יועץ משכנתאות פרטי

חישוב החזר משכנתא


זוגות צעירים מבצעים רכישה של דירה בדרך כלל בתחילת חייהם המשותפים. מדובר על הוצאה גדולה חד פעמית ועל החזר משכנתא חודשי משמעותי. לכן מומלץ לבחון בזהירות את גובה החזר המשכנתא שעליכם להחזיר מדי חודש ולוודא כי תוכלו לעמוד בו. יש כמה דרכים להחזיר משכנתא והן תלויות באופי ההחזר המבוקש ובסכום ההלוואה שנלקחה. 

מהן השיטות להחזר משכנתא

כיום בישראל אפשר למצוא שיטות אחדות להחזר משכנתא ועל כל זוג לבחון מה מתאים לו:

  • לוח שפיצר, החזר קבוע – זוהי השיטה הנפוצה בתחום החזרי המשכנתא ובה הן הקרן והן הריבית מוחזרים בסכום קבוע וזהה לאורך כל תקופת ההחזר. כמובן שבהלוואות צמודות נוספים לכך גם הפרשי הצמדה ושער.
  • החזר קרן שווה – בשיטת הקרן השווה חישוב מרכיבי ההחזר מתבצע כך שעל הקרן משלמים החזר קבוע, ואילו ההחזר על הריבית יורד. בשיטה זו סכום ההחזר החודשי יורד עם השנים, וכמובן גם כאן בהלוואות צמודות מוסיפים את הפרשי ההצמדה והשער.
  • החזר בלון מלא – זוהי למעשה הלוואת גישור, המיועדת לסייע לאדם המעוניין לרכוש דירה לקבל סכום כסף עד שיוכל להחזיר את ההלוואה בבת אחת.

על כל אחד שרוצה לקחת משכנתא לברר היטב איזה סוג מהחזרים אלה מתאים לו, אם כי כמובן בסופו של דבר גובה המשכנתא ותנאי ההחזר נקבעים בחוזה המשכנתא שנחתם בגוף הפיננסי.

כיצד מומלץ לחשב החזר המשכנתא

לרוב אדם המבקש לקבל משכנתא פונה לאגף המשכנתאות בבנק גדול, או לבנק משכנתאות העוסק אך ורק במתן משכנתא. בדרך כלל יש לשעבד את הנכס לטובת הבנק, עד לסיום ההחזר.

יש בנמצא מחשבוני משכנתא מסוגים שונים והם מחשבים את גובה ההחזר לפי גובה החזר משכנתא חודשי המתוכנן, סוג המשכנתא, גובה ההלוואה וגובה הריבית וכך מתקבלת תמונה של ההחזר החודשי המתוכנן. עם זאת, מומלץ לא לסמוך רק על מחשבונים אלה משום שהם עלולים לשגות בגובה ההחזר החודשי וכך אתם עלולים למצוא עצמכם בהחזרים גבוהים מהמתוכנן.

מומלץ לקבל ייעוץ ע”י יועץ משכנתאות מוסמך לפני שאתם ניגשים לקבל משכנתא. אנו עומדים לרשותכם באמצעות טופס יצירת הקשר באתר ונשמח לייעץ לכם בתחום החזר משכנתא לפי יכולתכם וגובה המשכנתא שתוכלו לקבל בהתאם.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים