יועץ משכנתאות פרטי

האם כדאי לקחת יועץ משכנתאות


מיהו היועץ הפרטי למשכנתאות?

עד לפני שנים ספורות לא היה קיים כלל בארץ מקצוע המכונה “יועץ משכנתאות פרטי”. במהלך שנים מעטות הפך התחום מענף בלתי קיים למקצוע מבוקש ופופולארי מאוד, ובכל מקום נפתחים קורסים המיועדים להכשיר יועצי משכנתאות למגזר הפרטי. במידה והחלטתם לפנות אל יועץ משכנתאות פרטי, קרוב לוודאי שתפגשו יועץ אשר עבד בעבר כיועץ למשכנתאות בבנק, ופנה לטובת הייעוץ הפרטי, או לחלופין יועץ משכנתא שסיים את לימודיו באחד מן הקורסים למשכנתאות, והחל מיד לעבוד בחברת ייעוץ פרטית ואולי אף פתח חברה עצמאית. המלצתנו היא שבעת החיפוש אחר יועץ משכנתאות פרטי, כדאי לפנות אל יועץ אשר עבד בבנק, ובעל רקע וניסיון מבפנים. הפעולה לא רק תמנע בירוקרטיה מיותרת, אלא תבטיח שאתם אכן בידיים טובות.

תפקידיו של היועץ הפרטי למשכנתאות

תפקידו של היועץ הפרטי למשכנתאות הוא לייצג את הלקוח ורק אותו. היועץ הפרטי למשכנתאות אינו שליחו של הבנק, והבנק אינו משלם לו מאום, כך שההתחייבות שלו היא כלפי הלקוח בלבד, והוא נטול שיקולים ואינטרסים זרים. תפקידיו המרכזיים של היועץ למשכנתאות הם לבנות ללקוח תמהיל משכנתא נכון כלכלית, ולהשיג לו את המסלול בעל הריביות הזולות ביותר מהבנק. תמהיל משכנתא שגוי או ריביות שאינן הנמוכות ביותר הינם שני מדדים לכישלון. לצערנו, קיימים לא מעט יועצים נטולי ניסיון, בוגרי קורס בן מספר שבועות הנכשלים במשימתם. תפקידו הנוסף של היועץ למשכנתאות הוא לסייע ללקוח בכל התהליך הבירוקראטי, כמו מילוי טפסים, חתימות וכדומה. יחד עם זאת, התפקיד הזה מתגמד לעומת סכומי הכסף של עשרות אלפי השקלים שהוא עשוי לחסוך ללקוח.

האם כדאי לפנות אל שירותיו של יועץ המשכנתא הפרטי?

זוהי לכאורה שאלת מיליון הדולר, משום שיועץ משכנתאות מקצועי עשוי לחסוך ללקוח עשרות אלפי שקלים ולעתים אף יותר, אם נערוך את החישוב של החיסכון המצטבר לכל אורך תקופת המשכנתא. מנגד, יועץ משכנתאות עשוי להעניק עצה בלתי נבונה או להעניק עצה שקיימות טובות ממנה. ניתן להימנע מן התרחיש, כאמור, באמצעות בירור הרקע המקצועי של הסוכן וניסיונו בטרם נחפזים לקבל ממנו כל שירות. בידיו של יועץ המשכנתאות אנחנו מפקידים סכומי כסף של מאות אלפי שקלים, ולכן חשוב לוודא שיועץ המשכנתאות הוא מקצוען ונטול אינטרסים ושיקולים זרים. יהיו שיגידו שכל זוג בר דעת שחוקר את הנושא ונובר בו לעומק, עורך סקרי שווקים בין מגוון הבנקים השונים, ועורך מספר מפגשים עם היועצים הבנקאיים יכול להגיע לתמהיל נכון וריביות זולות. האמת היא שהם אינם טועים. יחד עם זאת, כשמדובר בעסקת חייכם, מוטב לתת ליועץ השקעות מומחה לייצג אתכם נאמנה מול המערכת הבנקאית.

צחי גרוסמן  בעל נסיון של קרוב לעשר שנים במערכת הבנקאית בתפקידי מסחר במטבע חוץ, ניהול תיקים ליועצי השקעות, שיווק ומכירות של קרנות נאמנות ועוד. הידע והנסיון שצבר עם השנים, וההיכרות מבפנים של המערכות הבנקאיות מאפשרים לו לסייע לוודא כי תקבלו את ההצעה הטובה ביותר עבורכם.

פנו עוד היום ותאמו פגישת הייכרות ללא עלות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים