יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הון עצמי – איזה הון עצמאי דרוש לקבלת אישור?


הלוואות משכנתא ניתן לקבל בסכומים שונים, כאשר ישנה חובה להציג הון עצמי ראשוני הולם לסכום המבוקש. להשוואה בין ההון הקיים ברשותכם לבין היקף המשכנתא יש לבחון את האחוז אותו מהווה ההון העצמי שלכם משווי הנכס. כך למשל, אם תרצו לרכוש דירה בשווי של 1,000,000 שקלים ויש בעדכם הון עצמי של 400,000 שקלים ההון שלכם מהווה 40%. הון בגובה של 40% נחשב הולם ואף ראוי ביותר, הון בגובה של 10% נחשב נמוך ואינו מאפשר ברוב המקרים את אישור המשכנתא.

חישובים בדרך לבחירת מסלול המשכנתא

את התקופה הקודמת לחתימה על הלוואת המשכנתא תבלו עם מחשבוני משכנתא ולא מעט רישומים וחישובים. יהיה עליכם לחשב את מחיר הדירה, את ההון העצמי שלכם, את ההוצאות הנלוות למעבר הדירה או שיפוצים דרושים, את גובה ההחזר המתאים לכם ואת מספר התשלומים וגובה הריבית. כל שינוי באחד מהפרמטרים המרכיבים את המשוואה יגרור אחריו שינויים משמעותיים, מומלץ יהיה לשחק עם הנתונים בכדי להבין את המשמעות של השינויים ולהגדיר נכונה את הצרכים שלכם.

מתי אפשר לקבוע החזר חודשי נמוך?

גובה ההחזר החודשי משמעותי להגדרת מספר התשלומים, כאשר קובעים החזר חודשי נמוך מתלווה לכך הלוואת משכנתא ארוכה המתפרסת על פני עשרות שנים. רוב המומחים ממליצים על קיצור תקופת התשלום ככל האפשר מתוך מטרה לפרוע בהקדם את ההלוואה ולהמשיך הלוואה אל רכישת נכסים להשקעה. החזרים חודשיים נמוכים מתאימים במקרים בהם ההון העצמי ההתחלתי גבוה. נציין כי הבנקים מפעילים נוהל משכנתא הון עצמי הדורש מהלקוחות להציג הון עצמי בגובה של 25% משווי הנכס לפחות.

מהו סכום ההחזר החודשי המומלץ?

מתוך מטרה לאפשר ללווים יציבות כלכלית ושמירה על רמת חיים ראויה ההמלצה היא הגדרת סכום החזר חודשי התואם סכום של 25% עד 30% מגובה ההכנסות של משלם המשכנתא. חשוב לחשב את הסכום תוך התייחסות לסך ההכנסות נטו. סכום זה מעניק מרחב נשימה ותמרון, חשוב להבין כי מדובר במחויבות כספית העתידה ללוות אתכם במשך עשרות שנים. אי עמידה בתשלומי ההחזרים תגרור אחריה ריבית פיגורים גבוהה ובהמשך גם צעדים לעיקול הנכס.
חשוב לציין כי יש לחשב את סכום ההחזר החודשי תוך התייחסות לריבית הצמודה אל הלוואת המשכנתא. יש להתייחס למסלולי ריבית פריים לעומת מסלולי ריבית קבועה צמודה מדד.

מהו מספר התשלומים המומלץ?

משך התקופה בה תפרסו את החזרי המשכנתא משמעותי לקביעת גובה הריבית, בעבור מסלולי הלוואה קצרים יותר המתפרסים על 10-15 שנים תשלמו ריבית נמוכה יותר. אלו המבקשים לפרוס את התשלומים על פני 20 שנים ויותר, ישלמו תעריפים גבוהים הרבה יותר. במקרים רבים ממליצים היועצים על דחיית רכישת הנכס למטרת הגדלת ההון העצמי או לחילופין רכישת נכס זול יותר. בהתאם לנהלי משכנתא הון עצמי לא יוכלו הבנקים לאשר הלוואות אשר מביאות עמן רמת סיכון גבוהה בצורה בלתי סבירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים