יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הפוכה – מה זה


משכנתא הפוכה מיועדת לאוכלוסייה המתבגרת. לא כלולים בה החזרים חודשיים ולכן היא נוחה מאוד לבני גילאים אלה. את ההלוואה מקבלים הלווים כמנות שהם יכולים למשוך לפי בחירתם, או כסכום חד פעמי. ההחזר של ההלוואה מתבצע כאשר מוכרים את הדירה או על ידי הצאצאים של הלווים. יש לציין כי הריבית שנצברת על סכום הקרן, מתווספת לסכום ההלוואה ומשלמים אותה רק בעת ההחזר לאחר מכן. יש למשכנתא הפוכה יתרונות רבים והיא אטרקטיבית עבור אנשים מעל גיל 60 המבקשים לרכוש דירה.

מהי משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה ניתן לקחת מהבנק, למי שהוא מעל גיל 60 ומעוניין לרכוש דירה. אדם בודד יכול לקחת אותה ואף שני בני זוג. יש לדעת כי למרות שהם לא מחזירים את התשלומים, הרי הגוף המלווה לא רכש בפועל את הבית, והבעלות עליו היא של הלווים והם ממשיכים לגור בו כמה שירצו. עם זאת, הם יכולים לקחת את המשכנתא בתנאי שיש להם דירה או בית שמשמשים כבטוחה כנגד ההלוואה ועליהם להיות מעל גיל 60. משום שאין החזר חודשי, אין צורך כי הלווים יהיו בעלי הכנסה חודשית קבועה וכמו כן אין צורך בהצגת הצהרת בריאות.

יתרונות משכנתא הפוכה

משכנתא הפוכה היא בעלת יתרונות רבים:

  • הלווים המבוגרים אינם צריכים להתחייב לסכומים חודשיים שמכבידים על מצבם הכלכלי עת פרשו לגמלאות.
  • ניתן לפרוע את ההלוואה בכל עת, בלי קנסות, בזמן הנוח ללווים.
  • ההלוואה היא ללא זכות חזרה. לכן אם במועד הפירעון יתרת ההלוואה גדולה מסך ההכנסות בעת מכירת הנכס, היורשים לא צריכים לשלם את ההפרש.

מומלץ להתייעץ עם יועץ משכנתאות מוסמך כדי לוודא את התנאים שהציב לכם הבנק בעת נטילת המשכנתא ההפוכה. עליכם לוודא את תנאי הבטוחה עבורו (הדירה או הבית כנגד ההלוואה) ואת תנאי ההחזר בעתיד. יש לבדוק באופן יסודי את כל התנאים של המשכנתא ההפוכה ולוודא כי אכן היא מתאימה לכם ולצרכים שעבורכם נטלתם אותה.

אנו בחברה של צחי גרוסמן יועץ משכנתאות מומחים בכל הנוגע למשכנתא הפוכה המוצעת בבנקים שונים ברחבי הארץ. נשמח לייעץ לכם בנושא ונחזור אליכם טלפונית או באמצעות השארת פרטים באתר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים