יועץ משכנתאות פרטי

תעודת זכאות למשכנתא להורים יחידים


הורה יחיד המבקש לרכוש דירה מתמודד עם נטל כלכלי לא פשוט, מתוך מטרה לאפשר להורים יחידים לרכוש דירות מעניק להם משרד הבינוי זכאות לקבלת הלוואת משכנתא בתנאים מועדפים. הורה יחיד יוכל לקבל נקודות זכות המזכות אותו בתעודת זכאות למשכנתא בתנאים מועדפים בבנקים השונים.
תעודה

למשכנתא בהיקף זה או אחר ניתנת למשתייכים לאוכלוסיות מוחלשות כמו הורים יחידים, עולים חדשים, אוכלוסיית יוצאי אתיופיה, לקויי ראייה ועוד. חשוב להדגיש כי ההשתייכות לאחת מהאוכלוסיות הללו אינה מחייבת בהכרח כי תתקבל תעודת הזכאות או כי תתקבל תעודת זכאות מלאה תוך ניקוד מלא. פרט לקריטריון השייכות הראשי נבחנים בקפידה גם קריטריונים נוספים.

סיוע ברכישת דירה ממשרד הבינוי

הזכאות לסיוע נקבעת בשיטת הנקודות, המועמדים מקבלים ניקוד בהתאם למצבם המשפחתי, מצבם הכלכלי, כושר עבודה, נכסים קיימים, שירות צבאי, אזור מגורים, תוספת קו עימות ועוד. חשוב לציין כי תעודת זכאות למשכנתא ניתנת רק להורים יחידים חסרי דירה, אם יש בבעלות ההורה דירה או נכס נדל”ן אחר לא ניתן לקבל זכאות. את גובה המשכנתא מחשבים בהתאם לניקוד שנצבר כאשר ניקוד גבוה מביא עמו גם סכום משכנתא גבוה יותר.

קריטריונים ספציפיים לניקוד הורים יחידים

א. מספר השנים במהלכן שימש ההורה הורה יחיד, ככל שמספר השנים גדול יותר כך הניקוד עולה בהתאם.
ב. מספר הילדים, עם העלייה במספר הילדים יהיה גם ניקוד גבוה יותר.
ג. מספר אחים ואחיות של ההוריה היחיד.

מה חשוב לדעת לקראת התחלת התהליך?

הנפקת תעודה מביאה עמה תוקף של שנה, במידת הצורך ניתן יהיה להגיש בקשה להארכת תוקף התעודה. הסעיפים השונים בתקנון מעוררים לא מעט בלבול בקרב הורים יחידים המבקשים לקדם את מעמדם ולרכוש דירה ראשונה. מתוך מטרה להפיק את המיטב מהתהליך ולמצות את הזכויות שלכם באופן מלא מומלץ יהיה לפנות לייעוץ מקצועי. יועץ משכנתא המכיר היטב את תקנות החוק ואת כל המסמכים הדרושים יוכל להמליץ על גובה המשכנתא הנכון בעבורכם, על המועד בו כדאי יהיה להגיש את הבקשה ועל מסלול המשכנתא המתאים ביותר.

איך מקבלים את הזכאות?

ההרשמה לקבלת תעודת זכאות למשכנתא מתבצעת בסניפי הבנקים למשכנתאות. לאחר הרישום מועברים המסמכים אל הוועדות המתאימות במשרד הבינוי לקביעת הניקוד והזכאות בהתאם. נציין כי יש להגיש יחד עם הבקשה את כל המסמכים הדרושים, הורים נשואים מתבקשים להציג תעודת נישואין, הורים גרושים יתבקשו להציג תעודת גירושין. חשוב להדגיש כי הפרטים אותם תמסרו נבדקים היטב, במידת הצורך נבדקים הפרטים גם על ידי חברות חקירה.
עם השלמת התהליך וקביעת הניקוד במשרד השיכון יוחזרו המסמכים את הבנק אשר הגיש את הבקשה. בבנק תתקבל למעשה תעודה המפרטת את הזכאות שלכם לסיוע ממשרד הבינוי בקבלת הלוואת המשכנתא ואת היקף הסיוע. נציין כי יש צורך בניקוד העולה על 999 נקודות בכדי לעבור את סף הזכאות הראשוני. בהמשך הדרך אפשר יהיה לעשות שימוש בתעודת הזכאות גם בבנקים אחרים למשכנתאות ללא חובה לבחור בבנק באמצעותו הוגשו המסמכים והונפקה תעודת הזכאות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19