יועץ משכנתאות פרטי

מחזור משכנתא לאחר גירושין


מעטים יודעים כי הלוואות משכנתא ניתן למחזר במטרה לשנות את תנאי התשלום ובעיקר את הריבית. אם קבלתם העלאה במשכורת, נקלעתם למצב כלכלי קשה או הגעתם למבוי סתום בו החלטתם להתגרש, מחזור משכנתא יהיה צעד אשר ישרת את האינטרסים הכלכליים שלכם. העצה הטובה ביותר שתוכלו לקבל היא סבלנות. אל לכם לקבל החלטות כלכליות בעלות השפעה לטווח הארוך ללא חשיבה תחילה או ללא ייעוץ מקצועי. אם יש לכם יכולת לשאת בעצמכם בתשלומי המשכנתא ורצון להמשיך להחזיק בנכס, מחזור משכנתא לאחר גירושין יהיה צעד חכם.

מתי כדאי לבצע מחזור משכנתא לאחר גירושין?

פירוק מערכת נישואין מביא עמו קשיים רבים. שני בני הזוג נאלצים להגיע לפשרות בתחום הכלכלי והרגשי. באשר לחלוקת הרכוש, רוב הזוגות מעדיפים למכור את כל הרכוש הקיים ולחלק ביניהם את סכום הכסף. כאן בדיוק נשאלת השאלה האם הצעד הפשוט הזה הוא גם הצעד הנכון ביותר מבחינה כלכלית? במקרים בהם שני בני הזוג צפויים להתגורר בשכירות ולשלם שכר דירה בסכום דומה לסכום ההחזר החודשי של המשכנתא, נשאלת השאלה מדוע לא להמשיך בתשלום המשכנתא במקום? האפשרות למחזר את ההלוואה מיועדת לאותם מקרים בהם יש צורך בשינוי תנאי ההחזר והסכום.

רגע לפני מכירת הנכס, כדאי יהיה לשקול את הדברים שוב. מחזור משכנתא לאחר גירושין יהיה צעד נבון אשר ישרת את האינטרסים הכלכליים שלכם. בעזרת מעט עזרה מבני המשפחה, ייעוץ כלכלי וחשיבה לטווח הארוך, תוכלו להגן על האינטרסים הכלכליים שלכם ולשמור את הנכס תחת בעלותכם.

התאמה מחודשת של המשכנתא ליכולות שלכם

ראשית, נציין כי מחזור משכנתא לאחר גירושין ניתן לבצע גם בבנק אחר. מחזור המשכנתא מאפשר לכם להחליף את הבנק בו קבלתם את ההלוואה הראשונה. שנית, נדגיש כי מדובר בצעד לגיטימי ונפוץ. עם השינויים באורח החיים אנו נאלצים להכניס שינויים גם בתנאי תשלום המשכנתא. כאשר מדובר בהלוואה המלווה אתכם למשך עשרות שנים, לגיטימי יהיה לשנות את תנאי ההחזר ואת הריבית בהתאם לשינויים באורח החיים שלכם.

פרט למקרים של גירושין, מחזור משכנתא מתבצע גם במצבים בהם ישנו שיפור בהכנסה. אם ברצונכם לפדות מהר יותר את ההלוואה, מהרו למחזר את המשכנתא ולקבוע החזרים חודשיים גבוהים יותר. ניהול נכון של כלכלת הבית מתבסס על דינמיות. יש להכניס שינויים בהתאם למצב הנוכחי תוך חשיבה לעתיד. התעלמות משינויים במצבכם הכספי תביא למפלה מהירה. הלוואות משכנתא יש להתאים לצרכים החדשים. מחזור משכנתא יהיה צעד כלכלי חכם למניעת קטסטרופה כלכלית אשר עלולה להביא לאבדן הנכס.

ייעוץ כלכלי לזוגות בתהליך גירושין

מחזור משכנתא לאחר גירושין הוא רק צעד אחד מתוך רבים. מעורבות של יועץ כלכלי ניטרלי תציג בפניכם את כלל האפשרויות העומדות בפניכם. רגע לפני שאתם מוכרים את הדירה ועוברים לדירות שכורות, כדאי יהיה לעצור ולהקשיב למומחים בתחום. על אף כל הקשיים, נסו לראות את הדברים בפרופורציה נכונה. זוגות רבים מתגרשים בישראל ובעולם כולו. אפשר יהיה לפרק את היחידה הכלכלית תוך פגיעה מינימלית באינטרסים הכלכליים של שני הצדדים. במקרים בהם בני הזוג אינם מסוגלים לקבל החלטות יחדיו, המעורבות של היועץ החיצוני מתווכת בין שני הצדדים.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים