יועץ משכנתאות פרטי

כלכלת משפחה – אמא, אני רוצה! תקני לי!


כמה פעמים כבר שמענו את הילדים שלנו אומרים אימא אני רוצה שתקני לי את זה ואת ואת זה.? ” אני היחיד בכיתה שאין לו אייפון או סמארטפון “…. . איך אנחנו יכולים להתמודד הלחץ המתמיד של הילדים שנקנה להם הרבה מאוד דברים, וחשוב יותר, איך אנחנו יכולים להימנע ממצב זה מראש? ריכזנו עבורכם מספר טיפים ראשוניים בחינוך פיננסי.

טיפים בסיסיים בחינוך פיננסי לילדים

אם אנחנו רוצים לחנך את הילדים שלנו איך להתנהג עם כסף אנחנו צריכים לתת להם דמי כיס וללמד אותם להסתפק במה שיש להם. דמי כיס הם המפתח לחינוך פיננסי נכון. כאשר אנחנו נותנים לילדים שלנו דמי כיס ביום קבוע ובזמן קבוע אנו מרגילים אותם איך מתנהלים עם כסף. אנחנו לא צריכים לחכות שהילד שלנו יבקש דמי כיס אנחנו צריכים לתת לו אותם. לא כדאי לתת כסף על כך שהילדים עוזרים לנו בבית – כי זה לא חינוכי. בזכות דמי הכיס הילד שלנו ילמד איך להסתדר עם תקציב מוגבל וידוע מראש. הוא ילמד איך להוציא ואיך לחסוך את הכסף שלו ואיך מנהלים תקציב.

צעד נוסף שאנחנו יכולים לעשות או לנהל לילדים שלנו קופה קטנה בה הם יחסכו את כל הכסף מהמתנות שהם מקבלים מסבא ומסבתא ומדודים ומדודות וגם מאתנו ההורים.

טיפ נוסף – לא להיות כמו כולם – לבחור להוציא את הכסף בחכמה ולא בכמות

אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו יגדלו להיות אנשים עצמאיים אנחנו צריכים ללמד אותם לא לרצות את מה שיש לכולם אלא את מה שהם צריכים. ילדים הם ייחודים אבל כמו כולנו הם רוצים להרגיש חלק מהחברה בה הם חיים, פעמים רבות הם עושים זאת באמצעות כסף. אם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו  להוציא את הכסף רק על מה שהם צריכים ורוצים באמת אנחנו צריכים ללמד אותם שלא כל מה שיש לילדים אחרים בכיתה יעשה אותם בהכרח מאושרים יותר.

יש עוד הרבה דברים שאנחנו יכולים ללמד את הילדים שלנו בכל מה שקשור לכסף. חשוב שנלמד אותם שכסף לא קשור בהכרח לאהבה. אנחנו לא צריכים להביע את האהבה שלנו לילדים שלנו עם כסף אלא על ידי בילוי זמן איכות איתם. באופן דומה אנחנו צריכים לוודא שהילדים שלנו ידעו שמגיל 16 הם יכולים להתחיל לעבוד ולהרוויח כסף משלהם.

לסיכום, ניתן לומר, שאם אנחנו רוצים שהילדים שלנו ילמדו לחסוך אנחנו צריכים ללמד אותם שכסף לא גדל על העצים ובשביל שיהיה לנו ולהם כסף צריך לעבוד קשה. כאשר הילדים שלנו ידעו שכסף זה לא דבר מובן מאליו יהיה להם יותר כבוד בדרך שבה הם בוחרים להוציא אותו. חינוך פיננסי מוקדם ילמד את הילדים שלנו לחסוך ואיך להתנהג בהיגיון עם כסף.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19