יועץ משכנתאות פרטי

למה הבנק לא מוכן לתת לי משכנתא? ואיך מתמודדים?


משכנתא הינה הלוואה בסכום גדול, הניתנת לכם למשך תקופה ארוכה, בה תצטרכו להחזיר מידי חודש סכום המורכב מקרן ההלוואה ומהריבית. לעיתים, מסיבות שונות תתקלו בסירוב של הבנק לאשר את המשכנתא. המצב אינו כל-כך נדיר, אך ניתן להימנע ממנו על-ידי היערכות נכונה.

שתי סיבות עיקריות לסירוב הבנק לאשר משכנתא

כאשר הבנק ייבחן את בקשתכם למשכנתא הוא יישען על נתונים הקשורים להתנהלותכם הכספית והכנסותיכם מצד אחד, ועל נתוני הנכס המוצע למשכון, אותו אתם מעוניינים לרכוש, מצד שני. נכס זה מהווה בטוחה עבור הבנק למקרה שלא תוכלו לעמוד בהחזרי המשכנתא מסיבה כלשהי והבנק יצטרך לממש את אותו נכס.

לכן, אותם נתונים הקשורים להתנהלותכם הכספית ייבחנו על-ידי אגף האשראי של הבנק למשכנתאות ואילו נתונים הקשורים לנכס ייבחנו כמעט תמיד במחלקה המשפטית של הבנק.

כאשר הבנק מסרב לאשר לכם משכנתא, בדקו תחילה מהי הסיבה לכך

במידה וקיבלתם שיחת טלפון מפקיד המשכנתאות בבנק, ונאמר לכם כי לא אושרה לכם המשכנתא שביקשתם, בדרך כלל תימסר לכם גם הסיבה לכך, אך לא תמיד. דאגו לקבל פרטים ככל שניתן ולהבין במדויק מהי הסיבה לסירוב הבנק לאשר ועמדו על כך שיוסבר לכם מה עליכם לעשות כדי לשנות את המצב, כלומר, מהו הפתרון לכך. לעיתים, המתנה של חודש אחד, יכולה לשנות לגברי את בך ההכנסות הממוצע בשלושת החודשים האחרונים לתחשיב ההכנסה של משק הבית שלכם, עליו נשען הבנק כששקל את בקשתכם.

קיימים תרחישים רבים, שונים ומגוונים, בהם מסיבה כלשהי הבנק יסרב לאשר לכם את המשכנתא. לכן, חשוב להבין מה יקרה במידה ותשיגו את מה שצריך על-מנת לשנות את תמונת המצב והאם אז ניתן יהיה לקבל אישור עקרוני לבקשתכם בבנק.

איך לוקחים משכנתא? >>

בהרבה מאוד מקרים ניתן להתגבר על סירוב הבנק ולאשר את בקשתכם

במידה והבנק לא אישר לכם משכנתא, יהיו מקרים מסוימים, בהם הדבר יהווה קושי לאשר את בקשתכם בהמשך. לדוגמה, במידה וחזרו לכם צ’קים שנתתם בשנה האחרונה עקב חוסר כיסוי בחשבון, יהיה קשה יותר לשכנע את הבנק שאת המשכנתא שתיקחו על עצמכם לכשליש מחייכם דווקא כן תשלמו בכל חודש בזמן. יחד עם זאת, ייתכן והייתה לכם שנה גרועה מבחינת הכנסות וכעת אתם עובדים ומשתכרים בכבוד ולכן הכל מתנהל כשורה.

המסר המרכז כאן, הוא שכמעט לכל מצב יש פתרון והמטרה היא להגדיל את הסיכויים שלכם לאישור המשכנתא בבנק. עליכם להבין את תמונת המצב ולהציג את הדברים כך שיושם דגש על אותם נושאים שבגללם לא ניתן האישור ועל הדרך שעשיתם כדי לשנות את המצב.

תנו למומחים בעלי ניסיון לעשות זאת בשבילכם

ישנן כיום חברות רבות לייעוץ משכנתאות בישראל. לעיתים ידע וניסיון הם כל מה שנדרש על-מנת להשיג דבר כה חשוב, כמו אישור למשכנתא שלכם. חשבו כמה עמלתם על-מנת להגיע להון העצמי הנדרש לכם לרכישת הדירה וכמה התרוצצתם כדי למצוא אותה. חבל שדווקא עכשיו, שאתם כל-כך קרובים, תוותרו על משהו שחלמתם כל כך להשיגו, בגלל טעות חד-פעמית או תוצאה של חוסר ידיעה או מצב כלשהו אליו נקלעתם. לפעמים עצה קטנה מבעל ניסיון רב מול הבנקים תוכל להציל אתכם ממש.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים