יועץ משכנתאות פרטי

תעודת זכאות למשכנתא ותחילת המשא ומתן


אחת הדילמות הבלתי פתירות בכל האמור בנושא המשכנתא היא מציאת נקודת ההתחלה. היכן כדאי להתחיל את תהליך רכישת הדירה? האם כדאי למצוא קודם כל את הבית או הדירה שהרוכשים הפוטנציאליים מעוניינים בהם, לבדוק את המחירים ורק לאחר מכן להתחיל את הליך המשכנתא? ואם יתברר שהם אינם יכולים להשיג את המשכנתא שבה הם מעוניינים? ואם יצוצו מכשולים בדרך? זכרון דברים הוא הרי עניין מחייב ומי שיחזור בו מהחוזה עלול להינזק מבחינה כלכלית. אבל הבעיה היא שגם בכיוון ההפוך לא ניתן לפעול. שום מוסד בנקאי או חוץ בנקאי לא יאשר משכנתא כל שהיא בלא שהיה תהיה קשורה לנכס כל שהוא שמיקומו, גודלו וערכו הכספי ברורים, פחות או יותר.

הדרך הנכונה להתחיל את הליך הרכישה

הפתרון הוא פשוט למי שמכיר את התהליך – השגת תעודת זכאות למשכנתא, המאפשרת להתחיל את הליך חיפוש הנכס הרצוי. תעודת הזכאות ניתנת ליחידים או לזוגות הזכאים לסיוע של משרד השיכון ברכישת הדירה. מעבר לתעודת הזכאות, חשוב להשיג גם אישור עקרוני לקבלת משכנתא מהבנק, המאשר את גובה ההלוואה המרבית שאותה ניתן לקבל. כל אלה בצרוף הסכום ההתחלתי המצוי ברשותם של מבקשי ההלוואה, יכולים לתת תמונה ברורה של גובה הסכום העומד לרשותם. מכאן ואילך הדרך ברורה – מציאת דירה שתעמוד באמות המידה הכלכליות.
התהליך של השגת תעודת זכאות למשכנתא והמסמכים הנוספים הנדרשים על מנת להתחיל את הליך הרכישה של נכס כל שהוא עשויים להיות בעייתיים. מומלץ מאד להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות מנוסה. גרוסמן ייעוץ פיננסי הוא משרד מוביל בתחומו שמאחוריו ניצבת רשימה ארוכה של לקוחות מרוצים. אנשי המקצוע של המשרד עושים הכל במטרה לקצר את התהליך ולהשיג את המכסימום עבור הלקוחות.
כדי לקבל את התעודה הנדרשת, יש להציג מסמכים שונים. בין השאר יש להציג אישורים על אורך השירות הצבאי או השירות הלאומי, אם היו. מסמכים אלה חשובים מאד להצלחת התהליך. כמו כן יש להמציא צילומי תעודת זהות של כל האחים והאחיות. האישורים הללו נחוצים בכל גיל, גם אם נוטלי המשכנתא חצו את גיל הארבעים או אפילו החמישים. לחילופין, ניתן למלא תצהיר הכולל את השמות ומספרי הזיהוי של האחים האחרים. יועץ משכנתאות מנוסה עשוי לסייע מאד בהשגת התעודה כאמור במהירות וביעילות.

תעודת זכאות למשכנתא ותנאי ההלוואה

אף שהריביות במשק הן הנמוכות ביותר שידעה מדינת ישראל מאז הקמתה, הרי שתעודת הזכאות כאמור מאפשרת לשפר עוד יותר את תנאי ההלוואה. שיפור התנאים בא לידי ביטוי הצורה הברורה ביותר בגובה ההחזר החודשי הצפוי. תעודת זכאות למשכנתא מציינת את הסכום המרבי אותו ניתן לקבל בתנאים מועדפים. באשר לשאר הסכום – הרי שניתן להשיג אותו באמצעות הלוואה (משכנתא) רגילה, מה שמחזיר את הרוכשים לצורך להתמקח עם הבנק על הריביות, ההצמדה ושאר התנאים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים