יועץ משכנתאות פרטי

משכנתא הון עצמי – איזה הון עצמאי דרוש לקבלת אישור?


הלוואות משכנתא ניתן לקבל בסכומים שונים, כאשר ישנה חובה להציג הון עצמי ראשוני הולם לסכום המבוקש. להשוואה בין ההון הקיים ברשותכם לבין היקף המשכנתא יש לבחון את האחוז אותו מהווה ההון העצמי שלכם משווי הנכס. כך למשל, אם תרצו לרכוש דירה בשווי של 1,000,000 שקלים ויש בעדכם הון עצמי של 400,000 שקלים ההון שלכם מהווה 40%. הון בגובה של 40% נחשב הולם ואף ראוי ביותר, הון בגובה של 10% נחשב נמוך ואינו מאפשר ברוב המקרים את אישור המשכנתא.

חישובים בדרך לבחירת מסלול המשכנתא

את התקופה הקודמת לחתימה על הלוואת המשכנתא תבלו עם מחשבוני משכנתא ולא מעט רישומים וחישובים. יהיה עליכם לחשב את מחיר הדירה, את ההון העצמי שלכם, את ההוצאות הנלוות למעבר הדירה או שיפוצים דרושים, את גובה ההחזר המתאים לכם ואת מספר התשלומים וגובה הריבית. כל שינוי באחד מהפרמטרים המרכיבים את המשוואה יגרור אחריו שינויים משמעותיים, מומלץ יהיה לשחק עם הנתונים בכדי להבין את המשמעות של השינויים ולהגדיר נכונה את הצרכים שלכם.

מתי אפשר לקבוע החזר חודשי נמוך?

גובה ההחזר החודשי משמעותי להגדרת מספר התשלומים, כאשר קובעים החזר חודשי נמוך מתלווה לכך הלוואת משכנתא ארוכה המתפרסת על פני עשרות שנים. רוב המומחים ממליצים על קיצור תקופת התשלום ככל האפשר מתוך מטרה לפרוע בהקדם את ההלוואה ולהמשיך הלוואה אל רכישת נכסים להשקעה. החזרים חודשיים נמוכים מתאימים במקרים בהם ההון העצמי ההתחלתי גבוה. נציין כי הבנקים מפעילים נוהל משכנתא הון עצמי הדורש מהלקוחות להציג הון עצמי בגובה של 25% משווי הנכס לפחות.

מהו סכום ההחזר החודשי המומלץ?

מתוך מטרה לאפשר ללווים יציבות כלכלית ושמירה על רמת חיים ראויה ההמלצה היא הגדרת סכום החזר חודשי התואם סכום של 25% עד 30% מגובה ההכנסות של משלם המשכנתא. חשוב לחשב את הסכום תוך התייחסות לסך ההכנסות נטו. סכום זה מעניק מרחב נשימה ותמרון, חשוב להבין כי מדובר במחויבות כספית העתידה ללוות אתכם במשך עשרות שנים. אי עמידה בתשלומי ההחזרים תגרור אחריה ריבית פיגורים גבוהה ובהמשך גם צעדים לעיקול הנכס.
חשוב לציין כי יש לחשב את סכום ההחזר החודשי תוך התייחסות לריבית הצמודה אל הלוואת המשכנתא. יש להתייחס למסלולי ריבית פריים לעומת מסלולי ריבית קבועה צמודה מדד.

מהו מספר התשלומים המומלץ?

משך התקופה בה תפרסו את החזרי המשכנתא משמעותי לקביעת גובה הריבית, בעבור מסלולי הלוואה קצרים יותר המתפרסים על 10-15 שנים תשלמו ריבית נמוכה יותר. אלו המבקשים לפרוס את התשלומים על פני 20 שנים ויותר, ישלמו תעריפים גבוהים הרבה יותר. במקרים רבים ממליצים היועצים על דחיית רכישת הנכס למטרת הגדלת ההון העצמי או לחילופין רכישת נכס זול יותר. בהתאם לנהלי משכנתא הון עצמי לא יוכלו הבנקים לאשר הלוואות אשר מביאות עמן רמת סיכון גבוהה בצורה בלתי סבירה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19