יועץ משכנתאות פרטי

תעודת זכאות למשכנתא להורים יחידים


הורה יחיד המבקש לרכוש דירה מתמודד עם נטל כלכלי לא פשוט, מתוך מטרה לאפשר להורים יחידים לרכוש דירות מעניק להם משרד הבינוי זכאות לקבלת הלוואת משכנתא בתנאים מועדפים. הורה יחיד יוכל לקבל נקודות זכות המזכות אותו בתעודת זכאות למשכנתא בתנאים מועדפים בבנקים השונים.
תעודה

למשכנתא בהיקף זה או אחר ניתנת למשתייכים לאוכלוסיות מוחלשות כמו הורים יחידים, עולים חדשים, אוכלוסיית יוצאי אתיופיה, לקויי ראייה ועוד. חשוב להדגיש כי ההשתייכות לאחת מהאוכלוסיות הללו אינה מחייבת בהכרח כי תתקבל תעודת הזכאות או כי תתקבל תעודת זכאות מלאה תוך ניקוד מלא. פרט לקריטריון השייכות הראשי נבחנים בקפידה גם קריטריונים נוספים.

סיוע ברכישת דירה ממשרד הבינוי

הזכאות לסיוע נקבעת בשיטת הנקודות, המועמדים מקבלים ניקוד בהתאם למצבם המשפחתי, מצבם הכלכלי, כושר עבודה, נכסים קיימים, שירות צבאי, אזור מגורים, תוספת קו עימות ועוד. חשוב לציין כי תעודת זכאות למשכנתא ניתנת רק להורים יחידים חסרי דירה, אם יש בבעלות ההורה דירה או נכס נדל”ן אחר לא ניתן לקבל זכאות. את גובה המשכנתא מחשבים בהתאם לניקוד שנצבר כאשר ניקוד גבוה מביא עמו גם סכום משכנתא גבוה יותר.

קריטריונים ספציפיים לניקוד הורים יחידים

א. מספר השנים במהלכן שימש ההורה הורה יחיד, ככל שמספר השנים גדול יותר כך הניקוד עולה בהתאם.
ב. מספר הילדים, עם העלייה במספר הילדים יהיה גם ניקוד גבוה יותר.
ג. מספר אחים ואחיות של ההוריה היחיד.

מה חשוב לדעת לקראת התחלת התהליך?

הנפקת תעודה מביאה עמה תוקף של שנה, במידת הצורך ניתן יהיה להגיש בקשה להארכת תוקף התעודה. הסעיפים השונים בתקנון מעוררים לא מעט בלבול בקרב הורים יחידים המבקשים לקדם את מעמדם ולרכוש דירה ראשונה. מתוך מטרה להפיק את המיטב מהתהליך ולמצות את הזכויות שלכם באופן מלא מומלץ יהיה לפנות לייעוץ מקצועי. יועץ משכנתא המכיר היטב את תקנות החוק ואת כל המסמכים הדרושים יוכל להמליץ על גובה המשכנתא הנכון בעבורכם, על המועד בו כדאי יהיה להגיש את הבקשה ועל מסלול המשכנתא המתאים ביותר.

איך מקבלים את הזכאות?

ההרשמה לקבלת תעודת זכאות למשכנתא מתבצעת בסניפי הבנקים למשכנתאות. לאחר הרישום מועברים המסמכים אל הוועדות המתאימות במשרד הבינוי לקביעת הניקוד והזכאות בהתאם. נציין כי יש להגיש יחד עם הבקשה את כל המסמכים הדרושים, הורים נשואים מתבקשים להציג תעודת נישואין, הורים גרושים יתבקשו להציג תעודת גירושין. חשוב להדגיש כי הפרטים אותם תמסרו נבדקים היטב, במידת הצורך נבדקים הפרטים גם על ידי חברות חקירה.
עם השלמת התהליך וקביעת הניקוד במשרד השיכון יוחזרו המסמכים את הבנק אשר הגיש את הבקשה. בבנק תתקבל למעשה תעודה המפרטת את הזכאות שלכם לסיוע ממשרד הבינוי בקבלת הלוואת המשכנתא ואת היקף הסיוע. נציין כי יש צורך בניקוד העולה על 999 נקודות בכדי לעבור את סף הזכאות הראשוני. בהמשך הדרך אפשר יהיה לעשות שימוש בתעודת הזכאות גם בבנקים אחרים למשכנתאות ללא חובה לבחור בבנק באמצעותו הוגשו המסמכים והונפקה תעודת הזכאות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים