יועץ משכנתאות פרטי

חמש סיבות להגיע לייעוץ משכנתא לפני חתימה מול הבנק


רכישת דירת מגורים ולקיחת משכנתא כדי לממש את הרכישה היא צעד מהותי בחיי כל אחד. צעד זה ישפיע על ההתנהלות הכלכלית של הרוכש לאורך כל שנות החזר המשכנתא, עד שלושים שנה.
נושא כה כבד ומשמעותי מחייב בדיקה מעמיקה של יועץ משכנתאות טרם החתימה מול הבנק כי לאחר מכן קשה לבצע שינויים מהותיים והלווה יצטרך לשאת בכל ההשלכות של החוזה שעליו הוא חתם גם אם התנאים הם דרקוניים.

חמש סיבות להגיע לייעוץ משכנתא לפני חתימה מול הבנק

בגלל הריבית

רוב הלווים אינם בעלי ידע מורחב בתחום הריביות השונות ואינם מודעים להבדל בין ההלוואות הנושאות ריבית זו או אחרת, לטווח הארוך.
קיים הבדל מהותי בין ריבית פריים שהיא כרגע הריבית הנמוכה ביותר במשק, לבין ריבית קבועה וריבית משתנה.
ברוב המקרים מומלץ לפצל את ההלוואה בין שלושת סוגי הריבית בתיק המשכנתא באחוזים שונים כדי ליצור איזון של התנאים הפיננסיים. מכיוון שמדובר בעסקה פיננסית שתימשך שנים רבות ואי אפשר לצפות מה יקרה במשק הישראלי, נערכים לכך מראש. עם פיזור הסיכונים, וכך גם שינויים אקוטיים במשק לא יכבידו כספית על הלווים.

בגלל יכולת ההחזר החודשית

רוב הלווים הם זוגות צעירים הנמצאים בתחילת דרכם כמשפחה. גובה ההחזר החודשי בגין המשכנתא הוא חלק נכבד מכלל ההוצאות המשפחתיות לשנים רבות. במהלך השנים הללו התא המשפחתי יתרחב בדרך כלל למשפחה ובה כמה ילדים כך שרמת ההוצאות תהיה גבוהה הרבה יותר.
לאור חשיבות הנושא יש להיערך לכך מראש. יועץ משכנתאות מקצועי ובעל ניסיון בוחן את הצעות המחיר שמקבלים הלווים מהבנקים השונים ומסביר להם על ההתמודדות העתידית עם החזרי המשכנתא בסכומים שהוצעו להם. הוא זה שייעץ להם אם עדיף להם לקחת משכנתא ארוכת טווח הכוללת החזרים נמוכים יחסית או משכנתא קצרה יותר כשההחזרים הכספיים בה גבוהים יותר. יועץ המשכנתאות בקיא מאד בתחום זה ועל פי ההכנסות של התא המשפחתי והצפי העתידי יחדד את הנוסחה המנצחת.

בגלל העמלות ועלויות פתיחת תיק משכנתא

העמלות ועלויות פתיחת תיק המשכנתא הן עלויות נכבדות וכל בנק גובה זאת כראות עיניו. הסכומים הללו בתוספת העלויות הנלוות להלוואה כמו תשלומים לעורך דין ולשמאי, מצטברות לסכומים משמעותיים. יועץ המשכנתאות יכוון אתכם לבנקים המאפשרים לפתוח תיק בעלויות מופחתות תוך גבית עמלות נמוכות. מטרת הבנקים היא למשוך את הלקוח לביצוע העסקה בסניף שלהם כך שזו עסקת – win win situation.

בגלל כדאיות עסקת המקרקעין

אחרי שמצאתם דירה, ובחרתם בבנק שילווה את עסקת המימון, אתם זקוקים לחוות דעת מקצועית של שמאי שיעריך את שווי הנכס על פי השוק המקומי. הסכום הכספי שבו ינקוב השמאי הוא זה שיכריע מה יהיה גובה ההלוואה שיאושר על ידי הבנק. במקרים רבים, הסכום תואם את המציאות ואת גובה עסקת הרכישה והבנק מחליט מהו האחוז של ההלוואה מתוך הערך הכללי של הנכס.
קיימים גם מקרים שהערכת השמאי היא בסכום נמוך באופן משמעותי מעלות עסקת הרכישה וכך נוצר פער משמעותי בין הסכום שביקשו הלווים לבין הסכום שאישר הבנק. לעתים ההפרש הכספי הוא מהותי ביותר, יוצר בעיה כספית של מימון והעסקה מתפוצצת.

גובה ההון עצמי וגובה המשכנתא

יועץ משכנתא מקצועי שזה תחום עיסוקו יכוון את הלווים וימליץ להם בכל עסקה, מה גובה המשכנתא שכדאי להם לקחת ומה גובה ההון העצמי שכדאי להם לנתב לכך.
אדם אינו מעוניין להשקיע את מלוא הונו בתשלום עבור הנכס אלא רוצה להשאיר הון מסוים בבנק עבור העלויות הנלוות כמו קנית ריהוט ומוצרים חשמליים או שהוא מעוניין לשמור חלק מהכספים בחיסכון במקרה צורך.
ייעוץ המשכנתא יעריך מהו פיצול התשלומים המומלץ. כמה לשלם לבעל הנכס מתוך ההון העצמי ומהו גובה ההלוואה.

מכל הסיבות הללו ומסיבות רבות נוספות מומלץ לפנות ליועץ משכנתא בעל ידע וניסיון רב שיבחר עבורכם את המסלול הנכון ביותר בעסקה אקוטית זו.
בהצלחה !

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים