יועץ משכנתאות פרטי

הצעת משכנתא – איך מקבלים הצעת משכנתא מהבנק?


הצעת משכנתא מהבנק היא ההצעה שמגישים לכם הבנקים שאליהם פניתם לקבלת משכנתא, לאחר שבדקו את המסמכים שלכם, הטפסים והנתונים שהגשתם להם. מסלול קבלת משכנתא היום הוא מסלול מכשולים מסוים שיש לצלוח אותם לפי התנאים של הבנקים, כבעלי ההון. מכיוון שרוב המשכנאות בישראל נעות לפי חוק בין 50% לבין 75% שהוא השיעור המקסימלי מההון הנדרש למשכנתא שבנק ישראל מאפשר, הרי שתצטרכו להוכיח שאתם ראויים לקבל משכנתא מבחינת היכולת שלכם להחזיר אותה ולפי המסלול שיוצע לכם. זוהי הצעת משכנתא שתוגש בשקלול כל הנתונים שלכם.

שלבי המסלול הם:

  • אישור עקרוני למשכנתא
  • קבלת הצעת משכנתא
  • משא ומתן
  • חתימת חוזה משכנתא

מה צריך להכין כדי לקבל אישור עקרוני למשכנתא?

הטפסים שתמלאו כדי לקבל אישור עקרוני יכללו את כול הנתונים שלכם, ברור, אבל הטפסים שיתלוו אליהם עושים את רוב העבודה כדי להשיג לכם אישור עקרוני לקבלת משכנתא, והם:

  • תדפיסי חשבונות בנק
  • תלושי משכורת או דו”חות לעצמאים
  • ביטחונות וערבונות
  • הערכת שמאי לערך הדירה שתרצו לרכוש
  • אישורים על הון עצמי שגייסתם לבד
  • אישורי בריאות

הליך קבלת האישור העקרוני

ההליך יכול להיעשות או על ידי הגשת הטפסים או פגישה עם יועץ המשכנתא בבנק שיבדוק את כל הנתונים שלכם ואת הבקשה שלכם לקבלת משכנתא בגובה מסוים. זה יכול להסתכם באישור חיובי לכל גובה המשכנתא שביקשתם, זה יכול להסתיים באישור חלקי לחלק מהמשכנתא שביקשתם וזה יכול להיות סירוב מוחלט. הסירוב יכול להתקבל משום שהסתרתם מידע ונתונים, מכיוון שהערך של הדירה אינו זהה להערכות של הבנק, היכולת שלכם להחזיר כספים לא תואמת את ההערכות של הבנק והתחזית שלו לקבלת הכסף שלו או שיש סיבות נוספות שאינן מקנות לכם זכאות בעיני הבנק לקבל משכנתא. עליכם לדעת זאת מראש ולכן גם להגיש בקשה לאישור משכנתא לכמה שיותר בנקים.

מה קורה לאחר קבלת אישור עקרוני?

בכל מקרה, מרגע שיש לכם אישור עקרוני יש לכם תקופה מוגדרת מראש לניהול המשא ומתן, ולכן כדאי לנהל משא ומתן זה בצורה מקצועית בעזרת מומחים לדבר. אתם יכולים להיעזר ביועץ המשכנתאות בבנק אבל זכרו שהאינטרס שלו הוא בנק ולא אתם, בדרך כלל.

משא ומתן לקבלת הצעת משכנתא

זהו השלב שבו אתם מקבלים הצעות למשכנתא מכמה בנקים, במקרה הטוב, ולכן יש לכם יכולת לבחור בין כמה מסלולים שמרכיבים את התמהיל של המשכנתא. זכרו שכל הצעת משכנתא מותנית בכך שמסרתם נתוני אמת והבנק יכול לשמור לעצמו את הזכות לשנות את ההצעה או לחזור בו אם יתגלה מידע נוסף או שישתנו התנאים שעל בסיסם מסר את ההצעה. גם ההצעה עצמה אינה סופית ורק בתום ניהול המשא ומתן תוכלו לדעת אם המשכנתא תאושר בתנאים שהוצעו לכם. זוהי הסיבה שהצעה למשכנתא כדאי לקחת מכמה שיורת בנקים, לטובתכם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19