יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא זו הלוואה טובה לרכישת דירה


מרביתנו חיים תוך ידיעה ברורה שלא עומד לרשותנו הסכום המאפשר רכישת דירה בלא התחייבות כלכלית משמעותית. זאת ועוד – מי שהסכום כאמור אכן מצוי ברשותו, עשוי לבצע פעולה די בלתי צפויה – לקחת משכנתא ולרכוש דירה נוספת. הסיבה לכך פשוטה: משכנתא זו הלוואה טובה, הן לרוכש והן למעניק ההלוואה. מדובר בהלוואה לטווח רחוק מאד, בריביות יחסית נמוכות ובתנאי החזר משתלמים.

היתרונות של משכנתא על הלוואה רגילה

ישנם מספר יתרונות ברורים למשכנתא על פני כל הלוואה אחרת. להלן חלק מהיתרונות הללו:
אורך חיי ההלוואה: פריסה של ההלוואה על פני תקופה ארוכה מאפשר החזרים קטנים מאד. אילולי היה מדובר במשכנתא ואילולי היתה דרישה להעמיד נכס נדל”ן תמורתה כערבות, סביר להניח שהלוואה כזאת היתה נפוצה מאד. אורך חייה של הלוואה ממוצעת שאיננה משכנתא מגיע במרבית המקרים לשלוש עד חמש שנים לכל היותר. במקרים מיוחדים ניתן להאריך את חיי ההלוואה לשש שנים. רק במקרים חריגים ניתן לקבל הלוואה לטווח ארוך יותר. הסיבה לכך פשוטה. ככל שמספר התשלומים רב יותר, כך גדל גורם אי הוודאות שבצידה. מעבר לשישים חודשים, הוא הופך להיות בעייתי עבור הגוף המעניק את ההלוואה ומצריך העלאת הריבית.
אחוזי הריבית: מבחינת אחוזי הריבית, משכנתא זו הלוואה טובה יחסית לכל הלוואה אחרת. בכל מצב נתון, הריביות שהבנקים או הגופים האחרים המעניקים משכנתאות גובים תהיינה נמוכות בצורה משמעותית מאלה הנהוגות בהלוואה רגילה. נכון להיום, עת הריבית במשק נמוכה במיוחד, הריביות על הלוואות הן במקרה הטוב כפולות מאשר הריבית על משכנתאות. ככל שנוטל ההלוואה מהווה סיכום רב יותר, כך ילכו ויאמירו אחוזי הריבית.

ביטוח משכנתא: עוד נושא שמדגיש את היתרון של משכנתא על פני הלוואה אחרת הוא הביטוח הניתן באופן אוטומטי למשכנתא, אף כי את הפרמיה משלם נוטל ההלוואה. ביטוח כזה מאפשר לו או ליורשים שלו להיחלץ בקלות מההלוואה, פשוט על ידי כך שיפעילו את הביטוח. הלוואות אחרות אינן מבוטחות, בדרך כלל. הביטוח היחידי שיש לגוף המעניק את ההלוואה הוא גובה הריבית ובחירה נבונה של הלווים.

משכנתא זו הלוואה טובה גם לבנקים

אבל לא רק לרוכש המשכנתא היא פשוט טובה – גם הבנקים נהנים ממנה. אילולי כן, הם לא היו ששים להעניק משכנתאות לכל דורש. חשוב להבין כי הרבה יותר משהלווה מעוניין לקחת משכנתא, הבנקים והגופים השונים מעוניינים להעניק לו אותה. משכנתא זו הלוואה טובה לבנקים, כיון שהיא מהווה עבורם דרך נאותה לתכנן את הפעילות הכלכלית שלהם לטווחים ארוכים מאד.
חשוב להביו ולהפנים את הכתוב לעיל ולהיזכר בו כאשר מתחיל המשא ומתן על תנאי המשכנתא. חשוב לזכור שאיש איננו מפסיד כאן, גם אחרי ששופרו הריביות ותנאי המשכנתא. מומלץ, עם זאת, להעזר בשירותיו הטובים של יועץ משכנתא מומחה. אנשי המקצוע של גרוסמן ייעוץ פיננסי יעשו הכל על מנת לשפר ולהיטיב את תנאי המשכנתא שלכם ולהתאים אותה ליכולות ולצרכים שלכם בצורה מיטבית.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים