יועץ משכנתאות פרטי

הצעת משכנתא – איך מקבלים הצעת משכנתא מהבנק?


הצעת משכנתא מהבנק היא ההצעה שמגישים לכם הבנקים שאליהם פניתם לקבלת משכנתא, לאחר שבדקו את המסמכים שלכם, הטפסים והנתונים שהגשתם להם. מסלול קבלת משכנתא היום הוא מסלול מכשולים מסוים שיש לצלוח אותם לפי התנאים של הבנקים, כבעלי ההון. מכיוון שרוב המשכנאות בישראל נעות לפי חוק בין 50% לבין 75% שהוא השיעור המקסימלי מההון הנדרש למשכנתא שבנק ישראל מאפשר, הרי שתצטרכו להוכיח שאתם ראויים לקבל משכנתא מבחינת היכולת שלכם להחזיר אותה ולפי המסלול שיוצע לכם. זוהי הצעת משכנתא שתוגש בשקלול כל הנתונים שלכם.

שלבי המסלול הם:

  • אישור עקרוני למשכנתא
  • קבלת הצעת משכנתא
  • משא ומתן
  • חתימת חוזה משכנתא

מה צריך להכין כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא?

הטפסים שתמלאו כדי לקבל אישור עקרוני יכללו את כול הנתונים שלכם, ברור, אבל הטפסים שיתלוו אליהם עושים את רוב העבודה כדי להשיג לכם אישור עקרוני לקבלת משכנתא, והם:

  • תדפיסי חשבונות בנק
  • תלושי משכורת או דו”חות לעצמאים
  • ביטחונות וערבונות
  • הערכת שמאי לערך הדירה שתרצו לרכוש
  • אישורים על הון עצמי שגייסתם לבד
  • אישורי בריאות

הליך קבלת האישור העקרוני

ההליך יכול להיעשות או על ידי הגשת הטפסים או פגישה עם יועץ המשכנתא בבנק שיבדוק את כל הנתונים שלכם ואת הבקשה שלכם לקבלת משכנתא בגובה מסוים. זה יכול להסתכם באישור חיובי לכל גובה המשכנתא שביקשתם, זה יכול להסתיים באישור חלקי לחלק מהמשכנתא שביקשתם וזה יכול להיות סירוב מוחלט. הסירוב יכול להתקבל משום שהסתרתם מידע ונתונים, מכיוון שהערך של הדירה אינו זהה להערכות של הבנק, היכולת שלכם להחזיר כספים לא תואמת את ההערכות של הבנק והתחזית שלו לקבלת הכסף שלו או שיש סיבות נוספות שאינן מקנות לכם זכאות בעיני הבנק לקבל משכנתא. עליכם לדעת זאת מראש ולכן גם להגיש בקשה לאישור משכנתא לכמה שיותר בנקים.

מה קורה לאחר קבלת אישור עקרוני?

בכל מקרה, מרגע שיש לכם אישור עקרוני יש לכם תקופה מוגדרת מראש לניהול המשא ומתן, ולכן כדאי לנהל משא ומתן זה בצורה מקצועית בעזרת מומחים לדבר. אתם יכולים להיעזר ביועץ המשכנתאות בבנק אבל זכרו שהאינטרס שלו הוא בנק ולא אתם, בדרך כלל.

משא ומתן לקבלת הצעת משכנתא

זהו השלב שבו אתם מקבלים הצעות למשכנתא מכמה בנקים, במקרה הטוב, ולכן יש לכם יכולת לבחור בין כמה מסלולים שמרכיבים את התמהיל של המשכנתא. זכרו שכל הצעת משכנתא מותנית בכך שמסרתם נתוני אמת והבנק יכול לשמור לעצמו את הזכות לשנות את ההצעה או לחזור בו אם יתגלה מידע נוסף או שישתנו התנאים שעל בסיסם מסר את ההצעה. גם ההצעה עצמה אינה סופית ורק בתום ניהול המשא ומתן תוכלו לדעת אם המשכנתא תאושר בתנאים שהוצעו לכם. זוהי הסיבה שהצעה למשכנתא כדאי לקחת מכמה שיורת בנקים, לטובתכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים