יועץ משכנתאות פרטי

איך מחשבים משכנתא


חישוב משכנתא – צחי גרוסמן

אז איך מחשבים משכנתא? זוגות צעירים בישראל שרוצים לקנות דירה בדרך כלל לא יכולים לעשות את זה ללא עזרה מההורים. מדובר אפילו על זוגות שכבר עובדים שנים רבות כדי לממן את חייהם, והדבר האבסורדי ממש הוא שאפילו זוגות שההורים שלהם עוזרים להם, לא יכולים לקנות דירה ללא משכנתא. אם עד היום חשבתם שאתם יכולים להגיע לבנק שלכם עם תלושי המשכרות של כל אחד מכם ולצפות לכך שתקבלו מייד את הלוואת חייכם, הרי שאתם טועים, כי ללא הון אישי והתחלתי אין שום סיכוי שהבנק בכלל ישים לב לקיום שלכם או לבקשה שלכם. בנוסף לכך, גם כאשר כבר מתחילים לדבר על משכנתאות שונות שהבנק יכול לתת לכם, כדאי לדעת שצריך לעשות חישוב משכנתא עם סימלטור משכנתא על מנת  שאפשר יהיה להבין האם מה שהבנק שבו אתם נמצאים מציע לכם אכן יכול להיות רלוונטי ומתאים לכם או לא. הדבר הראשון שאתם צריכים להבין זה שאתם נכנסים היום לתהליך שלא יסתיים כל כך מהר, כי עד היום שבו תוכלו לחתום על קבלת ההלוואה עוד תצטרכו לעבור לא מעט שלבים ולהציג לא מעט מסמכים, כך שכדאי לעשות זאת בסבלנות ולדעת מה מצפה לכם.

חישוב משכנתא והמשמעות שלו

משכנתא זו למעשה הלוואה שאתם מקבלים היום לצורך קניית נכס מסוים, ואת החזרי ההלוואה אתם פורסים על פני לא מעט שנים. יש זוגות שיכולים להחזיר את המשכנתא תוך עשר שנים ויש כאלה שצריכים לחכות הרבה יותר זמן עד היום שבו הם יפסיקו לשלם את המשכנתא בכל חודש, וההבדל תלוי במשכורות וגובה המשכנתא. כאן המקום לשאול איך מחשבים משכנתא ומה הבנק מרוויח מכל העניין הזה, ואין ספק שהוא מרוויח לא מעט כיוון שעל כל גובה משכנתא שאתם לוקחים אתם משלמים ריבית לאורך השנים. מכאן נובע הצורך לעשות חישוב משכנתא, כי למעשה בעזרת חישוב שכזה תוכלו לדעת כמה תשלמו על החזרי המשכנתא שלכם לאורך השנים שיחלפו. כמו כן, חשוב ביותר לדעת שהדברים האלה תלויים בכל מיני מדדים משתנים, והם בעיקר תלויים במסלול המשכנתא שתבחרו לחתום עליו ביום שבו אתם לוקחים את ההלוואה הגדולה בחייכם.

התייעצו עם המומחים

לכל אחד מאיתנו יכולה להתאים משכנתא אחרת, וזה נובע מעצם העובדה שלכל אחד מאיתנו יש יכולות אחרות ורצונות אחרים. לכן עוד לפני שאתם מנסים שואלים את עצמכם איך מחשבים משכנתא, כדאי שתפנו אל המומחים בתחום כדי לקבל את הסיוע שלהם. הדבר נכון גם עבור מי שכבר יש לו משכנתא, כי אחד מהדברים שאנשים לא תמיד יודעים, זה שבמהלך השנים שבהם מחזירים את ההלוואה אפשר לחשב אותה ופעמים רבות אפשר לעבור למסלולים טובים יותר. החיים שלנו דינאמיים ועצם העובדה שאתם לוקחים משכנתא בגיל 30 בתנאים מסוימים לא מעידה על כך שכל החיים יהיה לכם נוח לשלם באותה הדרך. אם פתאום המשכורת שלכם תעלה בהרבה מאוד אחוזים, אז למה שתמשיכו לשלם את המשכנתא עם אותו החזר ולא תנסו לצמצם את השנים של ההלוואה? כל הדברים האלה חשובים ביותר כיוון שבסופו של דבר מדובר על לא מעט אחוזים של חיסכון, ולכן כדאי להתייעץ ולראות איך מחשבים משכנתא כדי להוזיל את החזרי ההלוואה.

המשיכו לקרוא:

חישוב משכנתא – חלק ב’

חישוב משכנתא – חלק ג’

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים