יועץ משכנתאות פרטי

מהי גרירת משכנתא?


גרירת משכנתא הוא תהליך שמאפשר לאנשים להחליף נכס שמשועבד לבנק לטובת משכנתא, בנכס אחר. משום שתהליך רכישת דירה הוא דבר מורכב, מאפשר הבנק פעמים רבות להחליף את הנכס המשועבד תמורת ערבות בנקאית, במקרים ובהם נמכרה הדירה הישנה אך טרם נרכשה חדשה. מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מנוסה בתחום המשכנתאות, לפי שמבצעים כל שינוי במשכנתא שנטלתם. 

מהי גרירת משכנתא?

גרירת משכנתא מאפשרת לאנשים להחליף את הנכס שמשועבד לבנק כתמורה להלוואה שנטלו, בנכס אחר. הדבר רלבנטי למקרים כגון מכירת נכס ישן ורכישת נכס אחר. אם הלווה רכש דירה חדשה אבל טרם סיים לסלק את המשכנתא הישנה שלו, הוא יכול לבצע גרירת משכנתא.

לא כולם יודעים אבל הבנק חייב להיענות לבקשה של הלווה לשעבד את הנכס החלופי והוא לא יכול להרע את התנאים. כלומר המשכנתא החדשה תהיה באותו בנק, עם מסלול זהה, אותן ריביות ולתקופה זהה. במקביל, יכולים הרוכשים לבקש משכנתא חדשה, לפי הצרכים שלהם.

יש רוכשים שמוצאים קונה לדירה הישנה אך טרם מצאו דירה חדשה.  במקרה זה אפשר בבנקים מסוימים לגרור את המשכנתא כנגד פיקדון בבנק שלהם או כנגד ערבות בנקאית. אלה מחליפים באופן זמני את הנכס המשועבד.

היתרונות של גרירת משכנתא

לגרירת משכנתא יש יתרונות ובראש ובראשונה עליית ריביות המשכנתא כיום, לעומת התנאים הנוחים לפני כמה שונים. כלומר מי שנטל משכנתא לפני כמה שנים מחזיק בפועל במסלול נוח ומשתלם. משום שהבנק לא יכול לשנות את התנאים, מומלץ לגרור את המשכנתא הזו לנכס אחר ולא לנסות ולפדות אותה ולקבל משכנתא חדשה.

צחי גרוסמן מלווה אנשים בתהליך רכישת דירה ונטילת משכנתאות. לא כולם יודעים אבל שוק המשכנתאות נתון למשא ומתן כמו כל תחום אחר במשק. לכן, גם אם אתם בטוחים שהתנאים שהציעו לכם הם הטובים ביותר, כדאי להשוות אותם עם מסלולים אחרים ועם בנקים אחרים. לפעמים סניף אחר אף באותו בנק יציע תנאים טובים יותר, גם אם הוא מרוחק.

נשמח לסייע לכם בתחום ייעוץ משכנתאות לזוגות צעירים, זכאות למשכנתא וכמובן גרירת משכנתא. התקשרו או השאירו פרטים באתר ונציג מטעמו של צחי גרוסמן יחזור אליכם עם כל הפרטים הרלבנטיים על ייעוץ משכנתאות.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים