יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא למשקיעים


משכנתא למשקיעים מיועדת למשקיעים הרוכשים דירה להשקעה וזקוקים למשכנתא עבור רכישה זו. נהלי קבלת משכנתא עבור דירה שניה שונים מזו של רכישת דירה ראשונה.

יש לבדוק כל הצעה של גורם פיננסי זה או אחר לעומקה, לבצע השוואות ורק לאחר מכן לקבל החלטה מושכלת לגבי עסקת ההלוואה הזולה והמשתלמת ביותר.

יועץ משכנתאות המכיר את ההתנהלות בכל אחד מהבנקים יוכל לסייע במקרה זה כדי שלא יהיו הפתעות כספיות לא צפויות לגבי תשלומים לא מתוכננים הצפויים לקראת קבלת ההלוואה או במהלך תשלומי ההחזרים החודשיים.

משכנתא למשקיעים מתאימה ללקוחות אשר מעוניינים לרכוש דירה נוספת מעבר לדירת המגורים שלהם שתשמש מקור להכנסה חודשית קבועה ונוספת משכר הדירה שיתקבל משוכרים. רבים מהמשקיעים רוכשים כמה דירות וכך יש להם הכנסה פסיבית מכלל הדירות. במקביל, ערך הנכס ברוב המקרים עולה כך שזו הכנסה כדאית יותר מהשקעות פיננסיות אחרות. במקרה הצורך, את רוב הנכסים אפשר לממש באופן די מהיר אם המשקיע יזדקק לכספים.

לחילופין, יש אנשים שמעוניינים לרכוש דירה ולהרוויח כסף ממכירת הנכס עקב מגמת עליית מחירי הדירות בשוק המקומי. בדרך כלל מדובר בדירות הזקוקות לשיפוץ יסודי. הבעלים החדשים דואגים לשפץ את הדירה מהמסד עד הטפחות וכך להעלות בצורה משמעותית מאד את ערכה ואת סיכויי המכירה שלה. כלומר, עסקת הנדל”ן היא לרכוש את הדירה בעזרת משכנתא בתנאים פיננסיים טובים במחיר נמוך ותוך פרק זמן קצר למכור אותה במחיר גבוה הרבה יותר ולהרוויח את ההפרש הכספי. ברוב המקרים הפער הוא של כמה מאות אלפי ₪ גם אם נקזז את עלות שיפוץ הנכס.

הבנקים מאשרים ברוב המקרים משכנתא בשיעור של כ – % 50 , וכך אדם הרוכש דירה ממוצעת ויש לו את ההון הדרוש עבור התשלום הראשוני לבעל הנכס, יכול בעזרת המשכנתא למשקיעים לרכוש את הדירה וליהנות מהכנסה פאסיבית לשנים רבות או לחילופין ליהנות מעשיית רווח עבור מכירתה לאחר עבודות השיפוץ הנרחבות שיבוצעו בה.

קבלת משכנתא מהבנק

רוב הבנקים מעניקים תנאי מימון טובים עבור רכישת נכס זה כיוון שהוא מהווה בטוחה עבור הבנק. אדם הרוכש דירה נוספת מבסס את מעמדו הכלכלי ואת חוסנו הפיננסי ולכן הבנק ניאות לאשר את המשכנתא בתנאים טובים יחסית.

השיקולים של הלווה אמורים להתחשב בכל העלויות שיחולו על הלווה לקראת קבלת המשכנתא:

  • פתיחת תיק משכנתא.
  • עלויות ריבית, דמי ניהול / שירות חודשיים.
  • עלות חוות דעת של שמאי המאושר על ידי הבנק שיכריע מהו ערך הנכס.
  • עלות שכר טרחה של עורך הדין.

עם כל הנתונים וההצעות, חשוב לפנות ליועץ משכנתאות בעל ידע וניסיון רב, כדי שיבדוק כל הצעה לגופה, יראה מהם היתרונות והחסרונות שלכל אחת מההצעות ויכוון את הלקוחות להצעה הטובה ביותר עבור כל עסקה.

במציאות הישראלית, התנאים משתנים מעת לעת ולכן חשוב לקבל החלטה בסמוך למועד הבדיקה. מי שהתמהמה כמה חודשים יצטרך לקבל שוב הצעות מחיר ולבקש בדיקה חוזרת כי קיימת סבירות שהיו שינויים בהצעות של הבנקים והגורמים הפיננסיים האחרים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים