יועץ משכנתאות פרטי

על שינוי הרגלי הצריכה – וחיסכון לכל המשפחה


אם יש דבר אחד שמשותף לכולנו הוא שכולנו היינו רוצים שיהיה לנו יותר כסף. כל אחד מאתנו היה שמח אם בכל חודש היה לו קצת יותר כסף בחשבון הבנק שלו. איך אנחנו יכולים לחסוך בהוצאות שלנו? איך אנחנו יכולים ליהנות מיותר כסף בבנק בכל חודש? על ידי יישום מספר טיפים פשוטים כאשר אנחנו קונים אוכל בסופר נוכל לחסוך הרבה מאוד כסף. כאשר אנחנו הולכים לסופר אנחנו חייבים ללכת עם רשימה. כאשר אנחנו הולכים לסופר עם רשימה אנחנו יכולים להיות ממוקדים בתהליך הקניות שלנו. גם אם נלך לקנות בסופר רק פעם בשבוע נוכל לחסוך הרבה מאוד כסף. קנייה אחת מרוכזת תוכל לסייע לנו לחסוך ולא ללכת כל יום או יומיים לסופר ולקנות קניות לא מתוכננות.

תכנון מקדים – מתכון לחיסכון

כאשר אנחנו מתכננים מראש מה נקנה אנחנו יכולים לחסוך לעצמנו הרבה מאוד כסף. קנייה שתכננו אותה בערב לפני היא קנייה שקולה יותר שתהיה גם בסכום זול יותר מאשר קנייה שאנחנו קונים בה עם העיניים ומכל הבא ליד. תכנון מוקדם נוסף שיכול לעזור לנו לחסוך כסף כאשר אנחנו הולכים לסופר הוא להשוות  את המחירים של המוצרים שאנחנו קונים הכי הרבה בסופרים שונים. כך למשל כאשר אנחנו משווים את מחיר החלב או את מחיר הביצים במספר רשתות מזון אנחנו יכולים ללמוד איפה הכי זול לקנות את המוצרים הללו. תכנון זה יוכל לאפשר לנו להיות מודעים לסכומים אותם אנחנו מוציאים בסופר. תכנון מוקדם של הקניות שלנו כולל גם ללכת לקניות בלי הילדים שלנו. קניות עם ילדים יכולות להיות סיוט והן יכולות לעלות לנו ביוקר. חשוב גם לוודא שנלך לעשות קניות כאשר אנחנו לא רעבים. אסור לעשות קניות כאשר אנחנו רעבים כי אז אנחנו נוטים לקנות המון.

הגדרת תקציב, בדיקה והקפדה על כללים

כאשר אנחנו הולכים לעשות קניות עלינו לעשות זאת בעזרת תקציב מוגדר. כאשר אנחנו לא מגדירים תקציב לקניות שאנחנו עושים בסופר ההוצאה עלולה להיות גבוהה מאוד ובלתי מוגבלת. קביעת תקציב ידוע מראש או מסגרת תקציבית לקניות בסופר תאפשר לנו ליהנות מאוד מהקניות בסופר ולא להוציא מעבר ליכולת האישית שלנו. לאחר ששילמנו על המוצרים בקופה חשוב שנוודא שהקופאית לא טעתה בחשבון שהיא הוציאה לנו. פעמים רבות החשבון בקופה בסופר יכול להיות מוטעה ואז אנחנו לא נוכל לקבל החזר על הכסף שנגבה מאתנו בטעות. לאחר כל קנייה אנחנו צריכים לבדוק עוד בקופה שלא חייבו אותנו בטעות על מוצרים שלא קנינו בכלל.

לסיכום, ניתן לומר שאם נקפיד על כל הכללים הבסיסיים הללו נוכל ליהנות מהקניות שאנחנו עושים בסופר וגם לחסוך בדרך כמה שקלים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים