יועץ משכנתאות פרטי

אנחנו והבנקים


האם הבנקים שותפים או אויבים?

לבנקים אין תדמית מרקיעה שחקים על אף כל הפרסומות שלהם ורצונם למצוא חן בעינינו. למען האמת יש לנו, הלקוחות, סיבות רבות מדוע לא לאהוב אותם, שהרי הם תמיד מרוויחים על גבינו, בין אם מדובר בחיסכון ובין אם בהלוואה. בנוסף, כשאנו מפקידים אצלם כסף, התמורה המתקבלת היא בריבית נמוכה משמעותית מהריבית אותה היינו נדרשים לשלם לו אנו היינו נזקקים להלוואה באותו הסכום. אם נוסיף גם את משכורותיהן הגבוהות של הבכירים, וכל אותן ההנחות וההקלות שהם מעניקים דווקא לבעלי ההון אזי נגלה שהבנקים הם דיי בתחתית, ברשימת המוסדות והגופים הבלתי אהודים.

דרך עבודתם של הבנקים

יחד עם זאת חשוב להודות שעל אף היותם בלתי אהודים, הבנקים הם החוט המקשר אל הדירה החדשה, שהרי אף גורם אחר לא יהיה מוכן או מסוגל להלוות לנו את סכום הכסף הנדרש לרכישת דירה, כך שאין לנו חלופות וברירות, וכל שנותר לנו הוא לעבוד מולם. ומכיוון שכך, יהיה זה צעד נבון להבין את דרך עבודתם של הבנקים, ולהפיק מכך את מלוא התועלת לצרכינו. ראשית, יש להבין את האינטרסים המניעים את הבנקים: מטרתם של יועצי המשכנתא בבנקים היא להתאים ללקוח תמהיל משכנתא המותאם ביותר ללקוח, ולשם כך עוברים היועצים ימי עיון והדרכות. על מנת לבנות תמהיל משכנתא אישי, המותאם בדיוק לצרכי הלקוח יש צורך בתחקור מעמיק והמלצה על מספר מסלולים. ואולם, טיפול אישי מותאם צרכים יאפשר לבנקים לטפל רק בחלק ממכסת הלקוחות. מכיוון שהבנק הינו גוף עסקי שמטרתו היא רווחים, הוא מקצה ללקוחותיו את השירות הבסיסי של הייעוץ כאמצעי ממנף בדרך אל המכירה של השירות ולא מעבר לזה.

מה הפתרון לעבודה מול הבנקים

הבנק כאמור אינו אויב. מטרתו של הבנק אינו להרע ללקוחותיו. עם זאת, הבנק כמו כל גוף עסקי בעולם, מעוניין להרוויח וכמה שיותר. הוא שואף למכור בריבית הגבוהה ביותר, בדיוק כפי שאתם, כלקוחות, שואפים לשלם כמה שפחות, ולקבל את המשכנתא בריבית הנמוכה ביותר. ה”מתח” אשר נוצר בעקבות ניגוד האינטרסים קיים בכל עסקה בעולם, והבנקים אינם מתנהגים באופן בלתי הגון מעצם שאיפתם לקבל ריבית גבוהה תמורת ההלוואה או המוצר שהם מוכרים, והם פשוט עושים את מלאכתם. הפיתרון המיטבי הוא הפנייה אל חברה לייעוץ משכנתאות חוץ בנקאית. חברה חיצונית לייעוץ משכנתאות תבחן ותנתח את מצבכם הפיננסי באופן יסודי ומעמיק, ותבנה עבורכם תמהיל משכנתא אופטימאלי לצרכיכם, כשתמהיל המשכנתא יכלול את הריביות הנמוכות ביותר שאתם יכולים לקבל, וכן תנהל עבורכם את המשא ומתן מול הבנק לשם קבלת הריביות הללו.

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
058-4640101
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יצירת קשר

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות חייגו עכשיו:
03-5017237
או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

השירותים שלי

לקוחות ממליצים