יועץ משכנתאות פרטי

למה הבנק לא מוכן לתת לי משכנתא? ואיך מתמודדים?


משכנתא הינה הלוואה בסכום גדול, הניתנת לכם למשך תקופה ארוכה, בה תצטרכו להחזיר מידי חודש סכום המורכב מקרן ההלוואה ומהריבית. לעיתים, מסיבות שונות תתקלו בסירוב של הבנק לאשר את המשכנתא. המצב אינו כל-כך נדיר, אך ניתן להימנע ממנו על-ידי היערכות נכונה.

שתי סיבות עיקריות לסירוב הבנק לאשר משכנתא

כאשר הבנק ייבחן את בקשתכם למשכנתא הוא יישען על נתונים הקשורים להתנהלותכם הכספית והכנסותיכם מצד אחד, ועל נתוני הנכס המוצע למשכון, אותו אתם מעוניינים לרכוש, מצד שני. נכס זה מהווה בטוחה עבור הבנק למקרה שלא תוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא מסיבה כלשהי והבנק יצטרך לממש את אותו נכס.

לכן, אותם נתונים הקשורים להתנהלותכם הכספית ייבחנו על-ידי אגף האשראי של הבנק למשכנתאות ואילו נתונים הקשורים לנכס ייבחנו כמעט תמיד במחלקה המשפטית של הבנק.

כאשר הבנק מסרב לאשר לכם משכנתא, בדקו תחילה מהי הסיבה לכך

במידה וקיבלתם שיחת טלפון מפקיד המשכנתאות בבנק, ונאמר לכם כי לא אושרה לכם המשכנתא שביקשתם, בדרך כלל תימסר לכם גם הסיבה לכך, אך לא תמיד. דאגו לקבל פרטים ככל שניתן ולהבין במדויק מהי הסיבה לסירוב הבנק לאשר ועמדו על כך שיוסבר לכם מה עליכם לעשות כדי לשנות את המצב, כלומר, מהו הפתרון לכך. לעיתים, המתנה של חודש אחד, יכולה לשנות לגברי את בך ההכנסות הממוצע בשלושת החודשים האחרונים לתחשיב ההכנסה של משק הבית שלכם, עליו נשען הבנק כששקל את בקשתכם.

קיימים תרחישים רבים, שונים ומגוונים, בהם מסיבה כלשהי הבנק יסרב לאשר לכם את המשכנתא. לכן, חשוב להבין מה יקרה במידה ותשיגו את מה שצריך על-מנת לשנות את תמונת המצב והאם אז ניתן יהיה לקבל אישור עקרוני לבקשתכם בבנק.

איך לוקחים משכנתא? >>

בהרבה מאוד מקרים ניתן להתגבר על סירוב הבנק ולאשר את בקשתכם

במידה והבנק לא אישר לכם משכנתא, יהיו מקרים מסוימים, בהם הדבר יהווה קושי לאשר את בקשתכם בהמשך. לדוגמה, במידה וחזרו לכם צ’קים שנתתם בשנה האחרונה עקב חוסר כיסוי בחשבון, יהיה קשה יותר לשכנע את הבנק שאת המשכנתא שתיקחו על עצמכם לכשליש מחייכם דווקא כן תשלמו בכל חודש בזמן. יחד עם זאת, ייתכן והייתה לכם שנה גרועה מבחינת הכנסות וכעת אתם עובדים ומשתכרים בכבוד ולכן הכל מתנהל כשורה.

המסר המרכז כאן, הוא שכמעט לכל מצב יש פתרון והמטרה היא להגדיל את הסיכויים שלכם לאישור המשכנתא בבנק. עליכם להבין את תמונת המצב ולהציג את הדברים כך שיושם דגש על אותם נושאים שבגללם לא ניתן האישור ועל הדרך שעשיתם כדי לשנות את המצב.

תנו למומחים בעלי ניסיון לעשות זאת בשבילכם

ישנן כיום חברות רבות לייעוץ משכנתאות בישראל. לעיתים ידע וניסיון הם כל מה שנדרש על-מנת להשיג דבר כה חשוב, כמו אישור למשכנתא שלכם. חשבו כמה עמלתם על-מנת להגיע להון העצמי הנדרש לכם לרכישת הדירה וכמה התרוצצתם כדי למצוא אותה. חבל שדווקא עכשיו, שאתם כל-כך קרובים, תוותרו על משהו שחלמתם כל כך להשיגו, בגלל טעות חד-פעמית או תוצאה של חוסר ידיעה או מצב כלשהו אליו נקלעתם. לפעמים עצה קטנה מבעל ניסיון רב מול הבנקים תוכל להציל אתכם ממש.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19