יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת משפחה – בזמן מלחמה


מלחמה היא תמיד דבר קשה ואיום. כאשר המדינה שלנו נמצאת במלחמה חיי השגרה שלנו נפגעים. באופן טבעי בזמן מלחמה אנחנו יוצאים פחות לבתי קפה ומסעדות ועושים פחות קניות. הכלכלה ודפוסי הרכישה והקנייה של כל משפחה משתנים בזמן מלחמה. בדיוק כמו שאנחנו לא מוציאים הרבה כסף ונפגעים מהמלחמה כך גם בעלי העסקים הקטנים והמשק באופן כללי סובלים מהאטה במחזור העסקים שלהם. השאלה היא איך עלינו לנהל את כספי המשפחה שלנו בזמן מלחמה? כאשר בן הזוג שלנו במילואים? וכאשר הרבה פעמים אנחנו לא יכולים לעבוד כרגיל וסכום ההכנסה שלנו נפגע? התשובה לכך היא מורכבת והיום כבר לכולם ברור שבזמן מלחמה אנחנו צריכים להתארגן באופן מיוחד.

מהי כלכלת משפחה בזמן מלחמה?

השאלה מהי כלכלת משפחה בזמן מלחמה היא שאלה חשובה מאוד. בזמן מלחמה אנחנו רוצים מצד אחד לתרום למשק הכלכלי במדינה על ידי כוח הקנייה שלנו ומצד שני אנחנו רוצים לחסוך כי אנחנו מרוויחים פחות בעצמנו. בזמן מלחמה אנחנו חייבים לנהוג בשיקול דעת מכל בחינה שהיא וגם עם הארנק שלנו אנחנו צריכים להיות זהירים. אנחנו יכולים למשל להתנהג כרגיל ולנסות לקנות חלק ממוצרי היסוד שלנו או חלק ממה שאנחנו קונים מחנויות שנמצאות בקו העימות. כאשר אנחנו קונים אנחנו יכולים לקנות כמו תמיד ואנחנו יכולים גם לקנות מוצרים אשר חיכנו זמן רב עם הקנייה שלהם כמו מוצרי ספורט או מכשירי חשמל. במידה ואנחנו לא עובדים בזמן המלחמה אנחנו יכולים לנסות לחסוך בהוצאות שלנו על המזון ועל מוצרי מותרות כמו צעצועים או אכילה מחוץ לבית. המפתח לכלכלת מלחמה נכונה הוא איזון. כאשר אנחנו מתנהגים בצורה מאוזנת עם ההוצאות וההכנסות שלנו אנחנו פועלים בצורה מדודה ושקולה וכך אנחנו גם שומרים על החיסכון ועל כלכלת המשפחה שלנו מצד אחד וגם עוזרים מצד שני למדינה בתקופה הקשה שלה.

סיכום או למה גם בזמן מלחמה אנחנו צריכים להיות עם אצבע על הדופק הכלכלי שלנו?

מלחמה היא דבר אשר מפר את השגרה שלנו ואת האיזון שלנו בהרבה תחומים בחיים כמו התחום הרגשי, המשפחתי, התעסוקתי וגם בתחום הכלכלי. בזמן מלחמה אנחנו חייבים להיות עם אצבע על הדופק. אנחנו חייבים להיות מודעים לחוסר היציבות שיש במדינה מבחינה בטחונית ומכאן גם לחוסר היציבות שיש בכלכלה. אם אנחנו למשל רוצים לשנות את תנאי המשכנתא שלנו או לרכוש בית חדש בזמן המלחמה או כשהיא תסתיים כדאי לנו מאוד לא לעשות את זה לבד. כדאי לנו לפנות ליועץ פיננסי מומחה או ליועץ משכנתא בעל ניסיון אשר יוכלו להעניק לנו עצות שיעזרו לנו לכלכל את צעדנו בתבונה. התקופה שאחרי המלחמה היא תקופה רגישה מאוד. לאחר המלחמה אנחנו יכולים לשפר מאוד את המצב הכלכלי שלנו ואנחנו יכולים גם לדרדר אותו – זה תלוי במה שאנחנו עושים. אם אנחנו לא רוצים לעשות שטויות אלא להתנהג בתבונה אנחנו חייבים לפנות למומחה בעל ניסיון שיעזור לנו. יועץ פיננסי שיש לו ניסיון הוא בעל הבנה בתהליכים הכלכליים שקורים במדינה והוא יודע לקרוא את המפה הפיננסית. יועץ זה יסייע לנו לבחור את ההחלטות שיעזרו לנו להתאושש מהמלחמה ולחזור לשגרה.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים