יועץ משכנתאות פרטי

5 טיפים לחיסכון אדיר באמצעות מיחזור משכנתא


לאחר שנים רבות של רפורמות במשק והתפתחות של שוק המשכנתאות אנחנו יכולים לומר בוודאות שמה שהיה נכון לעבר כבר אינו נכון היום. מכיוון שכך, סביר להניח שגם מה שנכון להיום מבחינה פיננסית עשוי לא להיות תקף ליותר מחמש שנים מהיום,כאשר יש תמיד צפי שהמדד והריבית ועוד משתנים שמרכיבים את המשכנתא יכולים להתייקר או להיות זולים יותר. במקרים כאלה חבל להתקבע על מסלולים מסוימים, אלא אם כן מעדיפים לרכך את התנודות והחשיפה להן במשכנתא שאתם לוקחים.בכל מקרה, כשאתם לוקחים משכנתא שימו לב לטיפים אלה כדי לוודא שתמיד תוכלו לעשות מיחזור משכנתא כדי להרוויח מהשינויים לטובתכם.

שינויים בריבית במשק מחייבים בדיקת משכנתא

הדאגה לריבית מוכרת וידועה אבל אין טעם לקפוץ אוטומטית בכל פעם שהיא משתנה. מכיוון שמסלולים רבים צמודים לריבית וחלקם בריבית משתנה וחלקם בריבית קובעה, בכל פעם שמומחי הכלכלה מתחילים לדבר על השינויים הצפויים במשק ותחום הדיור בגלל הריבית המשתנה, זה הזמן לבדוק איפה אתם עומדים ביחס לכך. שימו לב לתחשיבים המחודשים וקחו בחשבון שיש גם עמלות וקנסות פירעון מוקדם והפרשי הצמדה למדד, ורק לאחר מכן בצעו את התחשיב אם מיחזור משכנתא בשלב זה אכן יחסוך לכם כסף, לא יעלה ולא יוריד או אפילו ייקר את המשכנתא יגרום לכם לשלם יותר על כך.

שערי מט”ח משתנים

אותו סיפור חוזר גם כאשר מדובר בשינויים דרסטיים בשערים היציגים של המט“ח. בזמנו, כאשר שער הדולר היה גבוה והריבית הלכה וירדה אנשים נטו להצמיד פחות לשער המט“ח, אולם כיום שערים אלה נחשבים נמוכים יחסית ולכן יש לבדוק לפני כן.

חיסכון או פיקדון משתחרר וירושה מתקבלת מאחד הצדדים במשפחה

כאשר משתחררים סכומים גדולים במיוחד יש לכם כמה אפשרויות לבחון לפניכם וכולן יהיו טובות באות המידה, כנראה. זאת,אלא אם כן יש לכם חובות מאוד גדולים שמכבידים עליכם בנטל החובות וההלוואות בריבית גבוהה. במקרים כאלה ברור שעדיף לחסל קודם חובות כאלה כדי לפנות יותר הכנסה לתשלום המשכנתא. אבל גם במקרה שתרצו להשתמש בכסף הגדול כדי להחזיר חלק מהמשכנתא, שבו עם יועץ משכנתא שיסביר לכם לפי המסלולים שלכם אם כדאי לעשות זאת, במסלולים שבהם בחרתם מלכתחילה. אם יש לכם צפי לסכום גדול יותר שישתחרר אולי כדאי מלכתחילה לבנות תמהיל שלוקח זאת בחשבון מראש.

פתיחת חשבון בנק חדש בגלל הטבות

לעתים קורה שבנק אחר מעוניין בכם כל כך שהוא מוכן להציע לכם הטבות ומיחזור משכנתא שעשוי להוזיל מאוד עלויות. זה נשמע מפתה מאוד אבל מומלץ לבדוק את כל העלויות של הקנסות והעמלות כדי לחשב קודם אם אכן המעבר הזה יועיל לכם או יכביד עליכם.

קניית נכס חדש

קנית דירה לא חייבת להיות לכל החיים וסביר להניח שבשלב כלשהו תרצו לעבור לדירה גדולה יותר עם גדילת המשפחה או להפך, בגלל שינויים שמקטינים את המשפחה ומחייבת אתכם לעבור לבית קטן יותר. במקרה כזה מחזרו משכנתא אבל רק כאשר ברור לכם לאור התחשיבים שמחזור המשכנתא לא יעלה לכם יותר כסף מאשר היה עולה לכם ללא מחזור. בסופו של דבר המטרה היא להקטין עלויות ולא להגדיל אותן.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19