יועץ משכנתאות פרטי

עומד לקחת משכנתא? קבל כמה טיפים חכמים!


במידה ואתם חולמים על קן משפחתי חמים אך אין לכם כסף ליותר מרכישת סוכה למגורים אתם בקטגוריה של מרבית מהזוגות הצעירים בארץ. למעשה, המציאות כיום בארץ היא שכמעט ולא ניתן למצוא רוכשי דירות המסוגלים להגיע אל דירה משלהם ללא לקיחת המשכנתא. זוהי עסקה פיננסית ארוכת טווח, אשר מסתכמת בהון תועפות. במידה ותקפידו על מספר דגשים תהיו עשויים לשפר במידה רבה את הנטל הכבד הרובץ בנטילתה של המשכנתא.

טיפ מספר 1- סקר שווקים

רבים נוהגים לערוך סקר שווקים כשהדבר נוגע לרכישת מכוניות, ריהוט ואף מוצרים או שירותים שעלותם נמוכה הרבה יותר, בעוד שכשהדבר נוגע לעסקת חייהם, התחייבות אשר עתידה להשליך על חייהם לאורך עשרות שנים, הם ממהרים להיכנס אל הבנק בו מתנהל חשבונם ו”לזרום” עם האופציה הראשונה שמציע הבנקאי החייכן והמנומס. זכרו: הפרש מזערי של אחוזים בודדים עשוי להפוך ברבות השנים לסכום של עשרות אלפי שקלים. חשוב לערוך סקר שווקים מקיף בטרם פונים לסגירת העסקה ולנטילת המשכנתא.

טיפ מספר 2- הסתייעות ביועץ משכנתאות חיצוני נטול שיקולים זרים

פרט נוסף שחשוב לזכור הוא שהבנקאי החייכן והאדיב מחויב לאינטרס של הבנק המעסיק אותו, ולכן יציע לכם, הלקוחות, את העסקה אשר תבטיח רווחיות אופטימאלית לבנק ביחס ליכולותיכם הכלכליות. על כן, במידה והלכתם לאיבוד בין שלל ההצעות ה”אטרקטיביות” מומלץ להיוועץ ביועץ משכנתאות חיצוני אשר  הינו מנוטרל משיקולים זרים, ופועל לקידום האינטרס של הלקוח בלבד. היועץ יבחן עבורכם את מגוון המסלולים והאפשרויות, ינהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים השונים, ייבחן את היכולות הכלכליות שלכם ואת המשכנתא המותאמת והנכונה ביותר לצרכיכם.

טיפ מספר 3- חישוב יכולת ההחזר

ההמלצה היא בחירת משכנתא שההחזר החודשי שלה אינו גבוה משליש ההכנסה הפנויה שלכם. יחד עם זאת, מומלץ לחשב את ההכנסה החודשית הממוצעת, ולנכות ממנה את כל ההוצאות החודשיות בתוספת סכום קטן עבור אירוע בלתי מתוכנן או חיסכון. הקפידו שלא לבחור במשכנתא אשר תדרוש החזרים הגבוהים משליש ההכנסה הפנויה שלכם, במיוחד אם אתם זוג צעיר המתכנן בשלב כלשהו להרחיב את המשפחה.

טיפ מספר 4- סוגי משכנתאות והריבית

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בעת לקיחת המשכנתא הוא הריבית. לעתים ההבדלים בין מגוון המסלולים הרחב וסוגי הריביות נראים לכאורה זעומים על הנייר, אך בפועל הם עשויים להסתכם בעשרות אלפי שקלים. המסלול הבסיסי והשכיח הוא משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד, אך קיימים מסלולים בריבית משתנה, ריבית הפריים, משכנתא צמודה למטבע זר או תמהיל של מספר מסלולים שונים. לכל מסלול יש את יתרונותיו וחסרונותיו, ומומלץ להיוועץ בגורם בקיא בתחום בטרם בוחרים את המסלול.

טיפ מספר 5- אפשר להיפטר מהעמלות המיותרות

מרבית הבנקים נוהגים לגבות עמלות שונות על נטילת המשכנתא ששתי המרכזיות הן עמלת פתיחת התיק והעמלה עבור הפירעון המוקדם, לנסיבות בהן תהיו מעוניינים ביום מן הימים למחזר את המשכנתא לכזו שהיא אטרקטיבית יותר עבורכם. עמלת הפירעון המוקדם הינה בעייתית יותר ונתונה פחות להתמקחות, אך על עמלת פתיחת התיק ניתן בהחלט להתמקח והיא איננה מחויבת המציאות. במידה והבנק מסרב לבטל את העמלה הזו, עצה ידידותית שלנו- גשו לבנק אחר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים