יועץ משכנתאות פרטי

המושג מיחזור משכנתא


כל מה שרצית לדעת על מחזור משכנתא ולא היה את מי לשאול…

מה פירוש המושג “מחזור משכנתא”?

מחזור משכנתא הינו צעד שנועד להקל בתשלומיה של המשכנתא באמצעות בניית תמהיל משכנתא המורכב מפריסת התשלומים חדשה, פריסת התשלומים שהינה מותאמת לצרכים העכשוויים. לדוגמה, בנסיבות בהן ההחזר החודשי עבור תשלום המשכנתא הינו גבוה במיוחד עד לרמה שההחזר החודשי מונע את האפשרות לניהול משק בית פיננסי בסיסי תקין לאורך זמן, ניתן להקטין את התשלום החודשי באמצעות פריסתה מחדש של המשכנתא או הוזלת הריבית. התהליך אינו תמיד כלכלי, אך לעתים הוא הכרחי על מנת לשמר את רמת החיים המותאמת למשפחה. נסיבות הפוכות הן כאשר ההחזר החודשי לבנק נמוך, ומחזור המשכנתא יהיה כרוך בהגדלת הסכום של ההחזר החודשי לטובת הקטנת תקופתה, וצמצום סך הריביות שישולמו לבנק עבור התקופה שעוד נותרה עד לסיום תשלומיה. מומלץ להיוועץ במומחה למשכנתאות, יועץ אשר המכיר היטב את הזירה וביצע את תהליך המחזור עבור מגוון לקוחות רחב והטרוגני, לשם מקסום הרווחים בהתאם לצרכיו האינדיבידואליים של הלקוח.

מהן העלויות הנלוות במהלך מחזורה של המשכנתא?

בעת ביצוע מיחזור משכנתא יש לקחת בחשבון גם את כל העלויות הנלוות לתהליך המחזור, על מנת שלא תיגרמנה אי אלו הפתעות בלתי נעימות, וכדי לוודא שבתחשיב הגלובלי הצעד אכן כדאי ומשתלם. אחת העלויות הנלוות אל תהליך המחזור של המשכנתא היא עמלת פתיחת תיק. גובה העמלה עבור פתיחת תיק עומד כיום על 0.25% מגובה ההלוואה החדשה, והיא נגבית עבור הטרחה מצד הבנק להעמדת ההלוואה החדשה. במידה והלקוח ממחזר את המשכנתא בבנק חדש, הבנק למשכנתאות עשוי לדרוש הערכת שמאות על שוויו הנוכחי של הנכס עבורו ממוחזרת המשכנתא. בנוסף לכל ההוצאות הללו יש להוסיף אל העלויות גם עמלת עורך דין נוטריון אשר מחתים את הלווה על מסמכי הבנק, עמלת פירעון מוקדם, עמלת מדד ממוצע, וכן את עלויות רשם המשכונות מטעם משרד המשפטים ועלויות הרישום בטאבו. במידה והלקוח שממחזר את המשכנתא לא יידע את הבנק על כוונתו למחזר את המשכנתא עשרה ימים מראש ובכתב הוא עשוי לשלם גם עמלת אי הודעה מוקדמת בשיעור של 0.1% מהסכום אשר נפרע. על אף העלויות הללו, מחזור המשכנתא הינו צעד שלא פעם מוביל לחיסכון משמעותי והטבות בתנאי ההחזר.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19