש "בלון מלא" ברור שיש גם "בלון חלקי". במה מדובר? כאן אתם משלמים בכל חודש את הריבית של ההלוואה, בתוספת הפרשי הצמדה. מה עם הקרן? תשלמו רק בסוף התקופה המוסכמת.

  מהם חסרונות הלוואות הבלון? ראשית, חסרון משמעותי מאוד, הוא סוג הריבית: ריבית דריבית. כך שזו יוצאת בשורה התחתונה הלוואה יקרה למדי. היתרון של יכולת לשלם רק בסוף – כלומר, לא לשלם בהתחלה, עלול להפוך לחסרון גדול ואפילו קריטי מבחינה כספית. זאת, במידה ואין לכם את המשמעת העצמית, אשר נדרשת לעמוד בתכנונים עתידיים כאלה להחזר כספי גדול בעתיד. עוד אפשרות, היא שהנסיבות האישיות שלכם ישתנו בעתיד באופן כזה, אשר יפריע לכם לעמוד בהתחייבות הכספית הכבדה, של החזר הלוואת הבלון.

   

  אגב, אם אתם זקוקים להקלות בתחילת תקופת לקיחת ההלוואה, אפשרות נוספת שתוכלו לקחת בחשבון היא אפשרות ה"גרייס". למעשה, לא רק בתחילת לקיחת המשכנתא, אלא לכל אורך תקופת ההחזר שלה. מדובר על גישה שונה מעט, של הקפאת תשלומים זמנית. כלומר, דחיית המשך התשלומים, באופן זמני. אפשרות זו, עשויה להקל עליכם במצבים כספיים לא קלים. לעתים, מצבים כאלה מופיעים באופן לא צפוי ואז, טוב לדעת שיש אפשרות כזו, גם אם אתם לא זקוקים לה כעת. במהלך תקופת "גרייס" עליה הסכמתם עם הגוף שממנו קיבלתם את ההלוואה, לא תשלמו כלל או שתתבקשו לשלם רק את הריבית. חשוב לזכור, שהשאלה כמה החזר משכנתא תשלמו לחודש, היא לא השאלה החשובה היחידה. קל להתמקד בה ולעתים אין ברירה, אבל חשוב לזכור את התמונה הגדולה, של גובה סופי של תשלום המשכנתא כולה. בהקשר זה, שימו לב לנקודה הבאה: לאורך תקופות הקפאה כאלה, קרן ההלוואה ממשיכה לצבור ריבית. פירוש הדבר, הוא שתשלמו בסופו של דבר יותר על המשכנתא. כמו כן, האפשרות של לקיחת תקופת "גרייס", תלויה בכך שאפשרות כזו כלולה בהסכם ההלוואה.

   

  ייעוץ משכנתאות פרטי – מה זה כולל?

  יועץ משכנתא יערוך בדיקה מקיפה יחד איתכם מהם מקורות המימון שלכם. בעזרת בדיקה מקיפה של ההון העצמי ומקורות המימון הנוכחיים עם צפייה של אחוז ההכנסה בעתיד הוא ימצא את המשכנתא המתאימה לכם. התהליך עם יועץ משכנתאות ייתן לכם מושג במה כרוכה לקיחת המשכנתא, וההחזר החודשי שלה לאורך שנים.

   

  הערך המוסף שמביא יועץ מומחה, שווה עבורכם הרבה כסף ואף עשוי למנוע טעויות גדולות ועוגמת נפש לא מבוטלת. בהתייעצות עם יועץ המשכנתאות צחי גרוסמן למשל, תיהנו מניסיון מצטבר בייעוץ פיננסי מתקדם, של מעל לעשור. לצחי תואר שני במנהל עסקים למנהלים בהנדסה פיננסית ומימון וכן תעודת יועץ השקעות.

   

  לסיכום

  תהליך לקיחת המשכנתא הינו תהליך מורכב הכולל המון משתנים. חישוב ההחזר החודשי הוא קריטי לכם וייקבל באיזו רמת חיים תוכלו לחיות אחרי חישוב ההחזר וההוצאות הנוספות שלכם. משכנתא לא לוקחים על רגל אחת! ולכן מומלץ להיוועץ באיש מקצוע מיומן ואמין שאתם יכולים לסמוך עליו.

  הגיע הרגע הגדול בחיים? מצאתם את הדירה הראשונה שלכם? או השנייה? חייגו עכשיו למספר 03-5017237 ותאמו ייעוץ ראשוני.

  צחי גרוסמן - יועץ משכנתאות
  לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
  072-3954389
  או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

   יצירת קשר
   לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
   או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

    השירותים שלי
    לקוחות ממליצים
    קודם כל נתחיל בזה שצחי הוא כוכב על בכל מה שקשור להבנה במשכנתאות. הגענו אליו דרך המלצה מחבר ולאחר שיחה קצרה הבנו מיד שזה הבן אדם שאיתו אנחנו רוצים לעבוד על אחד השלבים החשובים בחיינו. אין פה מקום לטעויות וצחי הוא בהחלט הבן אדם לודא שלא יהיו טעויות.העבודה עם צחי הייתה מדהימה, הכל מאוד מקצועי ובלי פעולות ובזבוז זמן מיותר. כמו כן הוא הצליח להשיג לנו עסקה נהדרת. בהמשך הדרך כשהיינו צריכים ליווי גם לאחר מספר שנים, הוא ישר נענה לבקשות והשאלות שלנו והעביר אותנו דרך התהליך של מחזור משכנתא.צחי הוא סמל למקצוענות וללא פשרה באיכות ונועם בשירות. כל הכבוד, המשך כך!
    Sagi Rodin
    Sagi Rodin
    08:31 26 Dec 20
    הגעתי לצחי בעיקר דרך ההרצאות שלו במדיה. לפני הכל מדובר באדם נעים וסבלני לשאלות תם. את השירות של צחי לקחתי אף על פי שחשבון הבנק שלי מוגדר כחשבון עובד בנק, וברוב המקרים תנאי המשכנתא שהבנק נותן לעובדים שלו הם התנאים הטובים ביותר, וקשה לבנקים אחרים להתחרות בהם. אז מסתבר שעם צחי גם זה אפשרי ובמקרה שלי, סגרתי משכנתא בבנק אחר שהציע הצעה זולה יותר בכ 15,000 ש"ח לכל התקופה!. אז גם החזרתי את ההשקעה וגם קיבלתי ייעוץ ותמהיל נכון
    ניצן שלי
    ניצן שלי
    15:49 23 Dec 20
    I came to Tzachi following a warm recommendation from friends.I had a complex situation towards the mortgage and I was already disappointed with other advisors.Tzachi understood the situation very quickly, knew how to accurately and clearly describe to me the expected process, what was required to be done (before and after contacting the banks) and the various options for me within the existing situation on the way to a mortgage to purchase the property.The process of taking out a mortgage afterwards was exactly as Tzachi expected and to my delight I was able to purchase the property.Tzachi's escort gave me a significant sense of security. I knew what to expect and what the options were.In addition to Tzachi, there is an excellent, available and professional team with a very high sense of service!Thank you very much Tzachi! Highly highly recommended!
    ariel garfinkel
    ariel garfinkel
    09:31 07 Dec 20
    אין על צחי! מקצוען אמיתי.אני לא מבין גדול בעולם הפיננסי ובטח שאני לא יודע מה זה ריבית P ומה זה ריבית H.וכל זה לא משנה כי היה לי את צחי.פגישה אחת, תיאום ציפיות והוא יצא לדרך.חזר אליי אחרי כמה ימים עם כמה אופציות כאשר אחת לדעתו היא ההכי טובה.ובאמת כל בן אדם שהתייעצתי איתו אמר שזאת משכנתא טובה בתנאים מאוד טובים.כעבור יומיים נפגשו בבנק (הפגישה תואמה ע"י המשרד של צחי) וסגרנו את העסקה.בזכות צחי, לקחת משכנתא של כמעט מיליון היה פחות מסורבל ויותר ברור מלהגיש ערעור על דו"ח חנייה בתל אביב.שורה תחתונה, משכנתא זה לא צחוק ואני מאוד ממליץ על צחי שילווה אותכם בתהליך.
    dan chorny
    dan chorny
    09:05 07 Dec 20
    I wanted to warmly recommend dear Tzachi, he just did an amazing job and did not give up for a moment despite the challenging period of the corona in order for me to get great interest rates and just "crazy" the banks and in the end got just great interest rates.In the whole process he and Sivan made sure to update me on both WhatsApp and phone calls The status we are in until we reach the long-awaited moment.So Tzachi Sivan and the whole team I really thank you for all the accompaniment, and warmly recommend you wholeheartedly.Thank you very much Ido and Shani
    ido gabay
    ido gabay
    15:58 15 Nov 20
    I came to Tzachi after receiving a mortgage offer from the bank to buy a first apartment, and it was difficult to coordinate additional meetings during the Corona period with competing banks.At the first meeting, Tzachi made me feel that I was in good hands, and explained everything in a detailed and understandable way, making the process less threatening and tense. Tzachi assisted me with great professionalism and patience in all the processes associated with purchasing the apartment, as he is always available to answer any questions.After clarifying needs, examining different routes, presenting alternatives, and receiving offers from various banks, with the help of his staff, Bat El and Sivan the charming, there is no doubt that Tzachi obtained the best terms, efficiently, professionally and quickly, and without him I would not yet get a good mortgage.Highly recommend!!!Thank you very much, Tzachi !!
    Oshrit Shikiyar
    Oshrit Shikiyar
    19:15 11 Nov 20
    Buying an apartment is the biggest financial expense for a family and it is important to do it right and professionally.I met Tzachi about 4 years ago when I took out a mortgage. Tzachi examined my needs, examined different routes, presented me with alternatives and accompanied me through the entire process.Today I turned to Tzachi again for advice and assistance in mortgage recycling. Tzachi is an expert advisor, very professional, pleasant-mannered, who accompanies you throughout the process until you receive the mortgage and even during it. Highly recommended and saves money.
    יניב שלום
    יניב שלום
    05:14 10 Nov 20
    Grossman Mortgage Advice - Amazing staff, service, professional, available for any question and interest.We reached Tzachi and realized how much we do not understand about the mortgage, it is important to note that we immediately understood that Tzachi will be the one to take care of the mortgage with us without a doubt.Detailed and professional explanationWhen we started the process and also at the endBrought good and excellent results.Excellent service experience,The staff who work with Tzachi, Sivan and Bat El are available for any request, professional and hardworking.Encourage every person to come to a counseling session to be impressed and the results speak for themselves, no doubt we chose his services and chose well.Avichai and Ido
    אביחי דוד
    אביחי דוד
    16:11 04 Nov 20
    I followed Tzachi a year earlier on the Bunim Beit website and was very impressed with the knowledge and experience.I called him after I was at the bank and the bank told me that I would not be able to get the mortgage I applied for because I was dealing in risk due to the corona.Tzachi immediately started applying connections and pressure so that I could get the mortgage I applied for and after a war of attrition of almost 3 months I got the mortgage in full.Tzachi was available all the time on the phone and his facts were charming and helpful throughout the process.Thank you very much Tzachi
    איתי צור
    איתי צור
    08:35 04 Nov 20
    As someone who is facing the renovation of the house for which we hired Tzachi's services, the meeting with the mortgage advisor is a meeting with one of the many professionals we will need and meet with them until he enters the renovated house as we wish.We are glad that we met Tzachi at the beginning of the road because providing his service is an example and role model for providing customer service. Set a standard that we will look for in all the other professionals we meet and is probably only found in a few.From the first moment everything was professional and accurate.The process was explained in a simple way and helped to coordinate expectations (and they were high from the first moment and we all responded).His availability and helpful explanations helped us cross the tense process of mortgage approval and we succeeded in cooperating and successfully.Tzachi, thank you very much, we will definitely recommend you to our friends and it will be a safe recommendation
    Danny Antonelli
    Danny Antonelli
    08:20 25 Oct 20
    Tzachi took care of the mortgage we took out for the purpose of building our private home.Anyone who knows, knows that this is a very complex and stressful process. Tzachi showed great seriousness and professionalism !. He took away from us many worries and burdens so that we could concentrate on construction and he made sure to bring quotes from banks at low interest rates. We just came to the bank to sign, the rest he and his staff took care of.Tzachi is a very pleasant person, always available and fun to work with.I wholeheartedly recommend Tzachi!
    Deby Borosky
    Deby Borosky
    06:57 25 Oct 20
    צחי בחור נחמד, אמין, מקצועי וזמין. עזר לנו בכמה מצבים שונים בהקשר למשכנתא שלנו, היה קשוב לנו לצרכינו. מומלץ בחום!
    dana berger
    dana berger
    14:03 22 Oct 20
    Tzachi advised us about the mortgage we took out 5 years ago. He patiently and professionally explained to us all the possibilities and made the threatening process clear and convenient. He got us offers from several different banks and got us great interest rates. The experience and impression that Tzachi left were so good that 3 years later we used his services again in the mortgage cycle. We still turn to Tzachi occasionally with questions and he always answers us quickly and with a smile. highly recommend!!!
    Asaf Miron
    Asaf Miron
    12:52 22 Oct 20
    בזכות צחי הוצאנו משכנתא שמתאימה לנו והגענו לבית החלומותמקצוען אמיתי זמין ושירותיממליץ בחום!
    Raz Oliar
    Raz Oliar
    14:46 20 Oct 20
    צחי האלוף, מהשיחה הטלפונית הראשונה איתו הרגשתי שאני בידיים טובות .עזר לנו כזוג צעיר שרוכש דירה בפעם הראשונה, בהשגת תנאים מעולים ללקיחת המשכנתא ובריביות מצויינות. הסביר לנו מושגים שלא הכרנו וליווה אותנו לאורך כל הדרך בסבלנות, בשירות מקצועי , רציני ומותאם אלינו והכל עם חיוך ושליטה מדהימה במערכת הבנקאית.תודה על הכל צחי, אתה פשוט מדהים!!!
    Avi Lavy
    Avi Lavy
    05:06 20 Oct 20
    Tzachi and his winning team went hand in hand with us from the first moment and gave us excellent service, answering all questions, patience and caring. Thank you very much, I would highly recommend you!
    Sheli Laibel
    Sheli Laibel
    06:13 07 Oct 20
    ביצענו מחזור למשכנתא הקיימת שלנו אצל צחי והצוות שלו ובעזרתם המשכנתא שלנו מתאימה לנו בדיוק והריביות מעולות. ממליצים מאוד
    אחרי שנפגשנו עם מס' יועצים הגענו אל צחי והרגשנו שאנחנו בידיים טובות!צחי עזר לנו עם המשכנתא והיה מקצועי, סבלני וזמין לאורך כל התהליך
    Michal Gueta
    Michal Gueta
    10:13 24 Sep 20
    We reached Tzachi through a recommendation from friends. From the first meeting it was clear to us that he was professional and with extensive knowledge. With his help and the help of his staff - Sivan and Bat El we obtained an excellent mortgage. highly recommend!!
    dikla asulin
    dikla asulin
    18:47 23 Sep 20
    הגענו לצחי והצוות לצורך יעוץ לפני לקיחת משכנתא. מהפגישה הראשונה הבנו שאנחנו בידיים הנכונות. המקצועיות, האדיבות, הידע הרחב וההובלה יד ביד מהיעוץ, דרך צוות הבנות, בת אל וסיון, שהיו זמינות לכל שאלה בסבלנות רבה ועד לשלב לקיחת המשכנתא. ממליצה בחום וללא ספק ניפגש בהמשך.
    DANIEL KING
    DANIEL KING
    12:36 23 Sep 20
    I turned to Tzachi for advice. I received warm recommendations about him and said we would try and that he was operating in another dialing area of ​​my own. The guy is super professional! Knowledge to deplete the appropriate information and point in the direction most appropriate to the complex situation I have presented to him. If he was able to help with the complexity of financing in the case I brought before him, I have no doubt he can help any mortgage taker. Just recommended!
    Ben Kagan
    Ben Kagan
    06:25 01 Sep 20
    ממליץ בחום, צחי מאוד מקצועי.בחר לנו את המשכנתא עם התנאים הטובים ביותר.הוא היה איתנו בקשר רציף ונתן מענה לכל שאלה.נתן לנו שקט נפשי בלקיחת המשכנתא.ממליץ לכולם, זו הייתה החלטה נבונה.
    shay sapir
    shay sapir
    14:25 20 Aug 20
    Tzachi and his team Sivan and Bat El Cannons one by one.As a young couple buying their first apartment and not understanding the mortgage world at all we felt in good and safe hands. Tzachi has given us the right mix for our situation with excellent interest rates. Knowledge to give advice and guidance. Everyone was always available for questions and the attitude was just amazing!Highly recommend taking Tzachi's service without any hesitation!
    Avital Tsifanski
    Avital Tsifanski
    16:50 19 Aug 20
    Tzachi and his professional team gave us a sense of security from the first moment and supported us throughout the process. A professional, reliable team with a very high sense of service. The customer's needs are in front of their eyes. Let’s start with the fact that the mortgage issue is a discouraging, confusing and stressful process. From the first meeting with Tzachi, we received a lot of information that was conveyed calmly, accurately and clearly, which is easy to understand. The briefings and assignments he gave were always clear and if we needed further detail or explanation, Tzachi was always available for us.Therefore, we highly recommend ... On this occasion we would like to thank Tzachi and the team for a wonderful, fast and most importantly experience that the customers see us.Thank youYaron and Shani Hochman
    שני הוכמן
    שני הוכמן
    10:13 18 Aug 20
    צחי בחור מקצועי ביותר, יודע להתאים את עצמו לצרכים של הלקוח. מאד נהנתי מהשירות של צחי ושל הצוות שלו סיון ובת אל, שיחד נותנים מעטפת ללקוח מהיום הראשון של התהליך. תהליך שאמור להיות מסורבל עם הרבה כאבי ראש הפך להיות מהנה ומלמד מאד בזכותם. ממליצה בחום!
    Shira Forkosh
    Shira Forkosh
    06:47 18 Aug 20
    צחי השיג לנו עסקה מסובכת וגבולית כאשר הבנקים עבדו עם כח אדם מצוצמם בזמן הסגר.אני מאמין שאם היינו מנסים לעשות את התהליך לבד לא היינו מצליחים לקבל אישור ולעסקה.אני רוצה להוסיף מילה טובה לסיוון שהייתה מאוד שירותית וזמינה לאורך כל התהליך.
    Adi Gonen
    Adi Gonen
    05:38 13 Aug 20
    צחי יועץ משכנתאות שמדבר בגובה העיניים, מסביר מונחים מסובכים בצורה ברורה, רואה את טובת הלקוח לנגד העיניים ובעל היכרות מעמיקה עם עולם הבנקאות כדי להשיג את התנאים הטובים ללקיחת ההתחייבות החשובה הזאת, שמשפיעה על העתיד ועל כל ההתנהלות הכלכלית בחיים. התהליך היה מהיר ומקצועי וקיבלנו תמורה טובה למחיר ושירות מצוין. מומלץ!
    Adi Avital
    Adi Avital
    14:40 11 Aug 20
    הגענו לצחי בדקה ה 99 למשכנתא. צחי סיוון ןבת אל אתם מדהימים ומקצועיים עזרתם לי להתמודד עם השפה הכלכלית שהיתה סינית עבורי ולא בחלתם בשום אמצעי כדי לעזור. עד הסוף. תודה רבה לכם זה נתן לי שקט נפשי אנחנו בידיים מעולןת!
    מיה כהן
    מיה כהן
    11:41 07 Aug 20
    Tzachi and his team accompanied us through the process of obtaining a mortgage for the construction of a private home, a complex process that became even more complex during the Corona period. And despite the difficulty, Tzachi never gave up, made connections, and took care of the best interest rates. A first-rate professional, patient, available, attentive, hardworking and not in vain able to execute things on the best side for the client.Highly recommend!
    יוני בראל
    יוני בראל
    04:49 05 Aug 20
    לצחי האלוף, והצוות המנצח שלו, סיוון ובת אל,תודה רבה על כל העזרהבהשגת המשכנתא המיוחלת, שעזרה לנו להגשים את חלומנו. עשיתם עבודה מהירה ומעולה, והשגתם לנו תנאים חלומיים, תוך מתן שירות צמוד, אדיב ותומך. תודה רבה על הכל
    Nir Cohen
    Nir Cohen
    14:26 24 Jul 20
    אחרי שראינו מספר יועצים ואחרי שעשינו שיעורי בית לפני הבחירה ביועץ החלטנו שרק צחי הוא זה שצריך ללוות אותנו. מקצועי, דקדקן, פדנט, מהיר, בעל שליטה פנומנאלית בשוק המשכנתאות!! תמיד זמין, סבלני ומנומס. אם יש בעל מקצוע שאנחנו שמחים על כל שקל ששילמנו לו זה צחי גרוסמן. הבן אדם פשוט עילוי! קיבלנו את המשכנתא עם הריביות הכי טובות שיכולנו לקבל.
    נטלי בן
    נטלי בן
    13:50 15 Jul 20
    צחי והצוות שלו ליוו אותי בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה.כל דבר שהייתי צריך ובכל שעה קבלתי מענה מהיר ומקצועי , ממליץ בחום!
    דניאל עובד
    דניאל עובד
    14:34 12 Jul 20
    על צחי שמעתי כשחיפשתי יועצי משכנתא בתקופת הקורונה כאשר אף בנק לא השיב לפניות שלי ללקיחת משכנתא ובנקים שכן חזרו אליי נתנו לי ריביות נוראיות. שיחה אחת עם צחי הספיקה. צחי עזר, הסביר, התמקח ובסופו של דבר סגר לנו ריביות מעולות שלא יכולנו לחלום עליהן. צחי והצוות תמיד זמינים לכל שאלה ועושים את הכל בגישה מצוינת. תודה רבה!
    Avi Zana
    Avi Zana
    18:16 29 Jun 20
    לעבוד עם צחי והצוות שלו הייתה חוויה נעימה ומקצועית. צחי חסך לנו הרבה כסף וטירחה. מומלץ מאוד
    Avner Valer
    Avner Valer
    16:54 28 Jun 20
    צחי והצוות שלו ליוו אותנו בתהליך קבלת משכנתא לבניה של בית פרטי . תהליך לא פשוט ביסודו שהפך להיות קשה יותר בעת שיא תקופת הקורונה. גם כאשר נסגרו מוסדות ובנקים, מקבלת קהל בשל המצב, והסתמן כי פשוט לא ניתן להוציא את זה לפועל, צחי מעולם לא הרים ידיים, לחץ היכן שהיה צריך, הפעיל קשרים, תוך שהוא לא מוותר על הריביות הטובות ביותר והפך את הבלתי אפשרי לאפשרי. איש מקצוע מהמעלה הראשונה, תמיד זמין, קשוב, חרוץ ונעים הליכות ולא בכדי מצליח להוציא את הדברים לפועל על הצד הטוב והמשתלם ביותר ללקוח. ממליצים על בפה מלא .
    Natalie Nae
    Natalie Nae
    19:10 12 Jun 20
    ממליץ בחום ובאהבה על צחי גרוסמן אדם מקצועי אמין ואיכותי שעזר לנו מאוד בתהליך קבלת המשכנתא במקצועיות רבה גם בתקופת הקורונה נתן את תחושת הביטחון והגענו למשכנתא מצויינת ובריביות אשש.
    משה קדוש
    משה קדוש
    06:45 11 Jun 20
    פניתי לצחי על מנת לקבל סיטע בארגון משכנתא לטובת קניית דירה, התהליך בוצע במהירות, בדייקנות, באיכות מעולה תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר.קבלתי משכנתא בתנאים מצויינים ונדרשתי ללכת לבנק פעם אחת בלבד לצורך חתימה, ממליץ בחום!!
    Eran Fayer
    Eran Fayer
    11:23 17 May 20
