יועץ משכנתאות פרטי

הדירה שלך היא פרת מזומנים


כיצד ניתן להסתייע בעליית מחירי הנדל”ן לרכישת דירה נוספת?

עליית מחירי הנדל”ן יוצרת פערים חברתיים, ועבור משפחה ישראלית ממוצעת הדבר מתורגם לשנות עבודה רבות של השקעה כדי להגיע לדירה משלה. יחד עם זאת, יישנה קטגוריה של אנשים הנהנים מעליית מחירי הנדל”ן: בעלי הדירות. רבים אינם מודעים לעובדה כי קיימת קטגוריה נוספת של אנשים העשויה ליהנות מעליית מחירי הנדל”ן. מדובר בבעלי המשכנתאות הקיימות, שהעלייה במחירי הנדל”ן מאפשרת להם לממן בקלות יחסית רכישתה של דירה נוספת. כיצד ניתן ליישם זאת? כיצד ניתן להפוך את הדירה לפרת מזומנים?

מהו הרעיון המסתתר מאחורי השיטה?

במבט ראשון, נראה כי לעליית מחירי הנדל”ן אין משמעות מעשית לכל אלו שאין בכוונתם למכור את הנכס כדי לעבור דירה. המחיר לכאורה הוא על הנייר בלבד. אלו שנטלו משכנתא על מנת לרכוש דירה, עדיין נאלצים לעמוד באותם התשלומים, גם אם ערך דירתם עלה. בפועל, אף אלו שאינם מתכננים למכור את דירתם עשויים ליהנות מעליית מחירי הנדל”ן, מכיוון שעלותה של המשכנתא קטנה ביחס לשווי הבית, וניתן לנצל את ההפרשים הללו שנוצרו לשם הגדלת השעבוד ולקיחת משכנתא נוספת, המיועדת להגדלת ההון העצמי שלנו.

כיצד פועלת השיטה?

לכאורה, באפשרותו של כל אדם לרכוש דירה לצורך השקעה, כשהמימון של המשכנתא מגיע מעצם השכרתה. ואולם בפועל קיימת מגבלה: הבנקים למשכנתאות אינם מעניקים הלוואה בסכום אשר הינו גבוה מ- 75% מערך הנכס המשועבד. העובדה הזו מונעת מבעלי המשכנתאות את היכולת לרכוש דירה נוספת ללא תוספת הון עצמי. יחד עם זאת, עליית מחירי הדירות גורמת לכך ששיעור המימון הבנקאי ביחס לערך הדירה יורד, כשהנתון הזה מאפשר נטילת משכנתא נוספת על אותו הנכס. באופן זה ניתן לנצל את עליית מחירי הנכסים לשם רכישת נכס נוסף, ללא הגדלת ההחזר החודשי של המשכנתא ואף ללא תוספת הון עצמי.

כיצד להפוך את הדירה לפרת מזומנים הלכה למעשה?

רכישת הנכס הנוסף מבוצע דרך הגדלת השעבוד עבור הדירה הישנה, וכן הוספת שעבוד על הדירה החדשה. הצעד הכרוך ברכישת הדירה הנוספת לא יגרור אחריו הגדלת החזרי המשכנתא, שימומנו למעשה מהשכרת הדירה הנוספת. להלן דוגמא להבהרת השיטה בפועל: במידה ורכשתם דירה בשווי 900,000 שקלים לפני כשנתיים, ולשם כך נטלתם משכנתא על סך 630,000 ₪, עליית המחירים הובילה לכך ששווי הדירה כיום נע בסביבות המיליון ומאתיים אלף ₪. קרוב לוודאי שהיקף המשכנתא שנטלתם בזמנו היה קרוב לסכום המרבי, אך בשל עליית ערך הדירה שברשותכם, יש באפשרותכם לרכוש דירה נוספת בשווי 600,000 ₪, מהסיבה ששווי הנכסים שלכם כיום הינו מיליון ושמונה מאות אלף שקל. הפעולה אפשרית באמצעות לקיחת משכנתא נוספת, והשכרתה של הדירה הנרכשת תמורת 2,800 ₪ בחודש, למימון החזריה של המשכנתא הנוספת. בתום התשלומים תחזיקו בבעלותכם דירה נוספת מבלי שנדרשתם להוסיף ולו שקל אחד נוסף.

ייצור הכנסה עתידית ללא תוספת הון עצמי

התסריט הינו בר מימוש בנסיבות של עליית מחירי הדירות, המאפשרת להגדיל את סכום השעבוד. במידה וערך הדירה היה נותר סטטי, לא הייתה כל אפשרות ליטול משכנתא נוספת ולרכוש עוד דירה ללא תוספת של הון עצמי. שיטה זו הינה המינוף האופטימאלי לייצור הכנסה עתידית, ללא כל צורך לחסוך וללא כל תוספת של הון עצמי, כשבסיס הרעיון הוא שלאחר גמר תשלום המשכנתא המתבצע באמצעות השכרת הדירה, נחזיק ברשותנו נכס נוסף שאינו משועבד וללא כל מאמץ.

להתייעצות עם יועץ משכנתאות, צרו קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים

מקצועי, סבלני, ליווי צמוד לאורך כל הדרך ועזרה בכל הקשיים והשאלות!!! תותח (:
sharon katzav
sharon katzav
19:40 19 Mar 20
צחי ובת אל היקרים, אין לי מילים להודות לכם על הסיוע המהיר.. המקצועי והכי חשוב... חסכתם לאימא שלי עשרות אלפי שקלים בריביות של המשכנתא... צחי... אתה פשוט בן אדם שאפשר לסמוך עלייך וזאת ידעתי מהרגע הראשון שפגשתי אותך, יחד עם בת אל אתם צוות מנצח!!!אז אלפי תודות ואני ממליצה עליהם בחום ובעיניים עצומות!!!!
miri dok
miri dok
07:31 15 Mar 20
תותח אמיתי!!תודה רבה לצחי, סיוון ובתאל,על עבודה מקצועית, מהירה, אכפתיתעל הכנות והיושר.לא מעגלים פינות ומשקיעים בלקוח מתחילת התהליך ועד סופו!משכנתא זהו הליך מסובך עם צורך להבין הרבה משתנים הקשורים לריביות, גובה המשכנתא, החזר חודשי, הליך מול הבנק וכו'.צחי מבהיר את הכל (ומעבר), מדבר בגובה העיניים, מסביר הכל כמו שצריך, ותמיד קשוב ועונה לשאלות, עד שהכל אכן מובן. ובסוף, הוא חוסך המון כסף לאורך כל חיי המשכנתא, והולך עד הסוף עם הלקוח מול הבנק!יישר כוח!! ממליץ מאוד!!
chen rosin
chen rosin
07:08 24 Feb 20
המלצה חמה על צחי גרוסמן!אדם מקצועי ביותר בתחום המשכנתאות.נתן את הנשמה, השקיע רבות והגיע לתוצאות נהדרות עבורנו.גם עוזרתו סיוון הייתה תמיד זמינה עבורנו, בצורה הכי טובה ונעימה שאפשר .לא היינו צריכים לעשות כלום. קיבלנו מצחי מענה וטיפול בכל מה שהיה צריך - והכל בצורה הכי טובה שאפשר לבקש.נשאר לנו רק להגיד המון תודה.משפחת ביילין
Luba Beilin
Luba Beilin
09:00 26 Jan 20
את צחי הכרתי לפני כשנתיים וחצי לאחר רכישת קרקע לבנייה ולקראת תוכנית שאפתנית לתחילת בנייה. הייתי בטוח כי לפנינו דרך ללא מוצא בשל מורכבות תיק המשכנתא הנדרש, אך צחי הבטיח כי יעשה כל מאמץ, וקיים. רץ, שכנע ועמל בין כל הגורמים הרלוונטיים, לא ויתר ובסוף מאמציו נשאו פרי. גם כאשר במהלך הבנייה, עלה חשש שנאלץ לוותר על רבים מהמתוכנן בשל חריגות תקציב, חזרתי לצחי, עם בקשה מורכבת לא פחות. לא היה לי איך להתאכזב, אלא רק להיות מופתע עוד יותר מהדביקות והנכונות של צחי לעזור. ולהצליח. אין לי אוצר מילים מספק על-מנת להודות לצחי. מבלי להתמעמע: פנייה לשירותיו של צחי היא ההחלטה הנכונה שלכם. ללא כל ספק, שיקול או טענה. מומלץ בחום!
Marat Gartsman
Marat Gartsman
08:47 26 Jan 20
קיבלנו מצחי והצוות המצויין שלו שירות ליווי לקיחת משכנתא. מאוד התרשמנו מהמקצועיות, ההבנה וההתחשבות ברצונות והצרכים שלנו כלקוחות בתהליך בניית המשכנתא. בנוסף, ניהלו לנו אחלה מלחמת מחירים בין הבנקים ולא עצרו עד שהגענו להצעה הטובה ביותר. ממליץ בחום!!
מיכאל וינר
מיכאל וינר
11:10 24 Dec 19
במהלך השנתיים האחרונות עברנו עם צחי תהליך של לקיחת משכנתא ובנייה של בית.התלבטנו האם לקחת יועץ משכנתאות, חשבנו לעצמינו מחשבות כאלה ואחרות: -לכאורה כל המידע נמצא ברשת, אולי אם נתאמץ קצת ללמוד את הנושא, נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמינו ולחסוך את התשלום ליועץ.- מה יועץ משכנתאות יוכל לחדש לנו? - תהליך הרכישה והבניה כולל כל כך הרבה התעסקות עם ספקים ואנשי מקצוע, למה לצרף עוד מישהו לרשימה המתארכת ממילא...ועוד מחשבות כאלה ואחרות.אך, מתוך הבנה שתהליך כזה עשוי לחסוך לנו כספים רבים, ואין לנו כלים ללמוד את השטח לעומק מכל צדדיו החלטנו לפנות לצחי.צחי הפליא בידיעותיו לעומק של כל התחום. יש לו רמת שירות גבוהה ואכפתיות ללקוחות. הוא זמין לכל שאלה, פנוי לכל אי הבנה, משיב בסבלנות ומתוך הכרות רבת שנים עם תחום המשכנתאות בארץ.הוא מגיע פיזית לפגישות עם הבנק, ועוזר כדי לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר.בפועל ההשקעה הזו, חוסכת כספים רבים!אנחנו ממליצים מאוד להעזר בשרותיו! בהצלחה ברכישה, בבניה ובכל מה שתעשו בדרך..
Zvi Noy
Zvi Noy
10:26 11 Dec 19
זכיתי ליהנות משירותיו של צחי גרוסמן והרגשתי צורך עז לשתף את החוויה- אתחיל בזה שהוא אדם מאוד נעים עם יחסי אנוש מצוינים! שזה בעיניי הדבר הראשון שחשוב. כי אם מרגישים נוח מול אותו אדם מקצועי כבר הכל מתחיל ברגל ימין. מלבד כלים ניהוליים ופיננסים אשר הביא עימו למפגש איתנו, צחי ליווה אותנו בכל שלב ובכל רגע. תמיד היה זמין לשאלות או תהיות. השתתף בכל השלבים - ולא עזב ידינו לרגע. בימים קשים שהיינו לחוצים בטירוף לפני החלטות גורליות עבורנו, הקול שלו (אמיתי לגמרי...) היה מיד מרגיע אותנו. טון הדיבור שלו, הביטחון שלו הידע והניסיון גרמו לנו להישאר במקום ולהרגיש שאנו במקום מבטחים. מה גם שביום יום אנחנו עובדים סביב השעון ולא מצליחים לזכור מה צריך לעשות ואיך. צחי ליווה אותנו בצורה כל כך מסודרת, רצופה ואכפתית שגרמה לכל החוויה להיות די נהדרת ופחות מתישה.. לסיכום- צחי- השארת לנו טעם לעוד.... מומלץ ביותר!
רלי יושעי
רלי יושעי
08:35 24 Nov 19