יועץ משכנתאות פרטי

חמש סיבות להגיע לייעוץ משכנתא לפני חתימה מול הבנק


רכישת דירת מגורים ולקיחת משכנתא כדי לממש את הרכישה היא צעד מהותי בחיי כל אחד. צעד זה ישפיע על ההתנהלות הכלכלית של הרוכש לאורך כל שנות החזר המשכנתא, עד שלושים שנה.
נושא כה כבד ומשמעותי מחייב בדיקה מעמיקה של יועץ משכנתאות טרם החתימה מול הבנק כי לאחר מכן קשה לבצע שינויים מהותיים והלווה יצטרך לשאת בכל ההשלכות של החוזה שעליו הוא חתם גם אם התנאים הם דרקוניים.

חמש סיבות להגיע לייעוץ משכנתא לפני חתימה מול הבנק

בגלל הריבית

רוב הלווים אינם בעלי ידע מורחב בתחום הריביות השונות ואינם מודעים להבדל בין ההלוואות הנושאות ריבית זו או אחרת, לטווח הארוך.
קיים הבדל מהותי בין ריבית פריים שהיא כרגע הריבית הנמוכה ביותר במשק, לבין ריבית קבועה וריבית משתנה.
ברוב המקרים מומלץ לפצל את ההלוואה בין שלושת סוגי הריבית בתיק המשכנתא באחוזים שונים כדי ליצור איזון של התנאים הפיננסיים. מכיוון שמדובר בעסקה פיננסית שתימשך שנים רבות ואי אפשר לצפות מה יקרה במשק הישראלי, נערכים לכך מראש. עם פיזור הסיכונים, וכך גם שינויים אקוטיים במשק לא יכבידו כספית על הלווים.

בגלל יכולת ההחזר החודשית

רוב הלווים הם זוגות צעירים הנמצאים בתחילת דרכם כמשפחה. גובה ההחזר החודשי בגין המשכנתא הוא חלק נכבד מכלל ההוצאות המשפחתיות לשנים רבות. במהלך השנים הללו התא המשפחתי יתרחב בדרך כלל למשפחה ובה כמה ילדים כך שרמת ההוצאות תהיה גבוהה הרבה יותר.
לאור חשיבות הנושא יש להיערך לכך מראש. יועץ משכנתאות מקצועי ובעל ניסיון בוחן את הצעות המחיר שמקבלים הלווים מהבנקים השונים ומסביר להם על ההתמודדות העתידית עם החזרי המשכנתא בסכומים שהוצעו להם. הוא זה שייעץ להם אם עדיף להם לקחת משכנתא ארוכת טווח הכוללת החזרים נמוכים יחסית או משכנתא קצרה יותר כשההחזרים הכספיים בה גבוהים יותר. יועץ המשכנתאות בקיא מאד בתחום זה ועל פי ההכנסות של התא המשפחתי והצפי העתידי יחדד את הנוסחה המנצחת.

בגלל העמלות ועלויות פתיחת תיק משכנתא

העמלות ועלויות פתיחת תיק המשכנתא הן עלויות נכבדות וכל בנק גובה זאת כראות עיניו. הסכומים הללו בתוספת העלויות הנלוות להלוואה כמו תשלומים לעורך דין ולשמאי, מצטברות לסכומים משמעותיים. יועץ המשכנתאות יכוון אתכם לבנקים המאפשרים לפתוח תיק בעלויות מופחתות תוך גבית עמלות נמוכות. מטרת הבנקים היא למשוך את הלקוח לביצוע העסקה בסניף שלהם כך שזו עסקת – win win situation.

בגלל כדאיות עסקת המקרקעין

אחרי שמצאתם דירה, ובחרתם בבנק שילווה את עסקת המימון, אתם זקוקים לחוות דעת מקצועית של שמאי שיעריך את שווי הנכס על פי השוק המקומי. הסכום הכספי שבו ינקוב השמאי הוא זה שיכריע מה יהיה גובה ההלוואה שיאושר על ידי הבנק. במקרים רבים, הסכום תואם את המציאות ואת גובה עסקת הרכישה והבנק מחליט מהו האחוז של ההלוואה מתוך הערך הכללי של הנכס.
קיימים גם מקרים שהערכת השמאי היא בסכום נמוך באופן משמעותי מעלות עסקת הרכישה וכך נוצר פער משמעותי בין הסכום שביקשו הלווים לבין הסכום שאישר הבנק. לעתים ההפרש הכספי הוא מהותי ביותר, יוצר בעיה כספית של מימון והעסקה מתפוצצת.

גובה ההון עצמי וגובה המשכנתא

יועץ משכנתא מקצועי שזה תחום עיסוקו יכוון את הלווים וימליץ להם בכל עסקה, מה גובה המשכנתא שכדאי להם לקחת ומה גובה ההון העצמי שכדאי להם לנתב לכך.
אדם אינו מעוניין להשקיע את מלוא הונו בתשלום עבור הנכס אלא רוצה להשאיר הון מסוים בבנק עבור העלויות הנלוות כמו קנית ריהוט ומוצרים חשמליים או שהוא מעוניין לשמור חלק מהכספים בחיסכון במקרה צורך.
ייעוץ המשכנתא יעריך מהו פיצול התשלומים המומלץ. כמה לשלם לבעל הנכס מתוך ההון העצמי ומהו גובה ההלוואה.

מכל הסיבות הללו ומסיבות רבות נוספות מומלץ לפנות ליועץ משכנתא בעל ידע וניסיון רב שיבחר עבורכם את המסלול הנכון ביותר בעסקה אקוטית זו.
בהצלחה !

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19