יועץ משכנתאות פרטי

מחיר יעוץ משכנתא כהשקעה לעמידה בפני הלוואות בטוחות – על חשבון הלווים…!


משכנתאות בטוחות

בתקופה האחרונה ניתן לראות מגמה לפיה ההכנסה הממוצעת במשק עומדת ללא שינוי, בעוד מחירי הדירות עולים. במצב כזה, טבעי יהיה להניח כי שיעור ההחזר החודשי על משכנתא יעלה ביחס להכנסות, אולם מצב הדברים הוא הפוך: במקום עליה קיימת ירידה, ונתוני בנק ישראל משקפים נתונים מפתיעים: בשנת 2011, 44% מהלווים שילמו שליש או יותר ממשכורתם עבור החזר המשכנתא; כיום, נתון זה עומד על 35% – ירידה של כמעט עשרה אחוזים!

נתון זה משתלב היטב עם מדיניות המפקח על הבנקים, לפיה יש להוריד את כמות ההלוואות המסוכנות הניתנות על ידי הבנקים (הלוואות שההחזר החודשי בהן עומד על 30% ויותר). אחד הצעדים המשמעותיים שננקטו בהקשר למדיניות זו הוא ההגבלה על סכום ההלוואה – עד 75% מערך הדירה, ולא מימון כמעט מלא כמו שהיה נהוג בעבר.
צעד זה הוביל למצב שבו יש צורך בהון עצמי של כרבע מערך הדירה בכדי לקחת משכנתא. ברור מאליו, כי צעד זה צמצם באופן משמעותי את מספר הלווים הפוטנציאלי, ועל ידי כך שמר על שיעור החזר ממוצע, לעומת משכנתא גדולה יותר. המרוץ לדירה, אם כן, נחסם בעבור אלפי זוגות צעירים אשר אין ברשותם את ההון העצמי הדרוש.
מנגד, הבנקים גם הם תרמו את חלקם להפיכת שוק המשכנתאות ל”בטוח” יותר, וזאת על ידי פריסת המשכנתאות לתקופות ארוכות הרבה יותר ממה שהיה נהוג בשנים קודם לכן: בשנת 2007 63% מההלוואות נפרסו לעשר שנים, בעוד שב-2013 רק 53% מההלוואות נפרסו לאותה תקופת זמן, ויתר ההלוואות לתקופות ארוכות יותר.
כל העובדות הללו – עליית מחירי הדירות, עלייה בהיקפי ההלוואות, אי תזוזת השכר ומדיניות המשכנתאות הבטוחות של המפקח על הבנקים יצרו מצב בו הציבור משלם. כיצד? מיד נראה.

הריבית

אם חשבנו שהפיכת ההלוואות לבטוחות יותר תוריד את אחוז הריבית עליהן – טעינו. ההלוואות אמנם פחות מסוכנות לבנקים, אך נפרסות לתקופות ארוכות יותר. כפועל יוצא, הבנקים דווקא הגדילו את אחוזי הריבית ולא הקטינו אותן: הריבית הממוצעת על הלוואה לתקופת זמן של עד עשר שנים עמדה בחודש האחרון על 1.77, בעוד שלתקופה ארוכה יותר של 25 שנים הריבית הממוצעת עמדה על 3.57.

חלק מכם בוודאי עשה את החישוב ומצא שעובדות אלו משחקות כולן לטובת הבנקים: גם הלוואות מסוכנות פחות, וגם רווחים גבוהים יותר באמצעות הריבית. הפיכת שוק ההלוואות לבטוח יותר יצר מצב בו ישראלים רבים מתחייבים לבנקים לתקופות זמן ארוכות יותר, ועלולים לסבול מעליה בשיעורי ההחזר החודשי כתוצאה מתנודות במדד או ריבית בנק ישראל. עליות מסוג כזה בוודאי יגרמו לצמצום הצריכה והוצאות אחרות שיקטנו לטובת החזר ההלוואה החודשי, וזאת בהנחה שהשכר החודשי לא יעלה בהתאמה (וזה כנראה מה שיהיה).

לכן, מומלץ לזכור שקבלת ייעוץ משכנתאות בבנק בלבד הוא לא תמיד מעשה נכון, והיועץ לא תמיד אובייקטיבי. לבנקים אינטרס ברור המיוצגים על ידי יועצי המשכנתאות: יציבות הרווחים ואף הגדלתם לאורך זמן. לכן, היועץ לא בהכרח יתמקד במה שטוב לכם, ציבור הלווים, אלא במה שטוב, וחשוב מכך – בטוח לבנק, לאורך שנים. צחי גרוסמן מזמין אתכם ליצור קשר עוד היום עבור ייעוץ משכנתא. בהצלחה!

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19