יועץ משכנתאות פרטי

תנאי קבלת משכנתא בסיסיים – מה חשוב לדעת?


הלוואת המשכנתא היא כלי שימושי וחיוני לרכישת דירות ושאר נכסי נדל”ן בישראל, כאשר מדובר בדירה ראשונה סביר כי ללא הלוואת משכנתא לא תוכלו לממן את הרכישה. לקראת קבלת המחויבות הכספית המשמעותית ביותר בחייכם ישנה חשיבות רבה להחלטות המתקבלות ולהבנה יסודית של תנאי קבלת משכנתא, סוגי המסלולים, תשלומי הריבית וכל שאר סעיפי החוזה. האחריות מחייבת אתכם בהבנת כל הזכויות והחובות המתלווים לחתימה על הלוואת המשכנתא, אין מדובר בתהליך בו ניתן להקל ראש.

תנאים בסיסיים לקבלת משכנתא

שוק המשכנתאות בישראל הוא שוק תחרותי, הבנקים מתחרים ביניהם על כל לקוח וממהרים להציע הטבות ומסלולים אטרקטיביים. אך לצד הגמישות אותה מוכנים הבנקים לגלות בכדי לגייס לקוחות נוספים ישנם תנאי קבלת משכנתא בסיסיים המחייבים את כל הבנקים. כיום, כל אדם המבקש לקבל על עצמו הלוואת משכנתא מתבקש להציג הון עצמי כלשהו, לא ניתן יהיה לקבל מימון בגובה של 100% לרכישת הנכס. הון עצמי ראוי יהיה בגובה של כ-40% משווי הנכס, הון בגובה של 10% משווי הנכס נחשב להון נמוך אשר אינו מאפשר את אישור ההלוואה.
תנאי בסיסי נוסף הוא הצגת מידע בדבר כושר ההכנסה, הבנק מבקש לקבל הוכחה ליכולת שלכם לשאת בתשלומי ההחזר. הלווים מחויבים להציג בפני הבנק תלושי שכר ושאר פרטי מידע המעידים על גובה ההכנסה שלהם ויציבות תעסוקתית. שימו לב, לווים המציגים כושר הכנסה גבוה יוכלו לקבל הלוואות משכנתא בתנאים מועדפים, לווים המציגים כושר הכנסה נמוך או לא יציב מביאים עמם רמת סיכון גבוהה, הבנק עשוי לדחות את בקשתם.

תנאי ריבית משכנתא

הריבית היא התשלום אותו גובה הבנק בעבור הזכות לעשות שימוש בסכום כסף אשר אינו נמצא בבעלותכם. חשוב להבהיר כי בכל מסלולי המשכנתא ישנו תשלום של ריבית בשיעור זה או אחר, ההבדלים בין שיעורי הריבית המתלווים למסלולים השונים משמעותיים. תשלום הריבית בא לידי ביטוי בהחזרים החודשיים ובסכום הסופי אותו תשלמו, הריבית היא גם הרווח של הבנק.
מסלולי משכנתא מביאים עמם סוגים שונים של ריבית, ישנם מסלולים הכוללים ריבית קבועה, מסלולים עם ריבית משתנה צמודה מדד וגם מסלולים המשלבים תשלום חודשי קבוע ללא התייחסות מיידית לשינויים בשיעורי הריבית והמדד. שימו לב, ריבית קבועה היא ריבית הנקבעת עם החתימה על ההלוואה תוך הצמדת המשכנתא למדד המחירים, ריבית פריים היא ריבית המשתנה בהתאם להחלטת בנק ישראל, ריבית הפריים עשויה לרדת או לעלות בהתאם להחלטת בנק ישראל.

שעבוד הנכס לבנק כתנאי סף

הלוואת משכנתא מביאות עמן רמת סיכון נמוכה בהשוואה להלוואות אחרות, שעבוד הנכס לבנק מספק לבנק ערובה להחזר ההלוואה. כל עוד לא הושלמו כל תשלומי המשכנתא הבנק מחזיק בבעלות משותפת יחד עמכם על הנכס. לא ניתן יהיה למכור את הנכס ללא אישור הבנק או פדיית המשכנתא. למטרת הגנה על שווי הנכס קובעים הבנקים חובה לרכישת פוליסת ביטוח משכנתא הכוללת כיסוי ביטוח חיים וביטוח מבנה כתנאי סף לקבלת משכנתא.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19