יועץ משכנתאות פרטי

עומד לקחת משכנתא? קבל כמה טיפים חכמים!


במידה ואתם חולמים על קן משפחתי חמים אך אין לכם כסף ליותר מרכישת סוכה למגורים אתם בקטגוריה של מרבית מהזוגות הצעירים בארץ. למעשה, המציאות כיום בארץ היא שכמעט ולא ניתן למצוא רוכשי דירות המסוגלים להגיע אל דירה משלהם ללא לקיחת המשכנתא. זוהי עסקה פיננסית ארוכת טווח, אשר מסתכמת בהון תועפות. במידה ותקפידו על מספר דגשים תהיו עשויים לשפר במידה רבה את הנטל הכבד הרובץ בנטילתה של המשכנתא.

טיפ מספר 1- סקר שווקים

רבים נוהגים לערוך סקר שווקים כשהדבר נוגע לרכישת מכוניות, ריהוט ואף מוצרים או שירותים שעלותם נמוכה הרבה יותר, בעוד שכשהדבר נוגע לעסקת חייהם, התחייבות אשר עתידה להשליך על חייהם לאורך עשרות שנים, הם ממהרים להיכנס אל הבנק בו מתנהל חשבונם ו”לזרום” עם האופציה הראשונה שמציע הבנקאי החייכן והמנומס. זכרו: הפרש מזערי של אחוזים בודדים עשוי להפוך ברבות השנים לסכום של עשרות אלפי שקלים. חשוב לערוך סקר שווקים מקיף בטרם פונים לסגירת העסקה ולנטילת המשכנתא.

טיפ מספר 2- הסתייעות ביועץ משכנתאות חיצוני נטול שיקולים זרים

פרט נוסף שחשוב לזכור הוא שהבנקאי החייכן והאדיב מחויב לאינטרס של הבנק המעסיק אותו, ולכן יציע לכם, הלקוחות, את העסקה אשר תבטיח רווחיות אופטימאלית לבנק ביחס ליכולותיכם הכלכליות. על כן, במידה והלכתם לאיבוד בין שלל ההצעות ה”אטרקטיביות” מומלץ להיוועץ ביועץ משכנתאות חיצוני אשר  הינו מנוטרל משיקולים זרים, ופועל לקידום האינטרס של הלקוח בלבד. היועץ יבחן עבורכם את מגוון המסלולים והאפשרויות, ינהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים השונים, ייבחן את היכולות הכלכליות שלכם ואת המשכנתא המותאמת והנכונה ביותר לצרכיכם.

טיפ מספר 3- חישוב יכולת ההחזר

ההמלצה היא בחירת משכנתא שההחזר החודשי שלה אינו גבוה משליש ההכנסה הפנויה שלכם. יחד עם זאת, מומלץ לחשב את ההכנסה החודשית הממוצעת, ולנכות ממנה את כל ההוצאות החודשיות בתוספת סכום קטן עבור אירוע בלתי מתוכנן או חיסכון. הקפידו שלא לבחור במשכנתא אשר תדרוש החזרים הגבוהים משליש ההכנסה הפנויה שלכם, במיוחד אם אתם זוג צעיר המתכנן בשלב כלשהו להרחיב את המשפחה.

טיפ מספר 4- סוגי משכנתאות והריבית

אחד הפרמטרים המשמעותיים ביותר בעת לקיחת המשכנתא הוא הריבית. לעתים ההבדלים בין מגוון המסלולים הרחב וסוגי הריביות נראים לכאורה זעומים על הנייר, אך בפועל הם עשויים להסתכם בעשרות אלפי שקלים. המסלול הבסיסי והשכיח הוא משכנתא בריבית קבועה צמודת מדד, אך קיימים מסלולים בריבית משתנה, ריבית הפריים, משכנתא צמודה למטבע זר או תמהיל של מספר מסלולים שונים. לכל מסלול יש את יתרונותיו וחסרונותיו, ומומלץ להיוועץ בגורם בקיא בתחום בטרם בוחרים את המסלול.

טיפ מספר 5- אפשר להיפטר מהעמלות המיותרות

מרבית הבנקים נוהגים לגבות עמלות שונות על נטילת המשכנתא ששתי המרכזיות הן עמלת פתיחת התיק והעמלה עבור הפירעון המוקדם, לנסיבות בהן תהיו מעוניינים ביום מן הימים למחזר את המשכנתא לכזו שהיא אטרקטיבית יותר עבורכם. עמלת הפירעון המוקדם הינה בעייתית יותר ונתונה פחות להתמקחות, אך על עמלת פתיחת התיק ניתן בהחלט להתמקח והיא איננה מחויבת המציאות. במידה והבנק מסרב לבטל את העמלה הזו, עצה ידידותית שלנו- גשו לבנק אחר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19