    דווקא עכשיו - רק צחי גרוסמן!לפני כשנתיים וחצי בתקופה בה הריביות היו בשיא לקחנו משכנתא לבנייה בייעוץ של מישהו אחר. זמן קצר לפני החתימה בבנק שמענו על צחי דרך אתר "בונים בית", פניתי אליו (כי רציתי עוד חוות דעת) ובשיחה אחת קצרה וטיפ אחד חשוב שנתן לנו (מסלול הזכאות שבזמנו נתן ריבית שאז נחשבה טובה) הצליח לחסוך לנו סכום משמעותי. ואז עשיתי החלטה מנצחת לחזור אליו לייעוץ מחזור משכנתא לאחר סיום הבנייה.פנינו לצחי והגדרנו שאנחנו עושים ייעוץ טלפוני, מודה שבהתחלה חששתי אבל זה הוכיח את עצמו כשילוב מנצח. צחי ליווה אותי לאורך כל התהליך שכלל גם מחזור משכנתא וגם מעבר בנק. צחי היה זמין, מקצועי, נתן לי תשובה לכל שאלה שהייתה לי, דיבר בגובה העיניים, נתן הדרכה מצוינת על איך ומתי להגיד מה, מבחינתי זה היה סוג של קואוצ'ינג ודחיפה רצינית לכמה אנחנו יכולים להשיג מול המערכת הגדולה כשיש ליווי מקצועי נכון.1,2,3אלה הריביות שהשגנו דרכו. כן, כן. אתם קוראים/ות נכון - ריבית של 1% על מסלול אחד, 2% על מסלול שני ו3% במסלול השלישי (לא אלאה בכל הפרטים על תמהיל המסלולים).1,2,3ככה הצלחנו לחסוך קרוב לחצי מיליון ש"ח בחישוב לטווח של כלל המשכנתא.1,2,3ככה הצלחנו להוריד 700 ש"ח מהתשלום החודשי.אז דווקא היום בזמנים הקשים, הלא ברורים בהם הבנקים מנצלים את המצב להעלות ריביות תעשו את ההחלטה הנכונה ו- 1,2,3 - רוצו לצחי, תחסכו מעצמכם הרבה כאב ראש והרבה הרבה כסף.
    Sarit -zivan
    Sarit -zivan
    15:18 15 May 20
    צחי והצוות שלו סופר מקצועיים! יודע להנגיש את הנושא בצורה ברורה, מכווין היטב לפתרונות ובעל קשרים מצויינים עם הבנקים על מנת לקבל ריביות מצויינות! צחי מעל הכל אמין, הכל בדיוק כפי שהובטח וגם חוסך עבודה רבה ללקוח. ביצענו עם צחי ארבעה סבבים של משכנתאות (כולל מיחזורים) וחסכנו בזכותו להערכתי עשרות אלפי שקלים ואף יותר. מומלץ ביותר !!
    Yariv Eyni
    Yariv Eyni
    09:59 26 Mar 20
    צחי היקר מלווה אותנו כמה שנים טובות ומס' עסקאות בתחום המשכנתא . אין מקצועי ממנו , אישיות מושלמת , אדיבות סבלנות ... והכי חשוב משיג את המטרה בדרך הטובה והנכונה עבור כל לקוח . מומלץ בחום !!
    מאור אסייג
    מאור אסייג
    09:36 26 Mar 20
    צחי ליווה אותנו בכל תהליך לקיחת המשכנתא ועד שלב החתימה.חובה לציין כי צחי היה מאד יסודי בעבודתו.הציג אלטרנטיבות והסביר על כל אלטרנטיבה את יתרונותיה וחסרונותיה תוך התחשבות בצרכים שלנו.מעבר לליווי עד שלב החתימה, צחי ממשיך ללוות ולייעץ כיצד כדאי לסלק את המשכנתאות.ממליץ בחום רב
    Reuven Gefen
    Reuven Gefen
    08:07 26 Mar 20
    המלצה רותחת!!! צחי סייע לנו במיחזור המשכנתא ובנוסף ניתן פתרון להלוואה שדי חנקה אותנו בתזרים החודשי.הידע והניסיון העצום שלו והקשרים שיש לו מול הבנקים השיגו לי ריביות מצחיקות!!ממליץ בחום לפנות אליו , הרוגע שהוא משרה , הבטחון שהוא מקרין שהכל יהיה בסדר זה מה שגרם לנו להתאהב בבחור. אין ספק שנעזר בו גם בעתיד. ותודה רבה גם לבת אל ולסיוון הצוות שמאחוריו.רפי
    רפאל שלמה
    רפאל שלמה
    08:02 24 Mar 20
    מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
    sharon katzav
    sharon katzav
    19:40 19 Mar 20
    צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
    miri dok
    miri dok
    07:31 15 Mar 20
    תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
    chen rosin
    chen rosin
    07:08 24 Feb 20
    המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
    Luba Beilin
    Luba Beilin
    09:00 26 Jan 20
    את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
    Marat Gartsman
    Marat Gartsman
    08:47 26 Jan 20
    קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
    מיכאל וינר
    מיכאל וינר
    11:10 24 Dec 19
    במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
    Zvi Noy
    Zvi Noy
    10:26 11 Dec 19
    זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
    רלי יושעי
    רלי יושעי
    08:35 24 Nov 19