יועץ משכנתאות פרטי

ליווי וייעוץ במשכנתא

חדשה ומחזור

מי שקונה דירה זקוק בדרך כלל למשכנתא בגובה שיעור ניכר ממחיר הדירה. זוהי החלטה מאוד מכרעת לקחת משכנתא ויש להיערך אליה נכון כדי לא להיתקל בסירובים שונים. אחרי הכל, שום בנק אינו חייב להלוות לנו מאות אלפי שקלים רק משום שהחלטנו להתברגן ולקנות דירה לעצמנו. אנחנו חייבים להוכיח לו שאיננו סיכון כלווים ושיש לנו יכולת להשתמש בכסף הזה כהלכה ולעמוד בפירעון התשלומים. שימו לב לפירוט הצעדים ללקיחת משכנתא חדשה והיערכו בהתאם.

צעדים ללקיחת משכנתא חדשה

  • חישוב המספרים – כל הסכומים שעומדים לרשותכם בבנק בחסכונות, בהלוואות מחברים וממשפחה, כל הסכומים שתצטרכו לשלם לאנשים כמו עורכי דין ויועצים למיניהם, אגרות רשמיות ומסים למדינה על הדירה, דאגו שכל אלה שיהיו מונחים לנגד עיניכם, כולל סכומי ההכנסות שלכם והצפי להם.
  • הוצאת נסח טאבו של הדירה – לכו לטאבו בלשכת המקרקעין ועשו את הבדיקה שלכם אם הדירה לא משועבדת, אם הבעלים האמיתיים מוכרים לכם אותה ואם אין אזהרות שונות שרשומות לידה.
  • איסוף מסמכים – תעודות זהות שלכם, שלמות ומעודכנות, תעודת זכאות ממשרד השיכון אם יש לכם, חוזה לרכישת הדירה או כל מסמך התחייבות אחר, דפי חשבון הבנק שלכם לשלושת החודשים האחרונים ודפים נוספים של פירוט נכסים פיננסיים שיכולים לשפר את מצבכם במשא ומתן, אם יש לכם. עצמאים צריכים להציג דו"חות לרשויות המס ודיווחים של רואי חשבון על מצב העסק שלהם.
  • הגשת הבקשה לאישור עקרוני למשכנתא – אם יש לכם כבר אישור עקרוני למשכנתא הגישו את הבקשה בצירוף המסמכים והנתונים. יש לכלול תא הסכום המבוקש, ותקבלו גם את ההצעה כולל מסלולים, ריבית ועוד עלויות נלוות לפי תמהיל שבחרתם אותו מראש. הבנק ישיב לכם עד כמה התמהיל שלכם מתאים גם לו ומה הוא מוכן לתת לכם. כמובן שבשלב זה אתם עלולים לקבל גם סירוב משום שלא הגשתם נכון את הבקשה או שהנתונים שלכם לא מספיקים לקבל אישור לסכום הזה. זכרו כי ההצעה מוגבלת בזמן.
  • פתיחת תיק משכנתא חדשה – הצגת חוזה הרכישה יחד עם הערכת שמאי מקרקעין במקרה הצורך בזמן רכישת דירה יד שנייה או בנייה עצמאית.
  • הערכת שמאי – זה הזמן לקבל הערכת שמאי.
  • ביטוחים – ביטוח חיים וביטוח מבנה לא חייבים לעשות בבנק אם ההצעה שלהם יקרה לכם. אפשר לעשות בהחלט סקר שווקים ולבחור הצעה טובה יותר לכם.
  • ניהול המשא ומתן – במקביל ולאחר קבלת כל המסמכים יש לנהל משא ומתן לבד או בליווי מקצועי של יועץ משכנתאות שיכול גם לנהל בשבילכם את המגעים. זכרו שרוב העבודה היא איסוף אישורים וניירת למטרת קבלת המשכנתא.
  • חתימה על החוזה – השלב שנעשה רק לאחר שבדקתם את הניירת ווידאתם שהיא המקורית שהראו לכם ואתם יודעים כמה תשלמו ולא השתנה דבר.
  • קבלת הכסף – תשלום לדירה לאחר חתימה וקבלת הכסף ולאחר שתיק המשכנתא שלכם אושר בבנק בהליך שאורך זמן קצר יחסית.
לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים